Elektronik XFX RX 7900 XT 20.536 TL

Merdo34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Bu fiyata 4070 Ti var fakat 20 GB VRAM cezbedici. Kart en düşük 22-23K fiyata sahip, almayı düşünenler inceleyebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş yapılmayacaksa(NVIDIA hala daha iyi iş konusunda) veya 8K oyun oynanmayacaksa VRAM öyle çok ahım şahım bir fark yaratmaz. 4070 Ti bence hala daha mantıklı.

Bence değil. Forza Horizon 1080p Extreme'de bile VRAM 10 GB kullanıyor. RX 6700 XT kullanıyorum 12 GB.

Bence değil. Forza Horizon 1080p Extreme'de bile VRAM 10 GB kullanıyor. RX 6700 XT kullanıyorum 12 GB.
Çok nadir oyunlar hariç birçok AAA oyunda 6-7 GB VRAM'den fazla tüketmez 1080p için(zaten darboğaz yer muhtemelen), 1440P 8 GB sularında tüketir ve 4K için 10-12 ama ikisi de gerçek bir 4K yatırım kartı değil dolayısı ile bu kartları alan kişiler zaten 2k veya 2.5k performansı düşünerek alıyor. Gene söylediğim gibi iş içinse ikisi de mantıklı değil direk VRAM tabanlı olduğu için AMD diyebilirdim ama düşük VRAM olmasına rağmen 4070 ti çok daha güçlü bir kart iş anlamında.

Çok nadir oyunlar hariç birçok AAA oyunda 6-7 GB VRAM'den fazla tüketmez 1080p için(zaten darboğaz yer muhtemelen), 1440p 8 GB sularında tüketir ve 4K için 10-12 ama ikisi de gerçek bir 4K yatırım kartı değil dolayısı ile bu kartları alan kişiler zaten 2K veya 2.5k performansı düşünerek alıyor. Gene söylediğim gibi iş içinse ikisi de mantıklı değil direk VRAM tabanlı olduğu için AMD diyebilirdim ama düşük VRAM olmasına rağmen 4070 Ti çok daha güçlü bir kart iş anlamında.

Sizin anlattığınız Ultra için geçerli. Extreme ayarlarda 1080p de bile anca yetiyor 12 GB. NVIDIA VRAM cimrisi.

Sizin anlattığınız Ultra için geçerli. Extreme ayarlarda 1080p de bile anca yetiyor 12 GB. NVIDIA VRAM cimrisi.
Maalesef VRAM cimrisi hocam. Şahsen AMD tarafına F/P olarak çok şans vermek isterdim işi render/tasarım üzerine birisi olarak ama yazılım kısmında o kadar umursamazlar ki. NVIDIA VRAM kısmında AMD ise yazılım kısmında çok eksik.

Maalesef VRAM cimrisi hocam. Şahsen AMD tarafına F/P olarak çok şans vermek isterdim işi render/tasarım üzerine birisi olarak ama yazılım kısmında o kadar umursamazlar ki. NVIDIA VRAM kısmında AMD ise yazılım kısmında çok eksik.
Evet AMD kartları sadece oyunculuk için yapıyor,render vs. umurlarında değil dediğiniz gibi.

Çok nadir oyunlar hariç birçok AAA oyunda 6-7 GB VRAM'den fazla tüketmez 1080p için(zaten darboğaz yer muhtemelen), 1440P 8 GB sularında tüketir ve 4K için 10-12 ama ikisi de gerçek bir 4K yatırım kartı değil dolayısı ile bu kartları alan kişiler zaten 2k veya 2.5k performansı düşünerek alıyor. Gene söylediğim gibi iş içinse ikisi de mantıklı değil direk VRAM tabanlı olduğu için AMD diyebilirdim ama düşük VRAM olmasına rağmen 4070 ti çok daha güçlü bir kart iş anlamında.
Dlss 3 ile 4070 ti daha mantıklıdır.

Intel ne yaptı şu yeni kartları? Şu yazılımı ve VRAM'i düzgün yaparsa bir süre sonra AMD'yi de NVIDIA'yı da tokatlar.
O kartların daha zamanı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı