Yağ oranı düşerse güç azalır mı?

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Yağ oranım %30-31 falan bu düşerse gücüm de azalır mı? 110-100 kg squat giriyorum mesela düşer mi ağırlıklar yoksa hep çalışırsam yağ azalır kas artar mı?

Güç kaybı yaşamadan kilo vermek istiyorum ortalama bir 10 kilo versem yeter ama güç kaybı olmaması lazım.
İmkansız. "PED" yani performans arttırıcı ilaçlar-steroidler kullanmadan hem kilo kaybedip hem gücünüzü koruyamazsınız. Kaybı minimuma indirmek için protein ağırlıklı beslenip antrenmanlarınızı sağlam yapmanız yeterli olacaktır.

İmkansız. "PED" yani performans arttırıcı ilaçlar-steroidler kullanmadan hem kilo kaybedip hem gücünüzü koruyamazsınız. Kaybı minimuma indirmek için protein ağırlıklı beslenip antrenmanlarınızı sağlam yapmanız yeterli olacaktır.
Proteinle beraber şeker de giriyor işte vücuda neyse hayırlısı.

Elinizden geleni yapmanız yeterli. Bir süre sonra güç kaybı kaçınılmaz olacaktır, çünkü yağla beraber ister istemez kas da kaybediyorsunuz.
Güçsüz olmak bana koyuyor neyse öküz gibi yiyip basmakta var ama o zamanda 100 kilo olmak var zayıflamakla daha iri olmak arasında gidip geliyorum hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı