Yağ oranını düşürmek için diyet yapmak mantıklı mı?

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yaklaşık 1 aydır spor salonundayım boy 175 kilo 69 68 arası değişiyor. 1 ay önce 72 73 civarıydım. Yağ oranım fazla. Sizce kilo vermem normal mi? Çünkü boy kilo oranım iyi fakat yağ oranın fazla diyorlar ama kilo veriyorum ve gözle görünen bir yağ oranı düşüşü yok. Diyet yapmak saçma mı? Sizce kardiyosu ağırlığı falan nasıl ilerlemeliyim? Teşekkürler yaş 16.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum: Diyet, genel bir beslenme düzeninin ismidir. Kilo veren kişinin beslenmesi diyet, kilo alan kişinin beslenmesi ise diyet dışı bir şey değildir. Genel bir kavram karışıklığı.

Çok hızlı kilo verirseniz verdiğiniz kilonun çoğu yağ olmayacaktır, yağla beraber kas da gittiği için görünüş olarak yağ oranınız azalmamış gibi gelebilir size.

Yapmanızı önerdiklerim: Spor ve kardiyonuza olduğu gibi devam edin, özel bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Günlük almanız gereken ve kilo vermek için almanız gereken başlangıç kalori değerini hesaplayın. Bu ikisi ve daha fazlasına buradan erişebilirsiniz:

Yağ oranınızı da mümkünse ölçtürün, gözle takip etmeye çalışmayın.

Spor salonuna gitme imkanın varsa hit cardio yaparak kolayca yağ oranını düşürebilirsin 3 dakika 6km hızda yürüyeceksin 3 dakikanın sonunda hızı 8.3km ye alıp 5dk koşacaksın bunu 3 set yaparsan zaten farkı sende hissedeceksin. Eğer salona gitmeye imkanın yoksa ege fitness ın şu videosuna göz atabilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
( verdiğim dakika ve hız benim kişiselim, sen kendine göre bir hız ve dakika belirleyebilirsin ama koşu süreci yürümekten daha fazla olsun.

Spor salonuna gitme imkanın varsa hit cardio yaparak kolayca yağ oranını düşürebilirsin 3 dakika 6km hızda yürüyeceksin 3 dakikanın sonunda hızı 8.3km ye alıp 5dk koşacaksın bunu 3 set yaparsan zaten farkı sende hissedeceksin. Eğer salona gitmeye imkanın yoksa ege fitness ın şu videosuna göz atabilirsin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
( verdiğim dakika ve hız benim kişiselim, sen kendine göre bir hız ve dakika belirleyebilirsin ama koşu süreci yürümekten daha fazla olsun.

Salondayım zaten her gün teşekkürler.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum: Diyet, genel bir beslenme düzeninin is midir? Kilo veren kişinin beslenmesi diyet, kilo alan kişinin beslenmesi ise diyet dışı bir şey değildir. Genel bir kavram karışıklığı.

Çok hızlı kilo verirseniz verdiğiniz kilonun çoğu yağ olmayacaktır, yağla beraber kas da gittiği için görünüş olarak yağ oranınız azalmamış gibi gelebilir size.

Yapmanızı önerdiklerim: Spor ve kardiyonuza olduğu gibi devam edin, özel bir değişiklik yapmanıza gerek yok. Günlük almanız gereken ve kilo vermek için almanız gereken başlangıç kalori değerini hesaplayın. Bu ikisi ve daha fazlasına buradan erişebilirsiniz:

Yağ oranınızı da mümkünse ölçtürün, gözle takip etmeye çalışmayın.

Yağ oranım 18 almam gereken kalori 2600 çıktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı