7 Günlük Su Diyeti

Ben de 3-4 kilo versem iyi olacak şu sıralar. Fakat su diyeti ne bileyim ya, günler boyu 0 kalori. Zor bence. Kulağa pek sağlıklı gelmiyor.
Meyve ve kahve diyeti nasıl olur acaba? Meyveden kastım salatalık domates, şeftali falan. Sıvı olarak da süt ve kahve.
Yağ yok sonuçta, ben bunu deneyeceğim bakalım. Günlük 15-20 km de bisiklet yapıyorum bakalım kaç günde vereceğim kiloları 🤔

2. günden sonra açlık hissi birden yok oluyor ama göz kararması, baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk, el titremesi yaşıyorsun. Kendimi sadece oyun oynarken ya da bir şey ile uğraşırkan tutabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben zamanında su orucu gibi bir şey yapmıştım 1 ayda 87 kilodan 63 kiloya düşmüştüm. Belirli bir süre sonra canınız yemek çekmiyor. Günde 1 çubuk kraker ile doyabiliyorsunuz. Sonrasında tekrardan yemek yemeğe başlarken çok zorlanmıştım. Yarım tabaktan az bile yesem karnım doyuyordu ve yemek yerken keyif almıyordum.

Benim fikrimi almak istersen.

Elbette yağ yakıcaksın
Günlük ihtiyacın olan proteinleri alamayacaksın,
Vitaminleri falan almayacaksın metabolizman yavaşlayacak.

Vücudun hasar görücek.

Tam 4 gün tuttum ve 4 kilo verdim 120 kilodan 116 kiloya düştüm. Tavsiyem en fazla 1 hafta tutmanız fazlası hastalığınız varsa çok zararlı. Zaten hastalığınız var ise su orucunu yapmayı düşünmeyin çok kötü olabilirsiniz.

Her gün patır patır binlerce insanın öldüğü yüzbincelercesinin hastalığa kapıldığı bu zamanda vücudu savunmasız bırakacak her şeyden vazgeçin zamanı değil bu tip maceraların.

herkes bilip bilmeden bir şeyler sallamış su diyetini şubat ayında 16 gün yaptım ondan önce 7 ve 9 gün olmak üzere 2 defa daha yapmıştım, günde 650-900 gr civarı kilo kaybediyordum, son yaptığımda belim 1 cm bacaklarım yarım cm incelmişti,
Bu diyeti ciddi ciddi yapmayan bilemez aç kalmak az yemekten çok ama çok kolay,
bu diyette kilit nokta ilk 3/4 gün çok zorlu bir süreç, bende ense ve kol arkalarında uyuşukluk olmuştu ama 4. günün sabahı inanılmaz dinç ve enerjiktim ve her sabah kendimi daha enerjik hissediyordum, 3 günü aşabilenler için zafer ve sonuçlar kaçınılmaz, bu diyet tamamen bir irade diyeti, benim tek çekincem bize hep öğretilen vitaminler depo edilmez muhabbetiydi, hatta 2 defa kan şekerimi ölçtürmüştüm 90-95 civarı çıkmıştı

"Bu diyeti yapma amacım zayıflamaktan çok deneysel olacak. Kilosundan memnun olmayan, yağ oranını düşürmek isteyenler için.
03.08.2020 pazartesi günü saat 8.00'da başladım her gün değişimimi yazacağım buraya umarım faydalı olur.
Kendi vücudun üzerinde deneyler yapma. 1 kere kullanma hakkın var, kötü kullandığın zaman bir daha kullanma hakkın yok. Çok araştır ona göre uygula. Ben 90 cm bel kalınlığından 75 cm bel kalınlığına indim. Kas oranımı da yükselttim. O diyetin mantığı vücudu aç bırakarak yağ hücrelerini enerji için kullanmak. Yağ yakmanın tek yolu bu zaten. Sen vücuduna karbonhidrat aldığın sürece veya glikozunu bitirmediğin sürece 1 gram yağ yakamazsın. Ama beyn, hormonlar, sinir hücreleri, enzimler v.s bunlar glikoz kullanıyor. Yani vücut enerjisinin %100'ünü yağlardan karşılayamıyor ve yağlarla beraber kas hücrelerini yıkıyor. 1 kg yağ için 200-250 gram kas gidiyor ortalama bildiğim kadarıyla. Bilinçli zayıflamaya çalışan insanlar, makrolarını protein ağırlıklı seçer ve kardiyonun yanında ağırlık antremanı da yapar ki bu oran minimuma düşsün. Maximum yağ gitsin, minimum kas kaybı olsun ve ağırlık antremanı da yaptığı için yaptığı kas miktarı kaybettiği kas miktarından fazla olacağından kas kaybı yaşamamış gibi görünür. Ben 4 ay tek öğün diyeti yaptım 72 kg'yim 184 boy hala diyetteyim. Diyeti zayıflamak için yapmayın. Hayatınızın bir parçası haline getirin. Yağ oranını bilmediğim için yap, yapma demiyeceğim. Benim yağ oranım %11 civarı ve bırakmayı düşünmüyorum şimdilik. İnsanlar hayatlarından şeker, yağ, ekmek, tatlı, kızartma bunları tamamen çıkartabilse ve makrolarını kısmayı öğrense zaten zayıflayacaklar kardiyoyla falan uğraşmadan. Bir de benim bir sürü supplementim var. Hiçbir şey yemesem sadece harcadığım kaloriyi alsam dahi sağlık sorunu yaşamam. Vücudun ihtiyacı olan nerdeyse tüm maddeleri miktarlarıyla beraber araştırıp ona göre supplementler satın aldım. Günde 1 öğün yiyorum şu an. Spor yaptığım günler 2 öğün yiyorum 2. öğün sadece yağsız et oluyor. Tatlandırıcı kullanıyorum, içeceklere. Tadı şekere benziyor gayet yeterli bence. Ne yapmak istediğine iyi karar ver.

Merak edenler varsa supplementlerimi yazayım;
Creatine
Beta Alenin
Citrulline
Kalsiyum
Potasyum
Magnezyum
Multivitamin
Ganoderma

daha almayı düşündüklerim var para yok şimdilik.

Geri
Yukarı