Yaş ilerledikçe fark edilen şeyler

Artık zorunlu olarak çalışma gerekliliğini öğreniyoruz. Eskisi gibi hafta sonu veya yaz tatillerinde sağda solda gezmek artık belli bir yaştan sonra bir anlam ifade etmeyebilir.

Hocam zamanı nasıl verimli kullanıyorsunuz?

İlk önce isteklerim ile ihtiyaçlarımı belirledim. Hangisinin öncelikli olduğuna karar veriyorum. Bu gerçekten önemli. Zaman yönetimi çok çok önemli.
Mesela hiç unutmam 400 metreyi 1 dk koşmam lazımdı. MSÜ'ye hazırlanıyorum o zaman.
Koşuyorum o bir dakika sanki 1 gün gibi geliyordu. Gittim oturdum saatin karşısına her halde 30 dk boyunca o 1 dakikayı izliyorum. O bir dakika izlerken o kadar uzun geçiyordu ki insan koşarken fark etmiyordu. Sonra 1 dk da koştum işte.
Hayatta böyle işte yaşıyoruz ama fark etmiyoruz. Neyse neyin ilk önce olduğuna karar veriyorum demiştim.
Mesela dün gece 3'e kadar çalışmam lazımdı, vizeler gelecek. Dediğim saatte istediğim yere geldim. Sabah erken kalktım kafam rahat şimdi. Sabah, akşam halletmem gereken işleri hallettim. Sırf fazladan 3 saat ayırdım ve en az benim 3 gün işlerimi kolaylaştırdı.
Sabah erken kalkmak bana göre önemli ayrıca. Neyse işim var sonra yazayım ben😃

Beni leylekler getirmemiş!!! 😱

Yeni konular

Geri
Yukarı