Yaşadığımız hayat mı?

Böyle ülkeye sinirlenmek gıcık olmak tembellik belirtisidir tamam ekonomimiz kötü fakat sen kendin için bir şeyler yapıp yurt dışında iyi bir konuma sahip olmak için her şeyi yapmalısın. Ben Kıbrıs'tayım belki de Türkiye'den daha kötü durumdayız ama ülkemden şikayetçi değilim çünkü her şeyin bir çaresi olduğuna inanıyorum.
Allah akıl fikir versin günde 14 saat çalışıyoruz daha ne olsun tembelmiş çok biliyorsun.

Sorunda burada işte şükredip daha fazlasının olabileceğini bilmek aptallıktır.
Bu aptallık falan değil, insanlar şükür etmek zorunda değil. Herkesin hayalleri farklıdır; imkanları da. Kimseyi şükür etmeye zorlayamazsınız. Afrika da ki fakir halkı örnek gösterip, Avrupa da ki insanların iş verimini almak isteyen patronlar gibisiniz. Daha farklı şovmenlerden de örnek verirdim de sabah sabah uğraşmayalım.

Şükretmek diyen hiç kimseye saygım kalmadı artık. Kimse şükretmek zorunda değil.
Galiba dedğimi anlamadın , benim dediğim sadece şükredip daha fazlası için uğraşmamak aptallıktır.
Bu aptallık falan değil, insanlar şükür etmek zorunda değil. Herkesin hayalleri farklıdır; imkanları da. Kimseyi şükür etmeye zorlayamazsınız. Afrika da ki fakir halkı örnek gösterip, Avrupa da ki insanların iş verimini almak isteyen patronlar gibisiniz. Daha farklı şovmenlerden de örnek verirdim de sabah sabah uğraşmayalım.
Ya ben öyle demedim yanlış anlamışsın.

Annem ve babam avukat. Yasal açıdan sorun olmaması için yapılabilecek şeyler var ve ben bunları uyguluyorum. Vergi vermediğimi kim söyledi? :)
O zaman siz bir şekilde sıyrılmışsınız işin içinden. Ancak sizden başka bir sürü freelancer var ve bunlara ileride vergi cezası kesilebilir. Ben de para kazanmak istiyorum ama çok çetrefilli bir iş. Şirket kuracağız, muhasebe tutacağız vs. Sen dediğim gibi annen ve baban sayesinde bir şekilde sıyrılmışsın ama bu sektörde çoğu kişi vergi vermeden para kazanıyor. Kimse de bunları bilgilendirmiyor. İleride bunlar sorun yaşayacak...

O zaman siz bir şekilde sıyrılmışsınız işin içinden. Ancak sizden başka bir sürü freelancer var ve bunlara ileride vergi cezası kesilebilir. Ben de para kazanmak istiyorum ama çok çetrefilli bir iş. Şirket kuracağız, muhasebe tutacağız vs. Sen dediğim gibi annen ve baban sayesinde bir şekilde sıyrılmışsın ama bu sektörde çoğu kişi vergi vermeden para kazanıyor. Kimse de bunları bilgilendirmiyor. İleride bunlar sorun yaşayacak...
Aslında o kadar sıkıntılı bir durum değil. Bir avukattan yardım alarak garantiye alabilirsiniz kazancınızı. Neredeyse hiç uğraştırmıyor diyebilirim. Vergi durumundan haberdar etmek için aslında çoğu Türk freelance sitesi kullanım şartlarında belirtiyor yapılması gerekenleri biraz da olsa. Bunu okuyup okumamak kişiye kalmış. Ben yurtdışı kaynaklı sitelerde yapıyorum bu işleri ve burada bilgilendirmeler yok uluslararası hukuk kuralları olmadığından.

Düşündükçe kahrolup üzülüyorsun üzüldükçe tüm hevesin gidiyor, heves gidince tekrar düşünüp üzülüyorsun. Ülkenin kronik döngüsü.

Geri
Yukarı