Yazılımdan git gide soğuyorum

Fazla umutsuzsun, her şey bir anda olacak değil programlamanın %90'ı hata alıp hatayı araştırıp çözdükten sonra yeni bir hata almaktır. Belkide kullandığın kaynaklar ve yol haritan yanlıştır. Ne istediğini gerçekten biliyor musun? Biz C ile basladık bu sene matematik ve fizikte ağır geldi, C'de kolay bir değil ama bende uykumdan kısıp günde 2-4 saat uyuyorum diger dersler disinda vaktimin çoğu C'de geçiyor. Açık kaynak kodlu projeleri incele kodlarına bak üzerine eklemeler yap, geliştir. Ama her şeyden önce ne istediğine emin ol.
Teşekkür ederim. Kaynak konusunda bir sıkıntı olduğuna eminim..
Unity 3d ile deneyebilirsin şansını. en azından görsel şeyler de var.
Amacım oyun vs programcılığı değil. Hobi olarak seviyorum bu işi.

Algoritmik zeka ve sorun çözme konusunda yeterli değilsin dostum, araştırma yapamamışsın.

Öncelikle yazılımın teknik kısmına ara verip FlowChart gibi programlarla Algoritma bilgini geliştirmelisin, daha sonra yazılıma bir daha başla bakalım.

Kaynak ve topluluk kaynayan günümüz internetinde 2011 de olmayan ingilizcem ve sözlüğüm ile yardım almıştım ve sorunumu çözmüştüm ben StackOverflow gibi platformlardan, sahi sen nasıl yardım alamadın hangi platformlarda takılıyorsun öyle?

Algoritmik zeka ve sorun çözme konusunda yeterli değilsin dostum, araştırma yapamamışsın.

Öncelikle yazılımın teknik kısmına ara verip FlowChart gibi programlarla Algoritma bilgini geliştirmelisin, daha sonra yazılıma bir daha başla bakalım.

Kaynak ve topluluk kaynayan günümüz internetinde 2011 de olmayan ingilizcem ve sözlüğüm ile yardım almıştım ve sorunumu çözmüştüm ben StackOverflow gibi platformlardan, sahi sen nasıl yardım alamadın hangi platformlarda takılıyorsun öyle?
Burada?

Ancak böylesine basit bir uygulamada bile karşıma çıkan sorunu çözemedim ve bu konu hakkında kimseden geri dönüş alamadım.
İşte bununla;
...algoritma konusunda kendimi bir hayli geliştirdim...
bu hiç ama hiç uyuşmuyor. Algoritmanın ne olduğunu biliyorsunuzdur umarım.

Oturup düzgünce bir eğitime başla bence. Öncesinde bir amacın olsun ama. Örneğin telefonuma müzik uygulaması yapacağım de. Bunun için (Android ise) önce Java öğren adam akıllı. Sonra Java ile Android uygulama geliştirmeyi öğren mesela.

Burada "Programlamaya nereden başlamalıyım?" diye konu açanların sonu da maalesef senin gibi oluyor. 2 satır Python yazınca bir şey yaptıklarını/yapacaklarını sanıyorlar.

Mesela birisi programlamanın %90'ı hata alıp onu aramaktır demiş. Hatayı yapmak için bir şeyi biliyor ama unutmuş olmak, yanlış yazmak gerekiyor. Ya da o tip şeyler. Gidip şu nasıl yapılır diye araman gerekiyor. Ama onun bir şekilde yapıldığını da bilmen gerekiyor. Bunun için düzgün bir eğitim şart.

Bu arada Tic-Tac-Toe diye paylaştığın şey algoritma konusunda kendini geliştirmiş birinden çok uzak. Dümdüz if-else ifadelerinden başka bir şey değil. O uygulamayı 50 farklı yolla yazabilecek kişiler var. Ama sen o yaptığından çok da farklı şekilde yapacak durumda değilsin. Öyle olsan daha düzgün şekilde yapardın.

İşte bununla;

bu hiç ama hiç uyuşmuyor. Algoritmanın ne olduğunu biliyorsunuzdur umarım.

Oturup düzgünce bir eğitime başla bence. Öncesinde bir amacın olsun ama. Örneğin telefonuma müzik uygulaması yapacağım de. Bunun için (Android ise) önce Java öğren adam akıllı. Sonra Java ile Android uygulama geliştirmeyi öğren mesela.

Burada "Programlamaya nereden başlamalıyım?" diye konu açanların sonu da maalesef senin gibi oluyor. 2 satır Python yazınca bir şey yaptıklarını/yapacaklarını sanıyorlar.

Mesela birisi programlamanın %90''ı hata alıp onu aramaktır demiş. Hatayı yapmak için bir şeyi biliyor ama unutmuş olmak, yanlış yazmak gerekiyor. Ya da o tip şeyler. Gidip şu nasıl yapılır diye araman gerekiyor. Ama onun bir şekilde yapıldığını da bilmen gerekiyor. Bunun için düzgün bir eğitim şart.
HTML - CSS - JS için önerebileceğiniz Türkçe kaynak var mı peki? w3schools üzerinden öğreniyordum ancak uygulamalı örnekler olmadığı için bir şeyler yapamıyorum.

Geri
Yukarı