Yazılımdan nasıl para kazanabilirim?

Elini sallasan bir sürü Web tasarım ile uğraşan insan görürsün. HTML ve CSS ile para kazanamaz.
1624021105234.png

:)

Ee? Siz bu işin içindesiniz ne kadar çok kişi olduğunu, ne kadar çok rekabet olduğu benden iyi biliyorsunuzdur. Sadece HTML ve CSS ile olmayacağını da biliyorsunuz.
Sadece HTML ve CSS olmayacağını zaten 10 yıl önceden herkes anladı dostum. Fark ettiysen konu sahibi arkadaş, Python kullanıyor zaten. Web alanında uğraşmıyor. Benim yazdığımı okursan kafanda soru işareti kalmaz :).

Ee? Siz bu işin içindesiniz ne kadar çok kişi olduğunu, ne kadar çok rekabet olduğu benden iyi biliyorsunuzdur. Sadece HTML ve CSS ile olmayacağını da biliyorsunuz.

Yazdığım şeyde yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Şuanda işim landing page tasarlamak ve sadece HTML CSS Javascript kullanıyorum. Aslında CSS değil, SCSS kullanıyorum ama yazımı daha kolay olduğundan dolayı. Javascript'i de sadece responsive yaparken bir kaç düzenleme için kullandım. Yani gayet de HTML CSS ile olacak işler.

Sadece HTML ve CSS olmayacağını zaten 10 yıl önceden herkes anladı dostum. Fark ettiysen konu sahibi arkadaş, Python kullanıyor zaten. Web alanında uğraşmıyor. Benim yazdığımı okursan kafanda soru işareti kalmaz :).
Benim cevabım "HTML ile site yap, CSS ile süsle" kafasında olan arkadaşaydı.

Yani gayet de HTML CSS ile olacak işler.
HTML ve CSS kullanılarak şu anda belli bir müşteri/talebi karşılayabilirsiniz. Lakin çoğu kişi ve kurumlar artık bunun ötesine geçmiş durumda bu sebepten büyük işler için artık yeterli değil HTML ve CSS tek başına. Hala iş görür lakin çok büyük bir alanı yok. Özellikle Back-end olmadığı zaman çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.
Benim cevabım "HTML ile site yap, CSS ile süsle" kafasında olan arkadaşaydı.
O konuda haklısınız. Öyle olmuyor işler dediniz gibi.
O kadar da haksız değil. Birkaç kütüphane bilse biraz da tecrübesi olsa iş yapmaya başlayabilir.
Yaptığı iş ucuza ve küçük bir kitleye hitap eder, iş bulur mu derseniz bulur lakin eskisi kadar bulamaz. Yine de böyle iş yapan çok kişi mevcut, daha önceden ben de yapmıştım.

HTML ve CSS kullanılarak şu anda belli bir müşteri/talebi karşılayabilirsiniz. Lakin çoğu kişi ve kurumlar artık bunun ötesine geçmiş durumda bu sebepten büyük işler için artık yeterli değil HTML ve CSS tek başına. Hala iş görür lakin çok büyük bir alanı yok. Özellikle Back-end olmadığı zaman çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.
Kurumsallarla çalışmıyorum zaten, adam gelip bana portföy sitesi lazım diyor, şu kadar paraya anlaşalım diyor ben de kodlamaya başlıyorum. Şuan ki işlerim için frontend üzerine çalışmak bana yetiyor. Backend olayına hiç girmedim farkındaysanız zaten.

Kurumsallarla çalışmıyorum zaten, adam gelip bana portföy sitesi lazım diyor, şu kadar paraya anlaşalım diyor ben de kodlamaya başlıyorum. Şuan ki işlerim için frontend üzerine çalışmak bana yetiyor. Backend olayına hiç girmedim farkındaysanız zaten.
Evet, dediğiniz şeyler doğru. Anlattıklarımız aynı zaten. Kişiye özel çalışmalarda bu yöntemlerle çalışabilirsiniz. Dediklerim daha üst seviye işler içindi.

Yeni konular

Geri
Yukarı