Yazılma başlangıç nasıl olur?

BayBird

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, ben çocukluğumdan beri bilgisayar başında olan biriyim. Uzun zamandır bilgisayar yazılımı öğrenmek istiyorum, ailem de bu konuyu biliyor ve benim başarılı olacağımı düşünüyorlar.

Bu yüzden yazılım kursu almayı planlıyorum fakat kafam biraz karışık. Udemy üzerinden öğrenmeyi düşünüyorum fakat bu beni başarılı yapabilir mi bilmiyorum. Eğer junior yazılımcı olmayı başarabilirsem nasıl para kazanabilirim? Aldığım kurs ile bir şirket altında çalışabilir miyim? Herkese teşekkürler.

Herkese merhaba, ben çocukluğumdan beri bilgisayar başında olan biriyim. Uzun zamandır bilgisayar yazılımı öğrenmek istiyorum, ailem de bu konuyu biliyor ve benim başarılı olacağımı düşünüyorlar.

Bu yüzden yazılım kursu almayı planlıyorum fakat kafam biraz karışık. Udemy üzerinden öğrenmeyi düşünüyorum fakat bu beni başarılı yapabilir mi bilmiyorum. Eğer junior yazılımcı olmayı başarabilirsem nasıl para kazanabilirim? Aldığım kurs ile bir şirket altında çalışabilir miyim? Herkese teşekkürler.

Kurs ile şirket altında çalışmak biraz zor. Öncelikle tam bir kursa girmelisiniz yani her şeyi öğreten bir kursa ve oradan diploma almanız lazım. Bir de okul okumadan, yazılım mühendisliği okumayıp da diploma almadan bayağı zor alınman genel yerlere.

Sen hangisinde iyi olabileceğini düşünüyorsan ona yönel, çünkü farklı mantıkları var hepsinin.

Arkadaşlar beğenmeyip atıp gitti herhalde, aldırış etmeyin hocam. Yanlışımı sordum ancak nafile, cevap yok.

Son düzenleme:
Ingilizcen ne seviyede bilmiyorum ama Ingilizceni gelistirip Udemy veya diger kurslardan bilgini pekistirip pratige gectiginde freelancer is alabilir ve gelen feedback'lerle birlikte basvurularinda etkileyebilirsin sirketleri.

BTK'nın projesi ücretsiz, Türkçe, öncesinden gördüğüm başarılı eğitmenlerle, organize bir biçimde yani neye yönelmek istiyorsan? O zaman şundan başla sonra bunu izle şeklinde ilerleyen güzel bir çalışma. Ben şu an bunu izliyorum maalesef çok başlarda olduğum için ne gibi konular eksiktir bilmiyorum ama yeni başlayan birisi için "hangi dil, hangi IDE, hangi alan, önce hangi konu" gibi bilinmezlik denizindense daha organize olması hoşuma gitti.

Dosya Ekleri

• favicon-16x16.png
    favicon-16x16.png
    881 bayt · Görüntüleme: 24

İngilizce seviyem B1 seviyelerinde sence yeterli mi?
Kelime dağarcığınız genişse yeter hocam, anlamadığınız kelimeleri de öğrenirsiniz fırsattan istifade.

@BayBird 0 bilgin varsa blok kodlama ile başlayabilirsin (Blocky veya Scratch) ancak blok kodlama biliyorsan ilk baştan Python ile başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı