Yeni binaya altyapı başvurusu nasıl yapılır?

@escape2dead kapının önünden fiber geçiyorsa, 30 Dk'da fiber çekerler.
Binaya giren ADSL kablosunun borusu çok büyük, o ADSL kablo borusundan 3 tane fiber hat çekersin binaya.
Dediğim gibi dilekçe ver 30Dk'da bağlarlar binaya fiberi, ama binadan 3-5 kişi abone sözü verirse.
Fiber kabloları, kutusu, akü vs. hepsini Telekom karşılıyor. Bina tesisatına kabloları siz döşeticeksiniz ama.
hocam ne güzel söylüyorsunuz ağzınızdan bal damlıyor ama nafile. 6 Ay önce evimin önünden fiber geçti kalın turuncu kablolarla. Ayrıca binanın hemen dibinde fiber bağlantı hub noktası var yani oradan bile kablo çıkarılabilir sormuştum. Ama 3 yere dilekçe 7-8 kere t.telekom araması 3 adet cimer btk vs şikayeti hiçbiri işe yaramadı. Bugün bile aradım ve şikayet oluşturdum ama ümidim kalmadı açıkçası. Karşı bina kullanıyor ben bakıyorum.

@escape2dead

Hocam, bana kalırsa hali hazırda ADSL kullandığınız için uğraşmak istemiyorlar gibime geldi. Binamın yeni olduğunu ve kutumun çok yakın olduğunu söyledim. Paket seçmek istemedim çünkü taahhüt olursa diye, hayır olmaz altyapı başvurusu gereği böyle olacak dendi.

Açıkçası ben de şaşırdım, ilçe müdürlüğüne dilekçe vermeden olması üstelik...

Bakın, Türk Telekom'dan gelen mesajlardan bir tanesi:

WhatsApp Image 2021-09-23 at 17.25.37.jpeg

@escape2dead

Hocam, bana kalırsa hali hazırda ADSL kullandığınız için uğraşmak istemiyorlar gibime geldi. Binamın yeni olduğunu ve kutumun çok yakın olduğunu söyledim. Paket seçmek istemedim çünkü taahhüt olursa diye, hayır olmaz altyapı başvurusu gereği böyle olacak dendi.

Açıkçası ben de şaşırdım, ilçe müdürlüğüne dilekçe vermeden olması üstelik...

Bakın, Türk Telekom'dan gelen mesajlardan bir tanesi:

Eki Görüntüle 1171890
Bende katılıyorum uğraşmak istemedikleri için sallamıyorlar. İlla mağaradan çıkacaz ve ben fiber istiyorum diyeceğiz yani. 2021 yılında olup da internet kullanmamak lazım fibere kavuşmak için ne güzel !! Açıkçası bıktım peşini bıraktım. Umarım batarlar da sağlam firmalar gelir diyeceğim ama ondan da ümidim yok. Teşekkürler cevap için.

Selamlar. Durum güncellemesi belirtmek istiyorum.

Cimer'e yazdım, BTK'a iletildi şikayetim ve BTK direkt olarak Türk Telekom'a iletti. Evet, tahmin ettiğiniz gibi Türk Telekom 2 kere aynı cevabı vererek beni geçiştirdi :) Hem de BTK üzerinden 🥳

Tekrar uğraşıyorum. Amaca ulaşana kadar devam!

Bu arada, Twitter'da bahsedilen Yusuf Kıraç beyefendiye de yazdım durumu. Benden iletişim numaramı ve adres yazmamı istedi, yazdım gereken her şeyi fakat ses seda yok. Üstünden birkaç gün geçti.

Türk Telekom, arayıp başvurduğumdan beri sadece bilgi SMS'leri yolluyor. Kandırmaca yani. Çalışmalarımız devam ediyor, şeklinde...

Son olarak, evim ve saha dolabına olan uzaklığına dair bir fotoğraf paylaşıyorum. Bi de, benim bina numaram 13, 14 numaralı dairede 50Mbps altyapı gözüküyor 🤓

WhatsApp Image 2021-10-04 at 15.49.02.jpeg

Selamlar. Durum güncellemesi belirtmek istiyorum.

Cimer'e yazdım, BTK'a iletildi şikayetim ve BTK direkt olarak Türk Telekom'a iletti. Evet, tahmin ettiğiniz gibi Türk Telekom 2 kere aynı cevabı vererek beni geçiştirdi :) hem de BTK üzerinden 🥳

Tekrar uğraşıyorum. Amaca ulaşana kadar devam!

Bu arada, Twitter'da bahsedilen Yusuf kıraç beyefendiye de yazdım durumu. Benden iletişim numaramı ve adres yazmamı istedi, yazdım gereken her şeyi fakat ses seda yok. Üstünden birkaç gün geçti.

Türk Telekom, arayıp başvurduğumdan beri sadece bilgi SMS'leri yolluyor. Kandırmaca yani. Çalışmalarımız devam ediyor, şeklinde...

Son olarak, evim ve saha dolabına olan uzaklığına dair bir fotoğraf paylaşıyorum. Bir de, benim bina numaram 13, 14 numaralı dairede 50Mbps altyapı gözüküyor 🤓

Eki Görüntüle 1180136

14 numaralı daireye internet başvurusu yap, aşağıya kabloyu sal, kablom hazır kurulumum hazır de.
Kabloyu bağlar, internetin geliyor mu bakarlar, daire numarasına bile bakmazlar. Bir daireye 10 internet bile bağlarsın.
Komşunun haberi bile olmaz, alakası bile olmaz.

@Pxn

Hocam haritadan kontrol ettim, biraz uzak kalıyor 14 numaralı daire bu yüzden pek mümkün görünmüyor bu dediğiniz. Hem, bilmiyorum nasıl olur.

Bu arada, BTK üzerinden de, Twitter üzerinden de hiçbir sonuç alamadım. Devam edeceğim yazmaya ama umudum yok... Cimer, BTK... Bunlar hep göz boyama arkadaşlar. Bugüne kadar sonuç alındığını hiç duymadım zaten. Ne bekliyordum ki?

@Pxn

Hocam haritadan kontrol ettim, biraz uzak kalıyor 14 numaralı daire bu yüzden pek mümkün görünmüyor bu dediğiniz. Hem, bilmiyorum nasıl olur.

Bu arada, BTK üzerinden de, Twitter üzerinden de hiçbir sonuç alamadım. Devam edeceğim yazmaya ama umudum yok... Cimer, BTK... Bunlar hep göz boyama arkadaşlar. Bugüne kadar sonuç alındığını hiç duymadım zaten. Ne bekliyordum ki?
Aynı durumdayım hocam sizinle. Bu mecraların herbirine ikişer üçer kez şikayet oluşturdum ama nafile. Açıkçası ümidimi kaybettim. Allahından bulsunlar tez zamanda batarlar inşallah demekten başka çarem yok.

Bende yeni bir apartmana taşındım. Apartman sıfır olduğu için hiçbir altyapı yok. Superonline yazdım. Twitter'da ki dediğiniz kişiye yazdım. Cimer'e talep açtım. Türk Telekom'a başvuru yaptım. Attığınız sms den bana da geldi. Var mıdır bir sonuç

Son durum: twitterdan yazdığım Yusuf Kıraç yetkilileri yönlendirmiş. Türk telekom tarafından arandım. Bilgilendirme yapacağız altyapı çalışmasını tamamlamak için çalışıyoruz dendi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı