Yeni hayata nasıl alışılır?

Merhaba, siz aydın'a gideli birkaç sene gecmiş yine. Şu an ne hissediyorsunuz, biz de İstanbul'dan Kuşadası'na geldik. Kendimiz istedik ama zormuş. İki günde bir ağlıyorum, üstelik ailede yakın olmasina ragmen bütün her şeyim, ait oldugum yer cok uzaklarda ve bir yarım kopmuş gibi bir his bu.

Merhaba, siz Aydın'a gideli birkaç sene gecmiş yine. Şu an ne hissediyorsunuz? Biz de İstanbul'dan Kuşadası'na geldik. Kendimiz istedik ama zormuş. İki günde bir ağlıyorum, üstelik ailede yakın olmasina ragmen bütün her şeyim, ait oldugum yer cok uzaklarda ve bir yarım kopmuş gibi bir his bu.

Merhaba. Başlarda ben de yazdığın o hisleri yaşıyordum. Ve Eylül 2019'da açtığım bu konuda o bahsettiğim yere taşınalı henüz yaklaşık 3 ay geçmişti. Uzun bir süre boyunca yoğun pişmanlık hissetmiştim. Ancak yaklaşık 1 yıl sonra o küçük ilçeden çıkıp büyük şehre taşınmak, alışma ve aidiyat hissiyatını büyük oranda arttırdı. Şu an nasıl hissettiğimi de sormuşsun. Şu an umursamıyor gibi hissediyorum zira aradan 3 yıl geçti. Uzun yıllar yaşadığımız eski şehrimizi artık özlemiyorum. Eski küçük ilçeyi hele hiç özlemiyorum ki orayı zaten sevmemiştik.

Kuşadası'nda yaşamaya mı başladınız? Deniz olmasına ve turistik, güzel bir yer olmasına rağmen küçük bir ilçe. (Oraya birkaç defa gezmek için gelmiştik. 403E numaralı otobüs ile Efeler'den oraya 1 saat sürmesi büyük avantaj) İstanbul gibi büyük bir şehirden, başka bir şehrin küçük bir ilçesine taşınmak her daim o yazdığın hislere yol açar. En azından bende öyle olmuştu. Gördüğüm kadarıyla sende de öyle olmakta. Bunun tek yolu zamanla alışacağını düşünmek. Ayrıca alışmayı hızlandıran bir unsur da küçük ilçelerden kurtulmak. Sizin durumunuzda bu ne kadar mümkün bilmiyorum.

Bu arada bunu yazmak için foruma üye oldun galiba. Anlayabiliyorum bu hareketini çünkü o duygulara kapılınca tamamen aynı şeyi ben de yapmıştım. Ben de kendimi bu çaresiz his ile başbaşa bulunca dayanamayıp hep internette aratmıştım; "Bu hislerden nasıl kurtulurum?", "Nasıl daha iyi hissederim?", "Bu işin çaresi nedir?" diye.

Geri
Yukarı