Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer: "Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz."

Yeni MEB bakanı Mahmut Özer, Eylül ayı için "Okulları açmakta kararlıyız." sözlerini söyledi. Sayın Ziya Selçuk da aynısını söylemişti bu yıl için.
Ayrıca Sayın Mahmut Özer: "Okulları Eylül'de açmak için her şeyi yapacağız." dedi. Gene 2 gün okul olacaksa bence herkes aşılanasıya kadar açılmaması en iyisi.

MEB.jpg

Yeni atanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kısa biyografisi; Mahmut Özer, Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen eski Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü, eski ÖSYM başkanı ve Millî Eğitim Bakanı.

Kaynak 1: Son Dakika: Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ilk sözler: Eylül’de okulları açacağız - Son Dakika
Kaynak 2: Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz

Sözlüler ne alemde peki? Benim lise hayatım boyunca sözlülerim, sınav puanlarımdan düşük olmuştur. Canlı derste hiçbir şey yapmadan durmanız yeterli olmuştur herhalde.
Öğretmen sizi tanımadığından neye dayanarak düşük verecek ki?

Ayrıca bence 1 tane sınava girme olayı daha avantajlı. Ona da çalış bir zahmet.
E4wlAOPWUAEGPkP.jpg

Kim ne derse desin artık açılması lazım. Üniversite sınavında bu yılki genel başarısızlıgımız ortada. Durum daha kötüye gelebilir, önlemek için doğru düzgün eğitim almamız lazım ve eğitim sistemi berbat halde iken bir de uzaktan eğitim ile öğrenmeye çalıştıgımızda verimsiz oluyor.

Yeni MEB bakanı mahmut özer, Eylül ayı için "okulları açmakta kararlıyız." sözlerini söyledi. Sayın ziya Selçuk da aynısını söylemişti bu yıl için.
Ayrıca sayın mahmut özer: "okulları eylül'de açmak için her şeyi yapacağız." dedi. Gene 2 gün okul olacaksa bence herkes aşılanasıya kadar açılmaması en iyisi.

Eki Görüntüle 1129684

Yeni atanan milli eğitim bakanı mahmut özer'in kısa biyografisi; mahmut özer, Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen eski Bülent ecevit üniversitesi rektörü, eski ÖSYM başkanı ve millî eğitim bakanı.

Kaynak 1: Son Dakika: Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den ilk sözler: Eylül’de okulları açacağız - Son Dakika
Kaynak 2: Yeni Milli Eğitim Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz

Adam Webtekno'da çalışan adama benziyor :)

Dostum hocalar bizi neden tanımasın? Daha önce okula gittik, kim olduğumuzu biliyorlar yani. Bir yıla yakın okulda okuduk sonra bu pandemi çıktı. Benim puanlarım gayet yüksek zaten ama bunun sebebi sistemin iyi olmasından değil, benim çalışmamla ilgili. Notları kötü olan da birçok kişi var.

Bu gibi stresli, uzaktan eğitimin katkısının olmadığı dönemde okula gidip sınava giriyorsun ve bu sınav bir tane. Eğer hata yaparsan telafisi yok, canlı derslerde de boş boş oturulmuyor. Sorular çözülüyor, konular işleniyor ama yüz yüze kadar etkisi yok ve faydasız bir sistem. Bazı konularda iyi olsa da yüz yüze eğitimin yerini şu anda tutamaz. Yaşamadığın için rahatça konuşuyorsun.
Lise son sınıftayken virüs başladı. Üniversite sınavına gireceğim yıl okullar kapandı yani.
Benim de başıma geldi senin başına gelenler. Neyin ne olduğunun farkındayım. :)
Sonuncu sınıfta sınavlar olmadı fakat canlı ders bile işlenmedi bizim okulda neredeyse. :)

Tanımaktan kastım, dersi dinleyip dinlemediğini anlayamaz ve sen yanındaki arkadaşınla konuşamazsın. Online ders çünkü, hoca bir şeye dayanarak sana düşük sözlü veremez ki.

Kim ne derse desin artık açılması lazım. Üniversite sınavında bu yılki genel başarısızlığımız ortada. Durum daha kötüye gelebilir, önlemek için doğru düzgün eğitim almamız lazım ve eğitim sistemi berbat halde iken bir de uzaktan eğitim ile öğrenmeye çalıştığımızda verimsiz oluyor.
Evet, açılması lazım. Aşılanmayı hızlandırmaları gerekli. Eğer bu senede açılmazsa 3 yıl boyunca üniversite sınavının bir amacı olmayacak.
Lise son sınıftayken virüs başladı. Üniversite sınavına gireceğim yıl okullar kapandı yani.

Tanımaktan kastım, dersi dinleyip dinlemediğini anlayamaz ve sen yanındaki arkadaşınla konuşamazsın. Online ders çünkü, hoca bir şeye dayanarak sana düşük sözlü veremez ki.
Sözlüler, sınav notlarına göre belirlendi. Canlı derslere katılım ve ders içindeki davranışlar da buna katkıda bulundu. Canlı derste hocalar soru soruyorlar, bunlara cevap vermen vb. şeylerle sözlün belirleniyor.

Düşük sözlü veremez mi? Hocalar evdeyiz diye bir sürü ödev veriyor, yetmiyor haftada 2 kez tarama testi oluyor yetmiyor canlı derslerde aniden soru soruyor vs.

Dersi dinleyip dinlemediğimizi ölçebilirler, aniden soru soruyor dediğim gibi.

Sözlüler, sınav notlarına göre belirlendi.
Bu hayatım boyunca gördüğüm en saçma şey zaten. Yıllardır aynı saçmalık.
Canlı derslere katılım ve ders içindeki davranışlar da buna katkıda bulundu. Canlı derste hocalar soru soruyorlar, bunlara cevap vermen vb. şeylerle sözlün belirleniyor.
Canlı derslere de bir zahmet katılıp sessizce oturun. Sordukları soruya cevap veremediğiniz için sözlü puanınızı kırıyorlarsa bu da saçmalık. Cevap veremiyor oluşunuz onların suçu.

Bizim burda birbirimizi kırmamız gereksiz bence. Sonuçta her şey cumhurbaşkanımıza bağlı. Keyfi nasıl isterse o olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı