Rehber Yeni nesilde kim, hangi konsolu almalı?

Bende PS Plus Collection alır bu oyunları oynarım Gamepass'in o 400 tane bağımsız oyunundan daha iyidir.
  • Batman: Arkham Knight.
  • Battlefield 1.
  • Bloodborne.
  • Call of Duty: Black Ops 3 — zombies chronicles Edition.
  • Crash bandicoot n. Sane trilogy.
  • Days Gone.
  • Detroit: Become human.
  • Fallout 4.
  • Final fantasy 15 royal Edition.
  • God of War.
  • Infamous second son.
  • Monster hunter: World.
  • Mortal Kombat X.
  • Persona 5.
  • Ratchet and clank.
  • Resident Evil 7.
  • The last Guardian.
  • The Last of Us Remastered.
  • Until dawn.
  • Uncharted 4: A thief’s end.

Umarım olur, oyuncular bu oyunlardan geri kalmaz. Ama biz şu an için bahsediyoruz şu an oyun oynamak için en makul seçenek Gamepass değil mi?

Bu arada bariz şekilde fanboyluk yapıyorsun haberin olsun. Ama sen böyle olmaya devam et. Batman'i, Halo'yu, Geow gibi bir ton oyunu bağımsız sanmaya :)

Umarım olur, oyuncular bu oyunlardan geri kalmaz. Ama biz şu an için bahsediyoruz şu an oyun oynamak için en makul seçenek Gamepass değil mi?

Bu arada bariz şekilde fanboyluk yapıyorsun haberin olsun. Ama sen böyle olmaya devam et. Batman'i, Halo'yu, Geow gibi bir ton oyunu bağımsız sanmaya :)
Bağımsız sanmıyoruz. Sadece Halo’da her şeyi ısıtıp önümüze sunuyorlar. Ben Fall Guys’ı Halo’ya yeğlerim.

Hocam bu konuda Series S tavsiye edip Series X'i gereksiz bir konsol olarak görüyorum diyip muhtemelen birkaç hafta içinde Series X almışsın :D @Lockheed

Bu arada madem hortlamış, benim görüşüme göre konsollardan en az bir tanesini yurtdışından alma gibi bir şans varsa bu kadar kafa yormak yerine ikisini birden almaya çalışmak çok mantıklı olur. En azından bir tanesini ileride ben çıkarım, biri gider gelirken getirir gibi düşünüp öncelikli olanı çok kafa yormadan almak lazım.

Biraz stoklar otursun, yurtdışıyla işi olmayan biri için bile sınırdan geçip almak çok uygun fiyatlara geliyor. Türkiyeden PS5 Dijital almak isteyene komşuda Series S promosyon olarak veriliyor, aynı şekilde buradan PS5 ya da XSX alana kadar oradan PS5 DE + XSX alınıyor..

Hocam bu konuda Series S tavsiye edip Series X'i gereksiz bir konsol olarak görüyorum diyip muhtemelen birkaç hafta içinde Series X almışsın :D @Lockheed

Bu arada madem hortlamış, benim görüşüme göre konsollardan en az bir tanesini yurtdışından alma gibi bir şans varsa bu kadar kafa yormak yerine ikisini birden almaya çalışmak çok mantıklı olur. En azından bir tanesini ileride ben çıkarım, biri gider gelirken getirir gibi düşünüp öncelikli olanı çok kafa yormadan almak lazım.

Biraz stoklar otursun, yurtdışıyla işi olmayan biri için bile sınırdan geçip almak çok uygun fiyatlara geliyor. Türkiyeden PS5 Dijital almak isteyene komşuda Series S promosyon olarak veriliyor, aynı şekilde buradan PS5 ya da XSX alana kadar oradan PS5 DE + XSX alınıyor..
Biliyorum, fikrim değişti zaten.

Hocam Xsx'i gereksiz bir konsol olarak görmüşsünüz sonra xsx aldınız, neden fikriniz değişti? Özellikle PS5'i exclusiveleri için çok savunmuşsunuz. O exclusiveleri nasıl oynayacaksınız?

Evet malum yeni nesil çok az ladı ve ben de bir rehber yapmak istedim.
Xbox Series S: Bütçesi 5000-6000 bandında olan ve 5 sene boyunca herhangi bir ek para ödemek istemeyenler için ideal bir konsol. Xbox Game Pass avantajlarında biri. Ama bu konsolu halihazırda iyi bir PC'si olmayanlara öneriyorum çünkü bu konsoldaki aşağı yukarı her oyunu oynayabilirler.
PS5 digital Edition: Bütçesi 6500-7500 arası olan PS özel oyunlarını sevenler için kısmen ekonomik bir konsol. Aşağı yukarı 7 sene götürür. PS Plus Collection gibi üyelik olacak gibi duruyor ve umarım güzel oyunlar olur.
PS5: Koleksiyon yapmayanların dijital olanı tercih etmesi daha mantıklı olur. Dijital haliyle her şeyi aynı.

Not: Series X'i koymadım çünkü bana göre alınası bir konsol değil. Bir nesil boyunca sadece gears ve Elder Scrolls oynayacaksanız buyurun alın.

başlarım sizin bethesda'nıza. Bethesda, Elder Scrolls ve Doom'u PC'ye çıkarmasın da göreyim ben onu. Bu iki oyunun oyuncularının yüzde sekseni PC'de. Konsolu sipariş edenler bethesda diye kendini avutuyor.

Not 2: Kişisel görüşlerimle yaptım.

İncehesap Gaming gecesi konusu gelecek.
Dedi ve Xbox Series X aldı.

Dedi ve Xbox Series X aldı.
Sinyal gitmedi herhalde., fikrim değişti dedim ya. Ayrıca XSX aldı+ PS5 alacak olmalı sayın Osmanlı'da kalmış kişi 😉
Hocam XSX'i gereksiz bir konsol olarak görmüşsünüz sonra XSX aldınız, neden fikriniz değişti? Özellikle PS5'i exclusiveleri için çok savunmuşsunuz. O exclusiveleri nasıl oynayacaksınız?
Basit çözüm, PS5 de alacağım. Fikrimin değişmesinin sebebi PC'nin bozulması, normal çalışsaydı XSX almazdım.

Geri
Yukarı