Yeni spora başlayan biri için tavsiyeler

Narcuria

Hectopat
Arkadaşım bizim salona yazıldı. Yeni spora başlayacak. Tüm vücut mu başlaması mantıklı olur? Yoksa PPL yapması mı? Varsa başlangıç seviyesi güzel antrenman programları önerirseniz sevinirim.

İlk ay, temel bir fullbody antrenman programı yapması onun için iyi olur. İkinci ayında, protein ihtiyacını ve gerekli makroları karşılayabiliyorsa PPL programına geçebilir. Ancak, Arnold split & PPL gibi karma programlar yapmaya çalışması durumunda, ona engel olmanız daha iyi olur. Çünkü bu tür karma programlar başlangıç seviyesi için uygun değildir ve ayrıca gerekli protein ihtiyacını karşılayamayacağından gereken dinlenmeyi sağlayamaz.

İlk ay, temel bir fullbody antrenman programı yapması onun için iyi olur. İkinci ayında, protein ihtiyacını ve gerekli makroları karşılayabiliyorsa PPL programına geçebilir. Ancak, Arnold split & PPL gibi karma programlar yapmaya çalışması durumunda, ona engel olmanız daha iyi olur. Çünkü bu tür karma programlar başlangıç seviyesi için uygun değildir ve ayrıca gerekli protein ihtiyacını karşılayamayacağından gereken dinlenmeyi sağlayamaz.

Kendimi daha o konuda çok iyi bulmadığımdan kendim program yazmak istemiyorum. Önerebileceğiniz Full body program var mıdır?

İlk ay Full body çalışsın. Gereksiz egolara girip (o kaldırıyorsa ben de kaldırırım gibi) hareketlerde bulunmasın. Set aralarında telefonla veya başka bir şeyle ilgilenmesin, sadece müzik değiştirmek için baksın. Yine set aralarında ne kısa ne uzun dinlensin. Beslenmesine ve uyku düzenine dikkat etsin.
Yine yardımcı olabileceğim bir konu olursa etiketlersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimi daha o konuda çok iyi bulmadığımdan kendim program yazmak istemiyorum. Önerebileceğiniz Full body program var mıdır?
Spor salonunun kendi verdiği temel makinelerle yapılan full body programıyla 1 ay ilerleyebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşım bizim salona yazıldı. Yeni spora başlayacak. Tüm vücut mu başlaması mantıklı olur? Yoksa PPL yapması mı? Varsa başlangıç seviyesi güzel antrenman programları önerirseniz sevinirim.
İlk zaman tüm vücut fulbody daha mantıklı tüm kas gruplarını spora alıştırmak açısından. Aslında fulbody seven çok kişi var ağır antreman olarak çalışanlar oluyor sonrasında.

Önerebileceğiniz Full body program var mıdır?

Lateral reise.
Biceps curl.
Seated cable row
Pec deck fly
Leg extencion.

Bunlar başlangıç için yeterli olur. Hareketlere ağır girmeyip formları oturtmaya çalışsın. Şimdilik 4 set yapması yeterli olur. Kimseden çekinmeyin, bilmediği hareketi ve formu sorsun. Hiç kimse onunla dalga geçmez, kaldırabildiğinden fazla ağır kaldırmasın. Kullandığı dumbeli aynı şekilde yerine koysun. Havlu götürsün ki teri makinelere damlamasın.

Lateral reise.
Biceps curl.
Seated cable row.
Pec deck fly.
Leg extencion.

Bunlar başlangıç için yeterli olur. Hareketlere ağır girmeyip formları oturtmaya çalışsın. Şimdilik 4 set yapması yeterli olur. Kimseden çekinmeyin, bilmediği hareketi ve formu sorsun. Hiç kimse onunla dalga geçmez, kaldırabildiğinden fazla ağır kaldırmasın. Kullandığı dumbeli aynı şekilde yerine koysun. Havlu götürsün ki teri makinelere damlamasın.

Ben her konuda yardımcı olacağım zaten hocam. Bunu ilk 1 ay , haftada 3 gün uygulasa sonra yavaş yavaş arttırsak olur mu?

Lateral reise.
Biceps curl.
Seated cable row.
Pec deck fly.
Leg extencion.

Mesela ege fitnessin Full body programı iyi midir?

Son düzenleme:
Lateral reise.
Biceps curl.
Seated cable row.
Pec deck fly.
Leg extencion.

"Shoulder press machine, leg curl, leg press ve latpulldown" eklemeyi unutmuşsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı