Yeni yılda KabloNet

Hangisini tercih etmeliyim ?"50 MBPS 250 GB AKN" "100 MBPS 500 GB KOTA"

• 50 MBPS 250 GB AKN

• 100 MBPS 500 GB KOTA

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

alaattin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaş, değerli Technopat kullanıcıları ben bundan tam olarak 5 ay önce konu açmıştım. Buradan değerli yorumlarınızı okudum ve mantığıma yakın olduğu için 50 MBPS 250 GB AKN paket üzerinde kalmaya devam ettim. Lakin yeni yılda AKN kalkacak olması ve diğer şirketlerin yaptığını zam oranlarını görünce ve şu an taaddüt bulunmadan kullandığım için yeni yılda yapılacak olan zam benim gözümü korkuttu. Bu yüzden yıl bitmeden 100 MBPS 500 GB Kotalı paketi tekrar düşünmeye karar verdim (Eskiden bu paket 2 yıl taaddüt ile 110₺ idi). Çünkü geçen sene yaklaşık %5 - %6 oranında zam yapılmış ama bu sene olan olayları düşününce zam oranı %20 lere kadar yaklaşacağını düşünüyorum (şu an ödediğim 120₺ ~150₺ olabilir).

Bu yüzden tekrar bu konuyu açmak istedim çünkü 5 ay önceki durumla şu an yaşanan olaylar farklı diğer şirketler kararları doğrultusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 MBPS 250 GB AKN pakete ne kadar ödüyorsun?
100 MBPS 500 GB Kotalı paket ne kadar?

Taahhütlü fiyatlara baktım ancak onlar da yüksek fiyatlı. Sana sunulan bir fiyat var mı o paket için?

AKN'li paket alabilirsin ancak Ocak'tan sonra AKN kalkınca KabloNet seni sınırsız pakete geçirirse durum ne olur bilemiyorum.

Aylık ne kadar kota dolduruyorsun? Maksimum kaç GB gördün?

500 GB doldurabileceğini zannetmiyorum. Tabi video falan upload etmiyorsan.
Eğer değişmediyse KabloNet'te upload kotaya eklenmiyor. O açıdan sıkıntı olmaz.

Kablonet açıklasın artık ya ben de merak ediyorum. Tarife yapmışlar kendilerince yeni gelenlere 75 GB kadar 60 lira falan bilmiyorum ne yapacaklar.

50 MBPS 250 GB AKN pakete ne kadar ödüyorsun?
100 MBPS 500 GB Kotalı paket ne kadar?

Taahhütlü fiyatlara baktım ancak onlar da yüksek fiyatlı. Sana sunulan bir fiyat var mı o paket için?

AKN'li paket alabilirsin ancak Ocak'tan sonra AKN kalkınca KabloNet seni sınırsız pakete geçirirse durum ne olur bilemiyorum.

Aylık ne kadar kota dolduruyorsun? Maksimum kaç GB gördün?

Eğer değişmediyse KabloNet'te upload kotaya eklenmiyor. O açıdan sıkıntı olmaz.
Mevcut pakete 120 ₺ ödüyorum. Kotalı paket ise eskiden arayıp sorduğumda 2 yıl boyunca 110 ₺ demişti müşteri hizmetlisi. En fazla ~300 GB kadar kullandım.
Asıl merak ettiğim mevcut olan tarifeler yeni yıl ile birlikte değişir mi ? Eğer değişim olursa ve daha hesaplı olursa taaddüt cayma bedelini verip (eğer kotalı tarifeye geçersem) yenisini geçmek ne kadar doğru olur.

Kotalı paket senin için daha uygun gibi o zaman. Fiyat olarak ikisi arasında çok fark yok ancak hız ve kota(AKN sonrasını saymazsak) 2 katı olacak.

Mevcut harcaman 500 GB geçmiyorsa aynı fiyata 2 kat hız almak daha makul bence. Ocak sonrasında da kotalı pakette olduğun için sana fiyat zammı yansıyacağını sanmam.

Asıl merak ettiğim mevcut olan tarifeler yeni yıl ile birlikte değişir mi ?
Değişebilir de değişmeyebilir de. Fiyatların bu kadar yüksek olmasının sebebi taahhütlü paketlere yönlendirmek olabilir.

Seçtiğin paketin(taahhütlü) sonradan daha uygun olacağını sanmıyorum. Mevcut abonelere aylık tarifede ve yeni gelen taahhütlü abonelere genelde uygun sunuluyor. Cayma bedeli ile uğraşmak belini bükebilir.

Kotalı paket senin için daha uygun gibi o zaman. Fiyat olarak ikisi arasında çok fark yok ancak hız ve kota(AKN sonrasını saymazsak) 2 katı olacak.

Mevcut harcaman 500 GB geçmiyorsa aynı fiyata 2 kat hız almak daha makul bence. Ocak sonrasında da kotalı pakette olduğun için sana fiyat zammı yansıyacağını sanmam.

Değişebilir de değişmeyebilir de. Fiyatların bu kadar yüksek olmasının sebebi taahhütlü paketlere yönlendirmek olabilir.

Seçtiğin paketin(taahhütlü) sonradan daha uygun olacağını sanmıyorum. Mevcut abonelere aylık tarifede ve yeni gelen taahhütlü abonelere genelde uygun sunuluyor. Cayma bedeli ile uğraşmak belini bükebilir.
Bu durumda yeni yılı beklemek daha mı mantıklı olur zaten AKN yok uzun zamandır tarifelerinde belki de hiç değiştirmeyecekler mevcut tarifeleri. Tek merak ettiğim fiyatlar. Onlar beni düşündürüyor.

Bu durumda yeni yılı beklemek daha mı mantıklı olur zaten AKN yok uzun zamandır tarifelerinde belki de hiç değiştirmeyecekler mevcut tarifeleri. Tek merak ettiğim fiyatlar. Onlar beni düşündürüyor.

AKN'li paket/tarifeler mevcut ancak abonelere sunuluyor mu hala bilmiyorum. Ben 3 ay önce AKN'li paket aldım hatta taahhütlü.

Türk Telekom AKN'li aboneleri sınırsıza geçirmeye başlamış. Telekom, Süperonline ve Kablonet arasında en uygun fiyatlısı yine Kablonet.

Düşerse tarife fiyatları düşer(taahhütsüz) onlar da über yüksek gözüküyor şuan zaten.

110 TL aldığın hizmete göre -bütçene- uygunsa Ocak gelmeden bir pakete geç derim. Ya da en azından fiyat konusunda tekrar bilgi al.
Paket olarak 100Mbps/500GB Kota benim önerim.

O zaman eğer fiyat hala 110 ₺ ise gidip 100 MBPS 500 GB olan tarifeyi alacağım. Zaten mevcut Türkiye şartlarında bireysel olarak 100 MBPS üzeri hızları almak pek mümkün değil bildiğim kadarıyla. Bu durum 500 GB kota beni düşündürür ama oda geçilmesi imkansız gibi görünüyor tek başıma kullanacağım için. Yani her halükarda yeni tarifeler gelse dahi pek zarar girmeyeceğim gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı