YKS'ye şimdi çalışmaya başlayacağım

tumblr_pmff44hKpu1ujmvy2o1_1280.jpg

1 deneme sonra bu moda girer konu sahibi.

4 senelik YKS konusunu 80 güne sığdırmaya çalışacağım diye hiçbir zaman demedim. Hiç çalışmadım diye bu sıfır olduğum anlamına gelmez. Şu an zaten hiçbir şey yapamasam TR geneli denemler de 55-60 net yapıyorum TYT'den. Herkesin hiç çalışmamış hali de bir olmuyor gerçi sende haklısın.
bro konunun ilk metninde sıfırdan kaynak önerir misin yazmışsın oyun mu oynuyorsun sen?

Kesin bir şey demeyeyim ama çok zor. Bu duruma göre beklentim fazla. Tabi kafan çalışmayınca da ne seviye yatkın bilmediğim için net bir yorum yapamıyorum.
Çok fazla oto düzeltme olmuş ya, başta hiç dikkat etmemişim. Şöyle düzelteyim:

Demeye çalıştığım şu: Kesin bir şey demeyeyim ama çok zor. Çalışma dışında kafa yapın o konulara ve derslere ne kadar hakim bilmiyorum, o yüzden buradan yorum yapmak zor. Beklentilerin 80 günde olmayacak şeyler değil ama gerçekten bu kadar sürede hem yeterince çalışıp hem de kendini bunaltmamak ortalamaya göre zor olur gibi. Anlama konusunda ortalamanın baya üstüne kalıyorsan olabilir.

bro konunun ilk metninde sıfırdan kaynak önerir misin yazmışsın oyun mu oynuyorsun sen?
Sıfırdan kaynak öneriniz var mı demişim. Matematik özelinde dedim onu dikkatli okursan.

Çok fazla oto düzeltme olmuş ya, başta hiç dikkat etmemişim. Şöyle düzelteyim:

Demeye çalıştığım şu: Kesin bir şey demeyeyim ama çok zor. Çalışma dışında kafa yapın o konulara ve derslere ne kadar hakim bilmiyorum, o yüzden buradan yorum yapmak zor. Beklentilerin 80 günde olmayacak şeyler değil ama gerçekten bu kadar sürede hem yeterince çalışıp hem de kendini bunaltmamak ortalamaya göre zor olur gibi. Anlama konusunda ortalamanın baya üstüne kalıyorsan olabilir.
Evet bu süreçte öz disiplinimi koruyarak günde 10+ saat falan ders çalışmam lazım. Ama ben motivasyon adamı değilim zaten ki iki üç video izleyip gaza geleyim iki gün sonra bırakayım. Ben disiplin adamıyım. Herkesin bakış açısı farklı. Sonuçlar açıklanınca yazarım

Hocam umarım seneye bu zamanlar gene aynı konuyu açmazsınız. Seneye başladığınzda 1 yıl zamanınız olucak rahat rahat oh yapıcaksınız neyse seneye görüşürüz.
Seneye istediğim üniversitede olacağım o yüzden problem yok.

Son düzenleme:
4 sene ne yaptığımı nereden biliyorsun? Görece iyi bir liseden mezun oldum ortaokulda başarılı bir öğrenciydim ve yakın çevremde derece yapan çok insan var. Normalde üniversite okuma gibi bir niyetim yoktu ama 80 gün kala bir şeyler denersem ilk 5-10 bin yaparım EA'da diye düşünüyorum. Ve birçoğunun son 3-4 ay içerisinde netlerine daha fazla bir şey koymadığını, çalışma rutininde bir devamlılık olmadığını yakinen biliyorum.

Hafızam kuvvetli. Geçen sene sadece son 2 hafta AYT Edebiyat çalıştım ve edebiyattan 22,70 net yaptım.
Sen hedefim 5-10 bin diyorsun, 5-10 bindeki insanlar son 3-4 ayda boşlamayanlar oluyor genelde. "Çoğu insan" dediklerin 100k gerisine düşüyor.

Kaynak olarak da Palme Yayınları çözebilirsin.

İngilizce özelinde bir dershane işletiyorum ve YDT öğrencilerine TYT dersleri de veriyorum. Bütün öğrencilerin takiplerini de senelerdir bizzat ben yapıyorum. Bu tecrübeye dayanarak şunu söyleyebilirim, imkansız değil ama çok zor. Yapan öğrencim oldu ama son 3 ay kala değil 5 ay kala bazı şeyler kafasına dank etti. Tabi ki hedeflediği üniversiteyi de kazanamadı, farklı bir şehirdeki üniversiteye gitmek zorunda kaldı.

Çalışmak için bir günü bile çöpe atmamanız gereken bir dönemdesiniz ve bahaneniz, yaşadıklarınız ne olursa olsun bu yarışta yer sahibi olmak için çok çalışmak zorundasınız. Adıyaman, Hatay, Diyarbakır ve Malatya'dan gelen 4 depremzede öğrencim var. Onlara da aynısını söyledim. Geçmişte yaşadıklarınız kötü şeyler olabilir ama yarına umutla bakabilmek için her şeye sıfırdan, azimle başlamanız gerekiyor ve maalesef ki bir kere bile "of" deme hakkınız yok.

Bu söylediklerim sizin için de geçerli. Geride çok geçen gün oldu ama geçmiş geçmişte kaldı. Önümüzdeki 80 güne odaklanarak, her şeyden kendinizi soyutlayarak çalışmak zorundasınız. Kazanamazsanız da dünyanın sonu değil. Kimse 2 ya da 3. girişinde kazandığı için geri zekalı olmuyor. Bu bir süreç. Sabretmek ve çok çalışmak lazım. Umarım hedeflerinize ulaşırsınız.

İngilizce özelinde bir dershane işletiyorum ve YDT öğrencilerine TYT dersleri de veriyorum. Bütün öğrencilerin takiplerini de senelerdir bizzat ben yapıyorum. Bu tecrübeye dayanarak şunu söyleyebilirim, imkansız değil ama çok zor. Yapan öğrencim oldu ama son 3 ay kala değil 5 ay kala bazı şeyler kafasına dank etti. Tabi ki hedeflediği üniversiteyi de kazanamadı, farklı bir şehirdeki üniversiteye gitmek zorunda kaldı.

Çalışmak için bir günü bile çöpe atmamanız gereken bir dönemdesiniz ve bahaneniz, yaşadıklarınız ne olursa olsun bu yarışta yer sahibi olmak için çok çalışmak zorundasınız. Adıyaman, Hatay, Diyarbakır ve Malatya'dan gelen 4 depremzede öğrencim var. Onlara da aynısını söyledim. Geçmişte yaşadıklarınız kötü şeyler olabilir ama yarına umutla bakabilmek için her şeye sıfırdan, azimle başlamanız gerekiyor ve maalesef ki bir kere bile "of" deme hakkınız yok.

Bu söylediklerim sizin için de geçerli. Geride çok geçen gün oldu ama geçmiş geçmişte kaldı. Önümüzdeki 80 güne odaklanarak, her şeyden kendinizi soyutlayarak çalışmak zorundasınız. Kazanamazsanız da dünyanın sonu değil. Kimse 2 ya da 3. girişinde kazandığı için geri zekalı olmuyor. Bu bir süreç. Sabretmek ve çok çalışmak lazım. Umarım hedeflerinize ulaşırsınız.
Teşekkür ederim yanıtınız için. Moral oldunuz. Ben yüksek ihtimal başarılı olacağımı biliyorum. YDT sınavına da gireceğim YDT için önerdiğiniz bir kaynak var mı hocam deneme veya soru bankası olarak?

Sen hedefim 5-10 bin diyorsun, 5-10 bindeki insanlar son 3-4 ayda boşlamayanlar oluyor genelde. "Çoğu insan" dediklerin 100k gerisine düşüyor.

Kaynak olarak da Palme Yayınları çözebilirsin.
Aşağı yukarı aynı süreye sahibim. 79 gün kaldı. 5-10 bine girmem 20-25 bine girerim fark etmez. Elimden geleni yapacağım. Palme'nin hangi dersini öneriyorsun ve TYT mi AYT mi hangi sınav için

Benim birebir aynı profili gördüm vay be obp bile neredeyse aynı benim 86. :D
Mezun senende misin?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim yanıtınız için. Moral oldunuz. Ben yüksek ihtimal başarılı olacağımı biliyorum. YDT sınavına da gireceğim YDT için önerdiğiniz bir kaynak var mı hocam deneme veya soru bankası olarak?

Aşağı yukarı aynı süreye sahibim. 79 gün kaldı. 5-10 bine girmem 20-25 bine girerim fark etmez. Elimden geleni yapacağım. Palme'nin hangi dersini öneriyorsun ve TYT mi AYT mi hangi sınav için

Mezun senende misin?
Palme Yayınları genel olarak kaliteli bir yayın. TYT de AYT de çözebilirsiniz, ben AYT'sini çözüyorum. TYT için ayrıca Mert Hoca'nın video destekli test kitabı var, onu öneririm.

YDT için biraz kendi reklamımı yapıyor gibi olacağım ama Modadil yayınlarını tavsiye ederim. ÖSYM formatından bir tık daha zor olan sorular sayesinde ÖSYM soruları çerez gibi geliyor. Özellikle 5-10 ve 15'li denemeleri bitirdikten sonra geçmiş dönem sorularını deneme olarak çözdüğümüz zaman öğrencilerimizin motivasyonları ciddi şekilde artıyor. Arada ortalama 15-18 net artış oluyor, bu da motivasyonu güçlendiriyor. Modadil Yayınları web sitesinden bakarsanız kaynakların incelemesini de yapabilirsiniz. Direkt olarak şunu alın işinizi görür diyemem seviyenizi bilmediğim için ama kaynakların ön incelemesini yapıp kendinize uygun olanları alabilirsiniz.

Geri
Yukarı