Yönetimin Tavri

Ortalık karışacak, kan gövdeyi götürecek yine, acaba hiç yazmasam mi diye düşünerek açtığım başlık, gayet saygılı, karşılıklı atismaya, ego yarısına dönüşmeden devam etti. Her ne kadar amacım moderatör ve yöneticileri zan altında bırakıp zor olan işlerini daha da zorlaştırmak olmasa da biraz o yönde eğilim gösterdi konu. Bu konuda biraz üzgünüm sadece.
Hepimizin illa ki ceza sistemi ile ve bunun uygulanışı ile ilgili şikayetleri var ama bu yukarıda da belirttiğim gibi bu yoğun trafikte, koşuşturmaca da yeterli personelin olmamasından kaynaklı gibi görünüyor. Hatta konuyu açmama sebep olan tavrın bile sebebi bu yoğunluktur diye umut ediyor ve hak vermiyor bile olsam anlayabiliyorum.
İlk başta soyledigim gibi burada yardım arayan kardeşlerimin bir çoğu zaten bu konuda bilgi sahibi olmayan yaşadıkları sorun nedeni ile iki ayakları bir pabuca girmiş kaygılı insanlar. Bir de bunun üzerine kaba ve olmaması gereken bir tavırla karşılaştıklarını görünce tahammül edemiyorum. Kendim adima varsın 5 kere yazmak zorunda kalayım yeter ki onun içine su serpebileyim diye uğraşırken diğer tarafta bu tarz tavırları görmek çok üzücü oluyor. Yaşlanıyoruz herhalde kıyamıyorum kimseye, moderatör kardeşlerime de çok yüklenmeyin derdimizi anlattık, ellerinden gelen özeni gostereceklerine şüphem yok.
Ali bey de tam beklediğim gibi bir giriş yapıp beni hayal kırıklığına uğradı diyebilirim.

Böyle bir şey olursa hazırım ben. 🙃
Yaş ve ceza sayısından dolayı başvuru yapmıyorum moderatörlüğe ama.
Yanlış anlama her yerde mod olmayacaksın. Sadace mizah ve eğlence bölümünde. 🤣 Ben olsam böyle bir sistem kurardım. Zaten bir bölümde ne kadar hareketlilik oluyor ki? Hep aynı insanlar takılıyor. Biz bize gibi bir şeyiz yani. Bu sistemle birbirini tanımayan insanlar birbirine insiyatif adı altında saçma cezalar veremeyecek. Sen beni tanıyorsun, görüşlerimi biliyorsun. Bir şeyi niye yazarım biliyorsun. Ben seni tanıyorum. Neyi neden yazarsın biliyorum. Bizi tanımayan bir adam yazdıklarımızı mizah ve akıl süzgecinden geçirmeden ''Gereksiz mesaj'' gibi ucu açık, neyin ne olduğu belli olmadığı bir kuraldan ceza veriyor. Bu sistemle bu tip sorunlar tamamen biter.

Zaten asıl problem bu tip ucu açık cezalarda. İnsanlar genelde bunlara isyan ediyor. Yoksa kimse -de/-da ayırmadım ceza yedim, diye isyan etmiyor. Çünkü neyin ne olduğu belli. Tartışmaya kapalı bir cezadır.

İş yükü %100 azalır. Her sorun o bölüm içinde hallolur. Bölümde aktif ve emek harcayan insanlar alt mod yapılır ve bilirkişi olarak faydalanılır. Bölümün yoğunluğuna göre süper mod ve alt mod sayısı belirlenir. Alt modları ceza verme süreleri ve yetkileri çok çok kısıtlıdır. Hatta yoktur. Sadace konu onaylar ve yazım hatalarını düzeltirler. İnsanlara yardımcı olurlar.

Son düzenleme:
Afedersiniz ama üslup yerine "uslub" yazan moderatörler var bu forumda. Kendisini de etiketleyeyim @Hasan Gürlek
Öyle yazılmasında sıkıntı yok diye biliyorum ben.
Yanlış anlama her yerde mod olmayacaksın. Sadace mizah ve eğlence bölümünde. 🤣
Biliyorum o olayı işte sonuçta alt olsa da moderatörlük sayılmayacak mı? Yardımcı müdür olan biri yönetici sayılmıyor mu mesela gerçekte? :D
Hep aynı insanlar takılıyor. Biz bize gibi bir şeyiz yani. Bu sistemle birbirini tanımayan insanlar birbirine insiyatif adı altında saçma cezalar veremeyecek. Sen beni tanıyorsun, görüşlerimi biliyorsun. Bir şeyi niye yazarım biliyorsun. Ben seni tanıyorum. Neyi neden yazarsın biliyorum. Bizi tanımayan bir adam yazdıklarımızı mizah ve akıl süzgecinden geçirmeden ''Gereksiz mesaj'' gibi ucu açık, neyin ne olduğu belli olmadığı bir kuraldan ceza veriyor. Bu sistemle bu tip sorunlar tamamen biter.
Zaten asıl problem bu tip ucu açık cezalarda. İnsanlar genelde bunlara isyan ediyor. Yoksa kimse -de/-da ayırmadım ceza yedim, diye isyan etmiyor. Çünkü neyin ne olduğu belli. Tartışmaya kapalı bir cezadır.
Gereksiz mesajın da ucu açık olmadığı yerler var. Mesela birisi tek çözümü olan bir problemle ilgili bir konu açmış ve ya sistem özellikleri vb. belirtmemiş, bir kişi sistem özelliklerini belirtin yazdıktan sonra diğer kişilerin de onu yazmak yerine belirtin diyenin postunu beğenmesi ve ya sadece konuyu takibe alıp beklemesi gerekir.
Ama bazılarını görüyorum adam müzik konusuna haber atmış durduk yere. Gereksiz mesaj / konuyla alakasız mesaj olarak raporluyorum.

Önceden moderatör ve yöneticiler affetmiyordu. Bunu Technopat Capslerinde görebiliriz. Mikail Fidan için "bancı" deniyordu. Yazım kurallarında sıfır tolerans vardı. (Olması gereken ama sertti.) Şimdi yumuşadı gibi.

Herkesin dediği gibi moderatör sayısı az ve siteye yetersiz. Foruma düzenleme getirilmeli bence.

Öyle yazılmasında sıkıntı yok diye biliyorum ben.
Hayır hocam uslub yanlış yazımdır. Doğrusu üslup'tur. Burada olay zaten moderatörlerin yanlış yapması değil, bizim aynı yanlışı yapınca sert bir tavırla karşılaşmamız ve ceza yememiz. Sonuçta her insan hata yapabilir.

Hayır hocam uslub yanlış yazımdır. Doğrusu üslup'tur. Burada olay zaten moderatörlerin yanlış yapması değil, bizim aynı yanlışı yapınca sert bir tavırla karşılaşmamız ve ceza yememiz. Sonuçta her insan hata yapabilir.
Hayir mesela boyle yazilmasi gibi anladin mi? Unlu / unsuz olayi o kadar zorunluluk icermiyor.

Bence çok takılmamak lazım. Başka forumlarda da takılan biri olarak. ''UsLuP'' gibi göz kanatıcı bir şekilde yazılmadıktan sonra ''uslup,uslub'' yazılmış çok fark etmez. Tabii bu benim görüşüm. Sitede Türkçe kurallarının toleranssız uygulanması gerektiğini düşünenler de var.

Mesaj alıntılamadan sürekli ceza yiyenlere de önerim şudur; bütün mesajı değil doğru yazıldığından emin olduğunuz bir bölümü tek alıntılayın. Mesela benim şu an yaptığım gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı