Yok olmayı nasıl tanımlarız?

riseofturkey

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Antalya/Finike
Daha fazla  
Bir şey nasıl yok edilir? Bir şeyi atomlarına ayırsak da yine de yok olmuş sayılır mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şahsen ben bilimsel olarak yokluğun var olmama olarak tanımlıyorum. Şu şekilde: Bir nesne maddeden oluştuğu için o nesneyi o evrende var oluşunu bizim gerçekliğimizden almak için antimadde ile bombalamamız gerekiyor. Antimadde + madde birbirini yok ederler.

Bir şey nasıl yok edilir? Bir şeyi atomlarına ayırsak da yine de yok olmuş sayılır mı? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şahsen ben bilimsel olarak yokluğun var olmama olarak tanımlıyorum. Şu şekilde: Bir nesne maddeden oluştuğu için o nesneyi o evrende var oluşunu bizim gerçekliğimizden almak için antimadde ile bombalamamız gerekiyor. Antimadde + madde birbirini yok ederler.
Hiçbir şey yok edilemez ve insan beyninin yok olmayı tanımlayabileceğini sanmıyorum.

Normal fizik yasalarına göre yok olmak imkansız. Bilgi sadece form değiştirir. Ancak karadeliğin içinde fizik yasaları geçerli olmadığı için olay ufkunda toplanma diskinde bir yansıması kalıyor mu, başka bir noktadan teorik beyaz delikten dışarı mı çıkıyor yoksa içindeki tekillikte atomlar gerçekten yok mu oluyor şu an hala belirsiz.
Bu yüzden yok olmayı sadece form değiştirmek olarak tanımlayabiliriz.

Yok olmayı düşünemezsiniz. Bilincin, kendinin yok olduğu bir Dünya'yı hayal etmeye çalışması çok ters değil mi? :) Deneyimlemediğiniz deneyimleri, aklınızda tekrardan oynatmanız mümkün değil.

Yok olmayı düşünemezsiniz. Bilincin, kendinin yok olduğu bir Dünya'yı hayal etmeye çalışması çok ters değil mi? :) Deneyimlemediğiniz deneyimleri, aklınızda tekrardan oynatmanız mümkün değil.

Yokluk bir varlığın algılayamayacağı bir şey. Yokluğun varlığı da sanırım imkansız.

Var olmak zaten yok olmaktır beraberinde. Ötesinde ölüm vardır. Ziyadesiyle detaya inmeye gerek yok. Her insanın ölümü kendisinin yok olmasıdır. Bunu madde için düşünüyorsan bilimsel olarak madde vardan yok yoktan var edilemez denir. Bu da bilimi ilgilendirir pek fikrim yok :D.

Geri
Yukarı