Yoruldum

Merhaba arkadaşlar, ben 8. sınıfım ve bu sene işim zor.
Ama uzaktan eğitim başladığından beri (bir kere yüz yüze olup tekrar kapandığı zamandan beri) artık yoruldum.
Şöyle ki artık her yerim kaşınıyor. Kafam, gözlerim, ellerim (Elim ara ara şişiyor.), bacaklarım, belim.
Normalde 8. sınıf bir kişinin en fazla 65 kg olması gerekir. Ben 75'im. (Evde kalmaktan dolayı, normalde 68'dim.)
Ve bizden en az 200 soru istiyorlar ve ben soruları yavaş okuyan birisiyim. Soruları okurken sanki duvarlar üzerime üzerime gelmeye başlıyor.
Siz de bana katılıyor musunuz?
Ne yapmam gerek?
Kilo dert mi ya? 85 oldum ben geçen sene sınava hazırlanırken. Soru kısmı için konuşursak bu soruları çözmek senin hayattaki yerini belirleyecek. Ama burada bir durmak istiyorum. Verimli çözmemek, sıkılmak, az soru çözmek gibi sorunların çözümü ailende olmalı. Eğer onlar sana destek vermiyorsa bir şeyler eksik demektir. Sana değer vermiyorlar demektir veya bu sınavın senin için ne kadar önemli olduğunu bilmiyorlardır. Eğer yapabilirsen karşına al ve konuş. Son dörtlüğe doğru girdiğini, hayatını bu sınavın belirlediğini, onların sana destek olmasının senin çözüm kaliteni artıracağını falan. Ülkemizdeki eğitim sistemi çocukları daha ders yapmanın ne olduğunu bilmediği bir zamanda üniversite kalitesinde çalışmaya yönlendiriyor. Sen de bu kurbanlardan birisin. Ailenden destek almalı kendine plan yapmalısın. 200 soru dedin. Ben sana bir tavsiye vereceğim. Öğretmenini ara ve 200 sorunun bedenine ağır geldiğini 100 soruyu planlı olarak çözüp sorularını kademeli olarak artıracağını söyle. Daha sonra gün içinde bir test çözüp 15 dakika falan başka şeylerle oyalan. 100 soru olana kadar bunu yap. İşin ucunda hep bir ödül olsun, sana bitirmeliyim dedirtsin. 1 hafta tekrarladıktan sonra. 1,5 test yap sonra arttırdıkça arttır. böylece inan bana soru görmekten soruya göz gezdirip yapacak hale geleceksin. Ayrıca örnek soruları yapmanı tavsiye ediyorum. Her ne kadar sınavda farklı tür sorular çıksa da kafanı zorlayarak sana diğer soruları da çözme imkanı verecek. Son olarak az da olsa yapabilirsen paragraf sorusu çözmeyi ihmal etme. Umarım bunu okumuşsundur. İyi bir sınav geçirmeni diliyorum...

Kardeşim bende 8. sınıfım ama bence sıkıntı değil LGS'den sonrasını düşün o rahatlığı düzenli çalışırsan her şey hallolur.

Şu anda üniversite sınavına hazırlanıyorum ve ruh halimin senden farksız olduğunu söyleyemem. Söylediğin çizelgeden biz de atıyoruz günlük en az 500 soru olarak. Maalesef hiçbir zaman ödevimi tam gösteremedim. Ayrıca sınav senesi + karantina 10 kilodan fazla aldım. Ama bunun geçici bir süreç olduğunu unutmamalısın. Yalnız değilsin inan senin gibi hisseden binlerce insan var. Bazen hedeflerimize ulaşmak için içinde bulunduğumuz durumun zorluğunu kabul edip üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Nasıl bir ruh halinde olursak olalım... Ben günde 200 soru çözmüyordum ancak birinci sınavdan 2 yanlış yaptım, ikincisini fulledim. Sana tavsiyem eğer mutlu olacak sonuçlar elde etmek istiyorsan kendi konu eksiklerini tespit et ve onlardan yeterli miktarda soru çöz. Öğretmeninin attığı çizelgeleri boş ver kendi eksiklerine odaklan. Çünkü onlar her öğrencinin aynı olduğunu sanıyor... En önemlisi de mental sağlığını korumak zorundasın. Bu hayat olumsuz duygularla geçmiyor. Kilonu da dert etme henüz gençsin, kilo vermek için bolca zamanın olacak:)
Dead by Daylight yazını görmüştüm discorddan eklemeye çalıştım fakat ismini değiştirmişsin sanırım.
Yeni kullanıcı adını verir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı