Yoruldum

14 yaşında bir çocuğun nasıl bir derdi olup sıkıntıya girer şaşıyorum.
Evlenip çoluk çocuk sahibi olsanız iş hayatına atılsanız acaba nasıl olursunuz?
Toparlayın kendinizi.

Kusura bakmayın konu dikkatimden kaçmış. Öğretmeninizi müsait bir zamanda sakin bir yere davet edip konuşmaya bir yerden başlamalısınız. Arkadaş edinme tavsiyemi görüyorum ki reddetmişsiniz. O halde teneffüs olduğunda konuşmayı deneyebilirsiniz.

Hocam çok teşekkür ederim. Fakat işte cesaret yok. Hoca ne yapabilir ki en fazla. Konuşmayı düşünmüyorum açıkçası.
14 yaşında bir çocuğun nasıl bir derdi olup sıkıntıya girer şaşıyorum.
Evlenip çoluk çocuk sahibi olsanız iş hayatına atılsanız acaba nasıl olursunuz?
Toparlayın kendinizi.

Hocam dalga geçmeyin. Yaşadıklarımı bir bilseniz.

Hocam çok teşekkür ederim. Fakat işte cesaret yok. Hoca ne yapabilir ki en fazla. Konuşmayı düşünmüyorum açıkçası.
Ona bir yorum yapamam sizin kararınız. En fazla öneri ve tavsiye verebilirim. Arkadaş edinmeli ve birileriyle konuşmalısınız dedim. İkisini de reddettiniz. Artık size iyi şanlar dilemekten başka çarem kalmıyor.

Ona bir yorum yapamam sizin kararınız. En fazla öneri ve tavsiye verebilirim. Arkadaş edinmeli ve birileriyle konuşmalısınız dedim. İkisini de reddettiniz. Artık size iyi şanlar dilemekten başka çarem kalmıyor.

Tamamdır hocam. 2 tane arkadaşla tanıştım. İyiler ama aynı sınıfta olmayınca pek takılamıyoruz.

14 yaşındayım. Şu aralar büyük sorunlar oluyor. Söylemek istemiyorum. Cidden yoruldum. Öğretmenim çok mutsuz gözüküyorsun dedi. Biri ile mi alakalı dedi. Hiç derse katılmıyorsun falan dedi. Yok bir şeyim dedim. Hocaya bir şey söylemediğime rağmen hocayı kızdırmış mıyımdır acaba diyorum. Her şeyi kafama takmaya başladım. Şu aralar sorunlar oluyor. Yoruldum artık. Sınavlar da yaklaşıyor. Korkuyorum. Okulda hep dışlanıyorum. Erkekler hep pis kızların peşinde. Ben de kızım. Bizim sınıftaki hiçbir kız sağlam değil. Hepsi arkamdan laf atıyor. Konuştuğum bazı erkeklerde var ama pek kafa dengi değiller. Hep dışlanıyorum o yüzden. Nasıl rahatlayabilirim? Bu arada bana bir sorunun mu var diyen hocayı çok seviyorum. O yüzden kafama taktım sanırım. Çok iyi bir hoca. Çocukları çok iyi anlıyor.
Burada yaşayıp yorulmayan varsa ya robottur ya da turist.

Burada yaşayıp yorulmayan varsa ya robottur ya da turist.

Bu biraz abartı evet haklısın ama o kadar da yorucu değil bu biraz da günün verdiği yorgunluk, uykusuzluk, yeteri kadar kendine vakit ayıramama, moral düşüklüğü, insanlara olan güvensizlik ile alakalı yani konu sahibinin sorunları ile uyumlu bu dediğim.

Bu biraz abartı evet haklısın ama o kadar da yorucu değil bu biraz da günün verdiği yorgunluk, uykusuzluk, yeteri kadar kendine vakit ayıramama, moral düşüklüğü, insanlara olan güvensizlik ile alakalı yani konu sahibinin sorunları ile uyumlu bu dediğim.

Ergenlikten biraz da hocam.
Merhabalar.
Herkesin yardımları için çok teşekkür ederim. Bu konuyu açtıktan 1 hafta falan sonra söz de arkadaşım sayılan vatandaşla tartıştık bayağı. Sonra başka bir hocam da benimle konuştu. Bu aralar çok negatif gözüküyorsun dedi. Bir şeyim yok dedim. Bugün sevdiğim öğretmenin dersi vardı. Biraz konuştuk. Katıldığım proje ve söz de arkadaşım sayılan kişi ile konuştum. Çok rahatlattı beni.
İçim az da olsa rahatladı. Ve beklemediğim şekilde istediğin zaman konuşalım dedi. Gerçi iyi bir öğretmen beklemem gerekirdi. Herkese yeniden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ergenlikten biraz da hocam.
Merhabalar.
Herkesin yardımları için çok teşekkür ederim. Bu konuyu açtıktan 1 hafta falan sonra söz de arkadaşım sayılan vatandaşla tartıştık bayağı. Sonra başka bir hocam da benimle konuştu. Bu aralar çok negatif gözüküyorsun dedi. Bir şeyim yok dedim. Bugün sevdiğim öğretmenin dersi vardı. Biraz konuştuk. Katıldığım proje ve söz de arkadaşım sayılan kişi ile konuştum. Çok rahatlattı beni.
İçim az da olsa rahatladı. Ve beklemediğim şekilde istediğin zaman konuşalım dedi. Gerçi iyi bir öğretmen beklemem gerekirdi. Herkese yeniden teşekkür ederim.

Her şeyi ergenliğe bağlamak saçmalık seninki biraz yahu ben çok mutluyum bir şeyi kafaya takıyım mutsuz olayım gibi.

Geri
Yukarı