Yoruldum

14 yaşındayım. Şu aralar büyük sorunlar oluyor. Söylemek istemiyorum. Cidden yoruldum. Öğretmenim çok mutsuz gözüküyorsun dedi. Biri ile mi alakalı dedi. Hiç derse katılmıyorsun falan dedi. Yok bir şeyim dedim. Hocaya bir şey söylemediğime rağmen hocayı kızdırmış mıyımdır acaba diyorum. Her şeyi kafama takmaya başladım. Şu aralar sorunlar oluyor. Yoruldum artık. Sınavlar da yaklaşıyor. Korkuyorum. Okulda hep dışlanıyorum. Erkekler hep pis kızların peşinde. Ben de kızım. Bizim sınıftaki hiçbir kız sağlam değil. Hepsi arkamdan laf atıyor. Konuştuğum bazı erkeklerde var ama pek kafa dengi değiller. Hep dışlanıyorum o yüzden. Nasıl rahatlayabilirim? Bu arada bana bir sorunun mu var diyen hocayı çok seviyorum. O yüzden kafama taktım sanırım. Çok iyi bir hoca. Çocukları çok iyi anlıyor.
Merhaba güzel kardeşim, belki baban yaşında değilim ama bir abin olarak çok kısa bir tavsiye vereyim sana. Daha yaşın 14, yolun başında bile sayılmazsın. Eminim ki şu an çektiğin sıkıntılar sana aşılmaz derya deniz gibi geliyordur ve içinde boğuluyor gibi hissediyorsundur. Ama göz açıp kapayınca kadar geçiyor. Senin yapman gereken kaçmak yerine konuşmak. Öğretmenin sana güzel bir kapı açmış, madem sen de seviyorsun onu gidip konuş. İçinden ne geliyorsa anlat bu seni biraz olsun rahatlatacaktır. Hem konuşur rahatlar hem de hocayı artık kafana takmamış olursun olmaz mı :) Arkadaş edinmekten de çekinme, şu yaşların yalnız kalıp asosyal olma yaşları değil. Birileriyle konuşup vakit geçirmek sana iyi gelecektir, kız erkek fark etmez. Sormak istediğin şeyler olursa çekinmeden beni etiketle. Elimden gelen yardımı yaparım.

Merhaba güzel kardeşim, belki baban yaşında değilim ama bir abin olarak çok kısa bir tavsiye vereyim sana. Daha yaşın 14, yolun başında bile sayılmazsın. Eminim ki şu an çektiğin sıkıntılar sana aşılmaz derya deniz gibi geliyordur ve içinde boğuluyor gibi hissediyorsundur. Ama göz açıp kapayınca kadar geçiyor. Senin yapman gereken kaçmak yerine konuşmak. Öğretmenin sana güzel bir kapı açmış, madem sen de seviyorsun onu gidip konuş. İçinden ne geliyorsa anlat bu seni biraz olsun rahatlatacaktır. Hem konuşur rahatlar hem de hocayı artık kafana takmamış olursun olmaz mı :) arkadaş edinmekten de çekinme, şu yaşların yalnız kalıp asosyal olma yaşları değil. Birileriyle konuşup vakit geçirmek sana iyi gelecektir, kız erkek fark etmez. Sormak istediğin şeyler olursa çekinmeden beni etiketle. Elimden gelen yardımı yaparım.

Çok teşekkür ederim hocam. Şu an okuldayım. Sizce konuşsam mı hocamla?

Hocam yanlış anlamaz değil mi? Çok anlayışlı bir öğretmen.

Yanlış anlamaz. Ben de yaşadığım sorunları rehber hocama anlatmıştım. Sorunları çözemese de birine içini dökmek çok iyi geliyor. Özellikle de dayanamayacağını düşündüğün zamanlarda.

14 yaşındayım. Şu aralar büyük sorunlar oluyor. Söylemek istemiyorum. Cidden yoruldum. Öğretmenim çok mutsuz gözüküyorsun dedi. Biri ile mi alakalı dedi. Hiç derse katılmıyorsun falan dedi. Yok bir şeyim dedim. Hocaya bir şey söylemediğime rağmen hocayı kızdırmış mıyımdır acaba diyorum. Her şeyi kafama takmaya başladım. Şu aralar sorunlar oluyor. Yoruldum artık. Sınavlar da yaklaşıyor. Korkuyorum. Okulda hep dışlanıyorum. Erkekler hep pis kızların peşinde. Ben de kızım. Bizim sınıftaki hiçbir kız sağlam değil. Hepsi arkamdan laf atıyor. Konuştuğum bazı erkeklerde var ama pek kafa dengi değiller. Hep dışlanıyorum o yüzden. Nasıl rahatlayabilirim? Bu arada bana bir sorunun mu var diyen hocayı çok seviyorum. O yüzden kafama taktım sanırım. Çok iyi bir hoca. Çocukları çok iyi anlıyor.

Aynı yaştayız, ben de kızım. Sınıfım da sizinki gibi. Mükemmel bir arkadaş aramayın o ortamda. Ama okulu çekilir hale getirebilmek için birleriyle samimiyet kurun bence. Sırlarınızı anlatmak zorunda değilsiniz, güvenmek zorunda da değilsiniz. Sadece samimiyet kurun ki zaman geçsin. Sorunlarınızı da hocanıza ya da güvendiğiniz birine anlatın. Onun dışında müzik dinlemek ve kitap okumak biraz rahatlamanıza yardımcı olur.

Yanlış anlamaz. Ben de yaşadığım sorunları rehber hocama anlatmıştım. Sorunları çözemese de birine içini dökmek çok iyi geliyor. Özellikle de dayanamayacağını düşündüğün zamanlarda.

Aynı yaştayız, ben de kızım. Sınıfım da sizinki gibi. Mükemmel bir arkadaş aramayın o ortamda. Ama okulu çekilir hale getirebilmek için birleriyle samimiyet kurun bence. Sırlarınızı anlatmak zorunda değilsiniz, güvenmek zorunda da değilsiniz. Sadece samimiyet kurun ki zaman geçsin. Sorunlarınızı da hocanıza ya da güvendiğiniz birine anlatın. Onun dışında müzik dinlemek ve kitap okumak biraz rahatlamanıza yardımcı olur.

Kitap zaten çok okuyorum. Beni az çok anlıyorsunuzdur. Hocama anlatacaktım. Acelesi vardı. Anlatamadım. Sorun değil.

Kitap zaten çok okuyorum. Beni az çok anlıyorsunuzdur. Hocama anlatacaktım. Acelesi vardı. Anlatamadım. Sorun değil.
Konu geçmişinde mesajlarını okudum. Sanal sevmiyorum, utangacım, arkadaşım yok demişsin. Ama unutma biraz rahatlamak için senin de adım atman ve çaba göstermen gerekiyor. Şu an sana en iyi gelecek şey konuşup kafanı dağıtacağın, vakit geçirebileceğin bir arkadaş. Öğretmenin ile konuşmayı da ihmal etme. Görüyorum ki sevip değer verdiğin biri. Sana iyi gelecektir.

Konu geçmişinde mesajlarını okudum. Sanal sevmiyorum, utangacım, arkadaşım yok demişsin. Ama unutma biraz rahatlamak için senin de adım atman ve çaba göstermen gerekiyor. Şu an sana en iyi gelecek şey konuşup kafanı dağıtacağın, vakit geçirebileceğin bir arkadaş. Öğretmenin ile konuşmayı da ihmal etme. Görüyorum ki sevip değer verdiğin biri. Sana iyi gelecektir.

Arkadaşım yok. Yapmak istemiyorum. Öğretmenimle konuşmaya nasıl başlayacağım peki? Yardımcı olursan sevinirim.
@LOTR Manyağı cevap verirseniz sevinirim hocam.

Son düzenleme:
Arkadaşım yok. Yapmak istemiyorum. Öğretmenimle konuşmaya nasıl başlayacağım peki? Yardımcı olursan sevinirim.
@LOTR Manyağı cevap verirseniz sevinirim hocam.
Kusura bakmayın konu dikkatimden kaçmış. Öğretmeninizi müsait bir zamanda sakin bir yere davet edip konuşmaya bir yerden başlamalısınız. Arkadaş edinme tavsiyemi görüyorum ki reddetmişsiniz. O halde teneffüs olduğunda konuşmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı