YouTube kapatılsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belli ki siz de onların kazandığı parayı oturdukları yerden bu kadar kolay kazanmalarına kin gütmüşsünüz. Bu kadar dert etmeyin güzel tarafları da var oturduğunuz yerden dünyanın öbür ucundaki insanları karşınızdaymış gibi izliyorsunuz gitmeden para harcamadan vs tabi vaktiniz varsa. Ayrıca çocukları yetiştirme şekliniz doğruysa zaten YouTube'tan vs den etkilenmeyecektir, ufku geniş insanlar yetiştirmek daha güzel. Bırakın öğrensinler sorular sorup, sorgulasınlar dümdüz yetişmesinler. Doğru olana siz yönlendirin. Kimsenin de ne dediğini umursamayın hayata 1 kez geliyoruz.

Youtube bir çöplüktür ve aileler bunun önüne geçemiyor kimse geçemez.
Var olmasını istemediğin gibi yok olmasınıda istemediğim bir yer.
Birde şu o zaman izletme , emek var , sende yap o zaman gibi şeylerede sinir olumuyorum da değil .

Youtube yaklaşık 2 milyar kullanıcı sayısına sahip ve birilerinin sürekli ilgilenip geliştirdiği bir site ve böyle bir sitenin kapatılması ya da engellenmesi kolay bir iş değil. Youtube'da faydasız içeriklerden çok faydalı içeriklerde var ve tabi herkes kendi ihtiyacı olan şeylere yöneliyor kimisi bir şeyler öğrenmek ve kimisi de boşa zaman geçirmek istediğinden her kitleye hitap edebiliyor.

Ülkemizde evlendirme programları ve saçma sapan sıfır sanatsal değere sahip dizi ve filmler, en basit örnek olarak belgesellerden çok izleniyor, burası Türkiye ve Youtube Türkiye'den de beklenilmesi gereken sonucun böyle olması çok normal. Tiktok videolarından söz etmiyorum bile. Bunun çözümü aslında zor değil Popüler Kültürden uzak durup kendi çizgisinde yürüyen insan kendini geliştirir. Ancak milli eğitimin ilkel müfredatı ve baskısıyla, insanlar, koyun yerine koyulup, papağan gibi aynı öğretileri tekrarlatarak yetiştiğinden herkes aynı kalıpta yaşamaktan mutlu.

Bu yüzden birilerine para kazandırıp, kazandırmamak ya da düzgün içerik üretilmesini sağlamak biz kullanıcıların sorumluluğu. Bu tür yayın organlarının mantığı basit, ne ilgi görüyorsa o artar. Keşke mümkün olsa da Youtube'a 16 yaş ya da 18 yaş kısıtlaması gelse, o zaman bak bakalım kaç tane Türk Youtuber kalıyor.

Hocam sizin YouTube ile derdiniz ne? Youtube ile alakalı 3 - 4 konunuz var.

Belli ki siz de onların kazandığı parayı oturdukları yerden bu kadar kolay kazanmalarına kin gütmüşsünüz. Bu kadar dert etmeyin güzel tarafları da var oturduğunuz yerden dünyanın öbür ucundaki insanları karşınızdaymış gibi izliyorsunuz gitmeden para harcamadan vs tabi vaktiniz varsa. Ayrıca çocukları yetiştirme şekliniz doğruysa zaten YouTube'tan vs den etkilenmeyecektir, ufku geniş insanlar yetiştirmek daha güzel. Bırakın öğrensinler sorular sorup, sorgulasınlar dümdüz yetişmesinler. Doğru olana siz yönlendirin. Kimsenin de ne dediğini umursamayın hayata 1 kez geliyoruz.
Üstat etkilenen ya da etkilenmeyen insan da bizim insanımız, ailesi yetiştiremiyorsa bir çocuğu toplum olarak bizim bilinçlendirmemiz gerekir, sonuçta hepimiz aynı toplumun parçasıyız eğer bunu yapmazsak kendi geleceğimizi mahvetmiş oluruz, yarın şikayetlerimiz daha da artar. Hayata bir kez geliyoruz felsefesi yanlış bir öğretidir, doğrusu hayata bir kez gelinir işine geldiği gibi değil, adam gibi yaşanır.

Youtube bir çöplüktür ve aileler bunun önüne geçemiyor kimse geçemez.
Var olmasını istemediğin gibi yok olmasınıda istemediğim bir yer.
Birde şu o zaman izletme , emek var , sende yap o zaman gibi şeylerede sinir olumuyorum da değil .
Aileler Youtube'nin önüne geçemiyorsa bu Youtube'nin sorunu değil. Ayrıca içinde çok bilgilendirici videolar da var. Kaç kere hata aldığımda Youtube sayesinde hatayı giderdiğimin haddi hesabı yok. Benim de sevmediğim uygulamalar var. Misal arkaya müzik koyup atarlı videolar çekilen platformu sevmem. Ama umrumda mı? Değil. Eğer gerçekten de sinir oluyorsanız siteyi engelleyin. Bu kadar basit. Ben okulda, derste anlamadığım konuyu hiç tanımadığım bir adamın 10 dakikalık videosunda anlatmasıyla konuyu tamamen anlıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı