Çözüldü YouTube'da gezerken sayfanın geç yüklenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, bunu her sayfada yaşamıyorum çoğu site gerektiği gibi hızlı yükleniyor fakat YouTube'da mesela geçmişime tıklayınca ekranın tamamen yüklenmesi 45 saniyeyi geçiyor, aynı şekilde geçmişimden aboneliklerim sayfasına giderken de aynı sorunu yaşıyorum. Sistemimde SSD var, 16 GB RAM var ve internetimin hızı 92Mbps. Bu herhangi bir donanımdan mı kaynaklanıyor yoksa sitelerle alakalı bir şey mi?

Çözüm
DNS problemi olabilir. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin. Bağlı olduğunuz internet bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler kısmına girin.

Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) 'ü seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.

Ayarlarınızı şu şekilde yapın ve tekrar deneyin:
1613637028873.png

1.1.1.1
1.0.0.1
Ne zamandır kullanıyorsunuz? Tahminimce uzun süredir doluluk sınırında olduğu için yıpranmış.
Hocam isterseniz buradan alabilirsiniz.
Sizlere bir sorum daha olacak, bende SSD dışında 2 adet HDD takılı, bunlara hız testi yaptığımda 110 ve 120 alıyorum. Acaba normal mi yoksa anakartta bir sıkıntı mı var?

HDD'lerin markaları neler?
HDD disk hızları nedir? Anakart SATA 2 destekli olabilir.
Biri dahili olarak takılı diğeri ise USB 3.0 ile harici disk.

Dahili olan SEAGATE Barracuda ST500DM002 (Sata 3)
Harici olan Western Digital 1TB WDBUZG0010BBK

Harici olan belki normaldir de, dahili olanın hızı az gibi geldi bana. Anakartımın bilgilerinde SATA 3Gb/s yazıyor.
240 alsın rahat etsin.
Kingston A400 Serisi 240GB bu ürün nasıldır?

Son düzenleme:
SATA 2 hızı saniyede 3 gigabit. Yani anakartınızın değişmesi gerek. İşlemci ve anakart nedir?
Anakartım: ASUS M5A78L-M LX3
İşlemcim: AMD FX 8300

Normalde bir HDD hızı ortalama 150 oluyormuş benimki 110-120 çıkıyor ama ikisi de nereden baksan biri 5 yıllık diğeri 7 yıllık. Bundan düşmüş olabilir belki.

DNS problemi olabilir. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin. Bağlı olduğunuz internet bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler kısmına girin.

Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) 'ü seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.

Ayarlarınızı şu şekilde yapın ve tekrar deneyin:
1613637028873.png

1.1.1.1
1.0.0.1

Çözüm

Geri
Yukarı