Çözüldü YouTube'da gezerken sayfanın geç yüklenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, bunu her sayfada yaşamıyorum çoğu site gerektiği gibi hızlı yükleniyor fakat YouTube'da mesela geçmişime tıklayınca ekranın tamamen yüklenmesi 45 saniyeyi geçiyor, aynı şekilde geçmişimden aboneliklerim sayfasına giderken de aynı sorunu yaşıyorum. Sistemimde SSD var, 16 GB RAM var ve internetimin hızı 92Mbps. Bu herhangi bir donanımdan mı kaynaklanıyor yoksa sitelerle alakalı bir şey mi?

Çözüm
DNS problemi olabilir. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin. Bağlı olduğunuz internet bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler kısmına girin.

Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) 'ü seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.

Ayarlarınızı şu şekilde yapın ve tekrar deneyin:
1613637028873.png

1.1.1.1
1.0.0.1
DNS problemi olabilir. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin. Bağlı olduğunuz internet bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler kısmına girin.

Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) 'ü seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.

Ayarlarınızı şu şekilde yapın ve tekrar deneyin:
Eki Görüntüle 884821
1.1.1.1
1.0.0.1
Kesinlikle işe yaradı, gözle görülür bir hızlanma var. Özellikle bir videoya tıkladığımda 30 saniye kendine gelmesini bekliyordum şimdi ise 3 saniye sürüyor. Fakat sanırım yine de SSD'nin değişmesi gerekiyor, en ucuz SSD hızı bile 450 internetten baktığımda 😅
Hocam 2. el 970 anakart alabilirsiniz. SATA 3 ve USB 3 destekliyor. Ya da paranız varsa FX serisinden çıkabilirsiniz.
Şu an maalesef ikisini de yapamıyorum, aslında bakarsanız RAM hariç her şeyin değişmeye ihtiyacı var.

Geri
Yukarı