Çözüldü YouTube'da gezerken sayfanın geç yüklenmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Döner

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, bunu her sayfada yaşamıyorum çoğu site gerektiği gibi hızlı yükleniyor fakat YouTube'da mesela geçmişime tıklayınca ekranın tamamen yüklenmesi 45 saniyeyi geçiyor, aynı şekilde geçmişimden aboneliklerim sayfasına giderken de aynı sorunu yaşıyorum. Sistemimde SSD var, 16 GB RAM var ve internetimin hızı 92Mbps. Bu herhangi bir donanımdan mı kaynaklanıyor yoksa sitelerle alakalı bir şey mi?

Çözüm
DNS problemi olabilir. Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin. Bağlı olduğunuz internet bağlantısına sağ tıklayın ve özellikler kısmına girin.

Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) 'ü seçin ve Özellikler butonuna tıklayın.

Ayarlarınızı şu şekilde yapın ve tekrar deneyin:
1613637028873.png

1.1.1.1
1.0.0.1
Hocam konu dışı kusura bakma ama Millenicom'dan memnun musun? Ben de almayı düşünüyorum da müşterisini bulmak zor oluyor.

Öncelikle ben de konu dışı konuştuğum için özür dilerim. Ben fazlasıyla memnunum, fakat örnek veriyorum kız arkadaşım da Millenicom kullanıyor illallah etti artık. Hemen hemen benim kadar para veriyorlar, ben fiber kullanırken onlar 8Mbps zor görüyor. Bu biraz oturduğun yerdeki altyapıya ve oturduğun yerdeki Türk Telekom yetkililerine göre değişiyor. Yetkililer konusunda şöyle, Millenicom'un kendi yetkilisi olmadığı için bayi olarak, herhangi bir teknik arızada işin Türk Telekom'a kalıyor, onlar da başka operatör kullanıyorsun diye salıyorlar genelde en sona bırakıyorlar ya da çözmüyorlar uğraştırıyorlar.

Merhaba, bunu her sayfada yaşamıyorum çoğu site gerektiği gibi hızlı yükleniyor fakat YouTube'da mesela geçmişime tıklayınca ekranın tamamen yüklenmesi 45 saniyeyi geçiyor, aynı şekilde geçmişimden aboneliklerim sayfasına giderken de aynı sorunu yaşıyorum. Sistemimde SSD var, 16 GB RAM var ve internetimin hızı 92Mbps. Bu herhangi bir donanımdan mı kaynaklanıyor yoksa sitelerle alakalı bir şey mi?

Kullandığın tarayıcının geçmişini temizle düzelebilir. Geçmiş dolu olunca böyle tür sorunların ortaya çıkması normal.

Alt yapınız ortalama ise almayın hocam 100m2 evde artık çoğu yer 2 diş çekiyor.
Bu konuda şöyle diyebilirim, modem de Türk Telekom'a ait, modemde 2.4GHz ve 5GHz seçenekleri var biliyorsunuzdur. 5 ile kullanıldığında çekim gücü daha az oluyor, 100m2 evde dediğiniz gibi en uzak odada 2 diş görüyorum fakat 2.4 ile kullanıldığında her odada full çekim gücü alıyorum.
Kullandığın tarayıcının geçmişini temizle düzelebilir. Geçmiş dolu olunca böyle tür sorunların ortaya çıkması normal.
Maalesef, hiç kullanmadığım tarayıcıda da denedim az önce aynı sorunu yaşıyorum :(

Geri
Yukarı