Youtuber Küçük Kardeşlerimiz veya Acemiler

Evet özellikle son 2 yılda malum XXX oyunda sayesinde de 8-14 yaş kitlesi bir hevesle youtube'u çöpe çevirdi. XXX oyunda ile çılgın bir minecraft videosu patlaması yaşandı bu dijital Lego oyununu 14-15 yaşındaki çoçuklarla video çekerek ünlü yaptı çocuk kitlesini, buna özenenlerde youtube'u çöpe çevirdi her yerde '' Merhaba arkadaşlar bü gün minecraft oynuyoruz'' videoları ile doldu. Yorumlarda minecraft çekmediği için kanallara küfür eden bile gördüm. Youtube'da benim de kanalı var ama saçma sapan özenti oyun kanalı değil, bilim kültür kanalı ve şu an 4k civarı abone var. Herkes minecraft çekip ünlü olma, para kazanma derdine düşmüş ve üstüne üstlük rezil videolar ortaya çıkıyor. Youtube'un buna el atması gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acaba büyüyünce (büyürlermi ki, orası da vahim ) ne düşünecekler. Yaş sınırlaması felan getirilmeli diye düşünüyorum.

İçler acısı bir hal aldı bu durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dikkat! Lütfen videonun sesini kısın. İşte Minecraft kitlesinin bir kısmı böyle. Ve Youtube'deki 12 yaş altı bütün kanallarda elbet Minecraft oluyor :D

Optifines TV vardı benim. Genellikle Walkthrough videoları ve Windows, Android rehber videoları çekiyordum. Bayağı da tuttu aslında. Hitman Absolution videolarımın izlenme sayısı 9.000 i geçmişti. Sonradan kapattım işte. Bir gün geri döneceğim :)

Açıkcası, yaşımın 18 olduğu halde ben bile kendimi YouTube'da hazır hissetmiyorum. Özentilik gerçekten kötü bir şey. X Oyunda adlı kanalı izledikten sonra, birde onun bunun annesine küfür etmeleri yok mu. Tamam iyidir, özgüven gerçekten çok hoş bir şey ama terbiyeyi yanlış yerde alıyor bu yeni nesil.

Ya ne zararı var çocukların ? Bırak yüklesinler. Tamam ben de dalgamı geçerim ama kapat falan demem.

O yaştaki çocuğu ellemeyin, bırakın hevesini alsın. Zaten 20 video sonra sıkılacak ve 4-5 sene sonra aklı kemale erince yaptığı işin ne kadar aptalca olduğunu anlayacak.

Bir zararı mı var size :D Youtube onlarla güzel.

Ya ne zararı var çocukların ? Bırak yüklesinler. Tamam ben de dalgamı geçerim ama kapat falan demem.

O yaştaki çocuğu ellemeyin, bırakın hevesini alsın. Zaten 20 video sonra sıkılacak ve 4-5 sene sonra aklı kemale erince yaptığı işin ne kadar aptalca olduğunu anlayacak.

Bir zararı mı var size :D Youtube onlarla güzel.

O zaman "Abone olmayı unutmayın arkadaşlaaaaaar." :D

Youtuber küçük kardeşlerin ilgisini çeken video çekmek değil. "Youtube'dan nasıl para kazanılır ?" Makalesini duyan çocuklar zengin olacağını sanıyor. Yoksa hiç kimse Minecraft, Youtube vs. umrunda değil. Bunları bir araya toplayıp kendi videolarını izletmek lazım. İçler acısı... Tamam, yapmak istiyorsun. Bari biraz daha sonra yap. Aklın kemale erince yap. Hiç birşey bilmeden direk atlanılmaz ki bir işe... Vallahi bıktım. Her güzel videonun altında XXX Oyunda, XXX Oyuncu, XXX Abi gibi kanalları görüyorum. "Çok güzel video abi. Lütfen kanalıma abone olun." Kendi kanalının reklamınıda yapıyorlar :D.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı