Yumurta yiyemeyen biri protein tozu kullanmalı mı?

Merhabalar 3 aydır fitnessa gidiyorum her sabah 4 haşlanmış yumurta yiyorum ama artık midem almıyor. Kusacak kadar iğreniyorum, yutamıyorum, 2-3 günde bir tavuk yiyorum ama bu yeterli olmayacağı için protein tozuna başlamam gerekir mi?
Yumurtayı rondodan geçirilmiş yulaf ile karıştırıp krep şekline getirebilirsin yemesi çok daha kolay oluyor.

Yumurtayı rondodan geçirilmiş yulaf ile karıştırıp krep şekline getirebilirsin yemesi çok daha kolay oluyor.
Teşekkürler deneyeceğim umarım sevebilirim.

İdeal aslında, dâhâ hızlı kilo alsaydın vücudun problem yaratırdı.
En ufak hastalıkta bile çok hızlı kilo kaybettiğim için can sıkıcı bir duruma dönüşüyor aldığım kilo hemen gidiyor.

Sadece 4 yumurta yemek ile olmaz. Almanız gereken proteini almalısınız. Bir yumurtada 7 gram protein vardır. Fakat spor yaptığınız günler kilonuz başına 1.8-2 gram protein, spor yapmadığınız günler 1.2-1.5 gram protein almanız gerekmektedir. Örnek: 70 kilosunuz ve spor yapacağınız gündesiniz, yani 1.8 x 70 yapmanız gerekmektedir ve alacağınız protein 126 gramdır. Yani muhtemelen protein ihtiyacınızı karşılamıyorsunuz, o yüzden protein tozu alın. Protein ihtiyacınızı karşılayamazsanız sporun çok bir anlamı kalmaz. Çünkü spor yaptığınızda kas lifleriniz yırtılır ve yeniden birleşmesi gerekir, protein olmadan birleşemez ve gelişemez. Bu yüzden gelişememek dışında ağrılarınız da artar.

En ufak hastalıkta bile çok hızlı kilo kaybettiğim için can sıkıcı bir duruma dönüşüyor aldığım kilo hemen gidiyor.
O zaman ağız kokusunu göz ardı ederek sarımsak ve soğan da tüketmelisin, basit şeyler ama hasta olmanın önüne geçiyorlar. 😀

Şahsen kardiyonun da yararlı olduğunu düşünüyorum bu hususta, belki de kısa sürede yüksek strese maruz kalan vücut için yararlıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı