Yunanistan nasıl bir yer?

@Yahya Nuroğlu yine bir troll daha geldi. Sen geçen sözleşme ile ilgili olan şeyde neyse boş ver.

Askeri ve ekonomik olarak karşılaştırıyorsan ne yazık ki sana İlber Ortaylı'da gelse bir şey anlatamaz.

Köken olarak birçok şeyimiz neredeyse onlarla aynı araştırmanı tavsiye ederim.
Asıl troll sensin. Günümüzdeki durumları karşılaştırdım. İsterseniz kökenlere de inelim. Silahın ucunu görseler sopa gören köpek gibi kaçarlar. En güçsüz zamanlarımızda bile bizimle baş edemediler. İstanbul'un fethinde, Osmanlı-Yunan savaşında, Kurtuluş Savaşı'nda ve Kıbrıs Barış Harekatı'nda bizden şamarlar yediler. Sürekli kaçtılar. Bu gün de arkalarında Avrupa olduğu için sahte kabadayılık ediyorlar. Nankörler. Bunları nasıl Türklere benzettiniz hayret doğrusu.

Önemli Not: Bunları bütün Rumlar için söylemiyorum aralarında iyi olanları da var. Ama çoğu böyle.

Okey sorun yok. Ama?
Balkan savaşına bakin mesela? Yahudiden tutun Türk'e kadar bebek kadın erkek öldü, tecavüze uğradı. Bu hepsi ayni demek değil ama:
Ermeniden dost, rumdan post olmaz.
Bu şekilde bakarsanız zaten dünyanın yarısına düşman olursunuz. Türkler olarak çok barışçılız sanki tarih sahnesinde.

4 Yıldır Yunanistan'da yaşıyorum. Sorularınız için sayfalar dolusu cevaplar verilebilir. Daha spesifik sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Geri
Yukarı