Z kuşağının Avrupa sevgisi

ekonomik sıkıntılar çekmiyorum
Bu yüzden rahatsın zaten. Bekara karı boşamak kolaydır diye bir söz vardır, tam o mesele.
ama çekseydim de ülkemden başka ülkeye gitmek için bu kadar uğraşmazdım sanırım
100 sene öncesinde yaşamıyoruz arkadaşlar. Artık dünyada savaş değil barış hakim o yüzden başka ülkelere giden insanlara vatan haini gözüyle bakmayın. İnsanlar, bir kez geldiği şu dünyada rahat bir hayat yaşamak için tabi ki elindeki imkanları kullanacaklar.
sanırım düzelsin diye uğraşırdım.
Devrimler dönemi bitti gitti. Artık öyle şunu yaparım bunu yaparım dönemi yok. Her şey siyasette bitiyor. Ne yaparsın mesela?
Fakat Z kuşağı öyle bir kafasında kurmuş ki Avrupa'yı her şey bedava.
Bedava olmasa bile orada kazandığın paranın bir değeri var. Şuan İstanbul'da asgari ücretle çalışıp 1+1 kirada kalmaya çalışsanız sabahtan akşama kadar çalışıp kazandığınız 8500 TL'nin neredeyse 5-6 bini kiraya gidecek kalan 2 bin TL ile de ancak faturaları ödeyeceksiniz. Adil mi şimdi bu?

"AKP'li değilim ama"dan sonrasını okumadım. Fazla a haber izliyorsun ya da pek siyasi bilgin yok anladığım kadarıyla. Hükümet ülke değerlerinin hepsini teker teker yok etti. Görmek isteyene örnek çok. Gençlere istediği hayatı verme, imkan sağlama, okumayı teşvik edeceğine her tarafa apartman üniversiteleri aç. Sonra neden ülkeden gitmek istiyorlar? Herkes Atatürk veya cengizhan olmak zorunda değil. İnsanlar rahat yaşam istiyorlar. Burada suçlu olan, gitmek isteyen insanlar değil onları gitmeye zorlayan zorba kişilerdir.

A haber hiç izlemiyorum ya da çabalamak istemeyende ekonomi alım gücü berbat olabilir babamda ekonomik krizde ticarete 0'dan başladı çabaladı uğraştı başardı şu an rahatız Z kuşağı yorul muyum rahat olayım paramda olsun istiyor zorluk istemiyor.

Ben AKP'li değilim ama kıılıçlaroğlu karşısında kesinlikle erdoğana oy verirdim ya adam gidiyor İHA SİHA'lara.

Elma veren ağaç taşlanırmış kardeşim bu iktidar değişirse bu ülkenin durumu daha kötüye gideceğini yemin edebilirim çünkü olacak şeyler bunlar yani dinsiz Atatürk düşmanı insanlar nereye kadar yönetecek bu ülkeyi elinde sonunda patlak verecek bir yerden sonra.

Sebep? İngiltere'de neyin zorluğunu gördün de Türkiye'nin taşını öpecek kadar düştün? İngiltere'yi beğenmiyor yahu kafayı yiyorum.
Uzun uzun anlatmaya gerek yok yurt dışında yaşamaya başlarsan anlarsın. Halinize şükretmeniz gerek Afrika ülkelerinde su için insan bıçaklıyorlar.

babam da ekonomik krizde ticarete 0'dan başladı çabaladı uğraştı başardı şu an rahatız Z kuşağı yorul muyum rahat olayım paramda olsun istiyor zorluk istemiyor.
Ya güzel kardeşim Baban sayesinde rahat yaşayıp gelip şurada millete akıl verme ya! Milletin siniri zaten kendisine yetiyor bir de seninle uğraşmayalım. Sanki kendin atomu parçaladın da Z kuşağı yorulmayayım diyor diye kafa yoruyorsun.

Elma veren ağaç taşlanırmış kardeşim bu iktidar değişirse bu ülkenin durumu daha kötüye gideceğini yemin edebilirim çünkü olacak şeyler bunlar yani dinsiz Atatürk düşmanı insanlar nereye kadar yönetecek bu ülkeyi elinde sonunda patlak verecek bir yerden sonra.

Çok şükür anlayan biri çıktı.

Ülkede adam kalmaz ne dediğin farkında mısın? 🤣

Aynen herkes sizin gibi zaten.

Ya güzel kardeşim baban sayesinde rahat yaşayıp gelip şurada millete akıl verme ya! Milletin siniri zaten kendisine yetiyor bir de seninle uğraşmayalım. Sanki kendin atomu parçaladın da Z kuşağı yorulmayayım diyor diye kafa yoruyorsun.

İşine gelmeyince saçma bir yorum yaptın bende okulum bitince aynı zorluklarla çalışmaya başlayacağım bende yatmıyacağım Z kuşağı her şeyi kolay istiyor.

Geri
Yukarı