Z kuşağının Avrupa sevgisi

Hala neden gidiyonuz diyorlar çıldıracağım. Herkes senin durumunda yaşamıyor kardeşim sen belki güllük gülistanlık yaşıyorsun ama millet para yetiremiyor. Asgari ücretle çalışan bir kişi (Türkiye'nin yarısına yakın zaten asgari ücretle çalışıyor.) Kira + Fatura ile zaten maaşını bitiriyor YETİREMİYOR. Senin yevmiyeyle kazandigin parayı adam saatlik kazanıyor. Saatlik 10-20 dolar kazanıyor adam istediği gibi her şeyi alıyor. Orada kazandığın paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsun zaten. Ama siz bunu anlayamıyorsunuz o kafanıza sokana kadar bu iktidar değişmeyecek. Ayakta uyuyorsunuz adamlar sizin paranızı milyon dolarlık saatler alarak saraylar yaparak harcıyor ama halkı düşünmüyor. Eğitim sistemi yok adalet yok güvenlik yok hiçbir şey yok. Sokakta surinin biri bıçağı takıp kaçsa hiçbir şey olmaz ona ama olan sana olur. Bir üniversitede mülakata girsen iktidarın şeyini yalayan adam anında kazanıyor sen orta malı gibi kalıyorsun ortada ve hala bu gençler niye gitmek istiyor diyorsun. Bu kafayla çok zor...

Ülke çok daha zor zamanları atlattı. Kurtuluş Savaşı'ndan bahsetmemize gerek yok bile diye düşünüyorum. Gitmek isteyenler bir de profiline Atatürk'ün resmini koyuyor 😀. Madem öyle Gençliğe hitabeden şöyle alıntılayalım. Durumumuzu çok güzel özetliyor.

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Konuyu takibi bırakıyorum ben kimse gitmesin demedim sadece düzelmesini beklenebilir diye bir soru sordum aşırı boş yorumlar geldi kılıçlaroğlu bu ülkeye bir şey katmaz diyorum adam Erdoğan'ı eleştiriyor kılıçlaroğlu karşısında komik.
KK, RTE mesele değil. Bir şey katıp katmayacakları da değil. Benim derdim, senin konuya açarken ki yaklaşımın. Olur olmaz şeyler söylemişsin hem tespit olarak hem bilgi olarak(Cengizhan meselesi maalesef) benim eleştirim bir siyasetçiye değil burada, özellikle sana dostum. Neyse iyi günler dilerim.

Ben AKP'li değilim ama Kılıçlaroğlu karşısında kesinlikle Erdoğan'a oy verirdim. Ya adam gidiyor İHA SİHA'lara karşı çıkıyorlar, Demirtaş'ı serbest bırakacağız diyor. Daha ne yapması lazım? Oy vermemek sizin hakkınız ama şu zihniyeti bırakın. Erdoğan'ın karşısına taş koysalar ona oy veririm abi saçmalık bu halden daha kötüsü de olabilir değil olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Su dayidan farkin yok su anda.

Ülke çok daha zor zamanları atlattı. Kurtuluş Savaşı'ndan bahsetmemize gerek yok bile diye düşünüyorum. Gitmek isteyenler bir de profiline Atatürk'ün resmini koyuyor 😀. Madem öyle Gençliğe hitabeden şöyle alıntılayalım. Durumumuzu çok güzel özetliyor.

Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Whatabouism kasmayın şurada. Adam gelmiş 20 yıl ülkenin içine eden adamın başarısızlığını gençlerin çalışmadığına bağlamış. Niyeti 150 metreden belli. Siz burada gençliğe hitabe atıyorsunuz. Herkes bu fedakarlığı yapmak zorunda değil. Avrupalı gençler ekonomi bakanın adını biliyor mudur sence? Burada her genç merkez bankasının PPK toplantısını takip etti. Herkesin dilinde siyaset var, kutuplaşma var. Başkalarının seçimlerini yaşayan bir gençlik var. Daha yeni seçim verecek yaşa geliyoruz. Gençliğe hitabe ile insanları çelişki altına düşünüyorsunuz fakat Atatürk'ün cumhuriyetin ilk yıllarında bizzat eğitim ücretlerini karşıladığı yurt dışına yolladığı öğrencileri göz ardı ediyorsunuz. İlim Çin'de de olsa gidip alınız. Sen gençleri okut nitelikli eğitim ver. Onlar zaten vatanını sever. Ama sen dindar nesil yetiştireceğiz diye zırva bir zemin ile ilerlersen ateist nesil oluşturup suçu ülkeden gitmeye çalışan gençlere atarsın. En hakiki mürşit ilimdir fendir.

Whatabouism kasmayın şurada. Adam gelmiş 20 yıl ülkenin içine eden adamın başarısızlığını gençlerin çalışmadığına bağlamış. Niyeti 150 metreden belli. Siz burada gençliğe hitabe atıyorsunuz. Herkes bu fedakarlığı yapmak zorunda değil. Avrupalı gençler ekonomi bakanın adını biliyor mudur sence? Burada her genç merkez bankasının PPK toplantısını takip etti. Herkesin dilinde siyaset var, kutuplaşma var. Başkalarının seçimlerini yaşayan bir gençlik var. Daha yeni seçim verecek yaşa geliyoruz. Gençliğe hitabe ile insanları çelişki altına düşünüyorsunuz fakat Atatürk'ün cumhuriyetin ilk yıllarında bizzat eğitim ücretlerini karşıladığı yurt dışına yolladığı öğrencileri göz ardı ediyorsunuz. İlim Çin'de de olsa gidip alınız. Sen gençleri okut nitelikli eğitim ver. Onlar zaten vatanını sever. Ama sen dindar nesil yetiştireceğiz diye zırva bir zemin ile ilerlersen ateist nesil oluşturup suçu ülkeden gitmeye çalışan gençlere atarsın. En hakiki mürşit ilimdir fendir.
Hocam ne fedakarlığı? Ben size hayatınızı ülkeye ve siyasete mi adayın dedim? Git kurye ol ama işini iyi yap, doktor ol en iyisi ol. Silikon vadisinde çalışacak kapasiteye ulaş bir mühendis olarak. Şimdi aklınıza o zaman neden burada kalayım giderim orada çalışırım gelir. Ben de size şunu diyeyim BAYKAR teknolojiyi bir araştırınız, adamların yaptığına bakınız. Whataboutism nerde yapmışım? Attığım paragrafı eğer okursanız anlayacaksınız benim niyetimi, durumumuzu aynen özetliyor adam gelmiş 100 sene önce bunu yazmış ve bizimkiler de ülkeden gitmek istiyor. Herkes bu fedakarlığı yapmak zorunda değilse sizin dedeniz neden yaptı bu fedakarlığı? Yazdığınızda olumlu tek bir taraf yok. Siz bir sinirle yazmışsınız. Sinirinizi de çok iyi anlıyorum, iktidarı günahım kadar sevmem. Ekonomiyi, eğitimi hatta direkt olarak ülkeyi mahvettiler. Gençliğimizin de bundan etkilenmesi normal lakin ülkeyi kim kurtaracak? Burada abartma yapmıyorum, herkes işini iyi yaparsa zaten kurtulacak ülke. Öğrenci çok mu iyi? Hangi lise öğrencisi 4 sene çalışıyor? Bana şimdi eğitim sistemi kötü diyorsun sonra lise örneği veriyorsun demeyin. Sistemden sıyrılanları görüyoruz. Millet gayet güzel üniversiteler kazanıyor ama barajı zor aşan biri de eğitim sistemi kötü diyor. Benim gençliğe hitabeden alıntı yapmamın sebebi de o. Beni yanlış anlamışsınız, ben ne ülkeyi ne iktidarı güzelliyorum. Siz giderseniz, ben gidersem kime kalacak bu ülke birkaç Arap vatandaşına mı, elin Pakistanlısına mı? Tek istediğim bu ülkenin tekrardan bize emanet edildiği gibi olmasıdır. Saygılar.

Ben ve ailem başka bir ülkeye yerleşmeyi hiçbir zaman aklımızdan geçirmedik ama hayatlarını daha huzurlu ve rahat geçirmek isteyenlerin başka ülkelere gitmek istemesini normal karşılıyorum. Yalnız rahat bir yaşam ve huzur arayışında olup ABD ve Fransa gibi yanlış ülkelere gitmek isteyenler görüyorum, başarırlarsa şimdiden geçmiş olsun. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı