Z kuşağının sevilmemesi

BlackNomx

Hectopat
17 yaşındayım. Sorgulamadan hareket yaptığım çok azdır. İki gündür bir hanımefendiyi görüyorum, neymiş gençler yaşamak istediği hayatı yaşıyormuş, zaten evde kalmak istiyormuşuz yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızdaymış gibi söylemlerde bulunuyor. Bilmem farkında mıdır onun nesli yüzünden gelecek kaygısı içinde boğuşan, acaba evlenebilecek miyim? Evlensem sevdiklerimi mutlu edebilecek miyim? Sınavlarımı bu zor dönemde nasıl yürüteceğim? Üniversiteye giremezsem ne yapacağım? Üniversiteye gitmeli miyim? Şu zamanda "Türkiye'de" çocuk istemeli miyiz? Hayallerimi gerçekleştirebilecek miyim? Aşılanabilecek miyiz? Öğretmenler neden aşılanmadı? Gibi sorular içinde boğuşuyoruz. (soruları daha da uzatabilirdim ama siz kardeşlerim anlamışsınızdır nelerden bahsettiğimi.) Fakat bu hanımefendi gibi düşünen nice insan var. Benim ailem dahi Z kuşağının bu gidişini desteklemiyor. Bizi neden anlamıyorlar? Siz ne düşünüyorsunuz sizce biz mi yanlış yapıyoruz?

Bugünden 30 yıl sonra da Z kuşağı yeni kuşağı sevmeyecek, bu bir döngü.

Ben bunu da düşündüm kendi açımdan, çocuğumun fikri farklı olursa onu dinleyip anlamaya çalışırım, o neden böyle düşünüyor diye fakat ben bunu annemden veyahut babamdan göremiyorum. Ailelerin geneli böyle sanırım. Ben kendi açımdan böyle olacağını düşünmüyorum.

Hocam her kuşağın derdinin farklı olması yüzünden kendi kuşağından sonra gelen kuşağın dertleri şımarıkça gelebiliyor onlara.

Şu an 11-12 yaşında kardeşlerimizin yaparken eğlendiği ve videolarını yaptığı bir Fidget furyası var. Oyuncaklarının isimlerini yanlış telaffuz etseler de bundan zevk alıyorlarsa yapmalarına açıkcası ben müsaade ederdim. (İleride çocuğum isteseydi mesela)

Bugünden 30 yıl sonra da Z kuşağı yeni kuşağı sevmeyecek, bu bir döngü.

Aynen öyle, çoğu konuşmak için konuşuyor, yaşı büyüdü diye kendini her yönden gelişmiş sanan, kendini kendinden küçük olanlardan üstün gören tipler, tabii ki sözü dinlenesi kendini geliştirmişlerde var onlar konuşsunlar onlara lafım yok.

Sana iki taktik vereceğim bunlar gerçekten çok önemli taktikler.
1- Yaşlı bir insanla tartışmaya girme. Ne diyorsa "Aynen haklısın" de geç.
2- Z kuşağına laf atanlar(Belirli bir kesim yerine genel olarak) böyle insanlar takılacak insan değil eğer tartışma çıkarsa he ablacım de geç. Arkandan en fazla "ıyy terbiyesize bak ya ne diyor?" der susar.

1- yaşlı bir insanla tartışmaya girme. Ne diyorsa "aynen haklısın" de geç.
2- Z kuşağına laf atanlar(belirli bir kesim yerine genel olarak) böyle insanlar takılacak insan değil eğer tartışma çıkarsa he ablacım de geç. Arkandan en fazla "ıyy terbiyesize bak ya ne diyor?" der susar.

Evet fazla önemsediğiniz zaman tepenize çıkabiliyorlar.

1- yaşlı bir insanla tartışmaya girme. Ne diyorsa "aynen haklısın" de geç.
2- Z kuşağına laf atanlar(belirli bir kesim yerine genel olarak) böyle insanlar takılacak insan değil eğer tartışma çıkarsa he ablacım de geç. Arkandan en fazla "ıyy terbiyesize bak ya ne diyor?" der susar.

Onlarla laf dalaşına girilmeyeceğinin farkındayım. Fetöcü de olursunuz pkklı da terbiyesizle kalmıyor genelde.

Yeni konular

Geri
Yukarı