Z kuşağının sevilmemesi

Z kuşağı dedikleri kuşağın sevilmemesinin tek bir sebebi var ve o da, Z kuşağının itaat etmemesi. Z Kuşağı diğer kuşaklar gibi sessiz kalıp itaat etmiyor ve özgür olmak istiyor. Mesela eski kuşakları sürekli "şükredin" diyerek kandırabilirler ama Z kuşağı böyle değil; sürekli daha iyisini istiyorlar, sürekli kalite ve refah içerisinde yaşamak istiyorlar. Ben şahsen Z kuşağı ile aynı fikirdeyim.

Ben maalesef sizinle aynı fikirde değilim yakın çevrem arkadaşlarım da benim gibi düşünüyorlar.

Sizin çevreniz öyle ise ne mutlu size. Ancak sosyal medyada, bu forumda ve kendi çevremde gözlemlediğim kadarıyla Z kuşağı böyle. Umarım sizin bahsettiğiniz çevre daha ağır basıyordur, yoksa ben gelecekten pek umutlu değilim.

Ülkenin durumu ortada, binlerce problemimiz var eğitim sistemi ortada yediğimiz önünde yemediğimiz arkamızda olduğu için eğitim ve ekonomimiz bu halde. Gelecekte iş bulabilecek miyiz? gibi soruları kendileri zamanında sordu mu acaba?

Ülkenin durumu ortada, binlerce problemimiz var eğitim sistemi ortada yediğimiz önünde yemediğimiz arkamızda olduğu için eğitim ve ekonomimiz bu halde. Gelecekte iş bulabilecek miyiz? gibi soruları kendileri zamanında sordu mu acaba?

Kendileri zamaninda boyle bir kaygilari yoktu ki, okuyan her turlu is buluyordu. Simdi ortalamanin ustunde bir Universite okumadigin surece is bulma imkanin cok zor.

Evde herkes oturuyor, evde oturmayı lüks sayıyor kadına bak. Ulan neyimiz var ? Evimiz arabamız yok, gireceğimiz işler kısıtlı ve bedenimizi kiralamaya dayalı, düzen kurana kadar ömrümüz bitecek, tek lüksümüz yeme içme onu yaparken de içim yanıyor ne saçmalıyor bunlar ?

Kardeş Z kuşağı neden sevilmiyor anlatayım anla. Müslüman'lara yobaz diyenler. Z kuşağı karşı görüşlu partiliye cahil çomar diyen, Z kuşağı millete asarım keserim diyen, Z kuşağı çıplaklık modernlik İslam gericilik diyen Z kuşağı. TikTok izleyen Z kuşağı tiktokır fanı olan da Z kuşağı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman bir kuşak önceki kuşaktan daha gelişmişlik içerisinde, daha rahat yaşamıştır; bu yüzden önceki kuşaklar sonrakileri rahata alışmış oturduğu yerden geçimini sağlayan hayata dair çaba göstermeyen kişiler olarak kafalarına kodlarlar (büyük bir kısım). Olay bundan ibaret.

Kardeş Z kuşağı neden sevilmiyor anlatayım anla. Müslüman'lara yobaz diyenler. Z kuşağı karşı görüşlu partiliye cahil çomar diyen, Z kuşağı millete asarım keserim diyen, Z kuşağı çıplaklık modernlik İslam gericilik diyen Z kuşağı. TikTok izleyen Z kuşağı tiktokır fanı olan da Z kuşağı.
Çünkü Z kuşağı ekonomiyi ve devletin kararlarına karşı olduğu için vatan haini. (!)
Bu yüzden sevilmiyor Z kuşağı.
Çünkü Z kuşağı ekonomiyi ve devletin kararlarına karşı olduğu için Vatan haini. (!)
Bu yüzden sevilmiyor Z kuşağı.

Bu laftan sonra cahillikte eklendi. Adam devletle hükümeti bir sanıyor.

Geri
Yukarı