Z kuşağının sevilmemesi

Bunu Z kuşağına anlat cahil iktidar yalakası olursun. Kendileri millete istediğini diyor göz var görüyoruz.

Z kuşağının kendilerini savunması iyi bir şey ama karşı tarafı hor görmeden hakaretlere maruz bırakmadan yapmaları daha iyi olur.

Emre itaat yaşamaları iyi bir şey değil ama bazıları bunu yanlış şekilde yapıyor ve böylelikle kargaşaya sebebiyet veriyorlar.

Konudan alakasız.
Atatürkçü bir nesil olarak yetişmemiz gurur verici bir şey ama eski atatürkçüler.
Ve eski ülkücüler bir başkaydı.

Şunu da belirtmek isterim boğaziçi eylemlerinde herkesi mağdur görmeleri öğrenciler arasına giren teröristleri görmezden gelip polisimize karşı cephe almaları falan aşırı canımı sıkmıştır.

Ne yazık ki ne polisin ne de öğrencilerin suçu yoktu orada. Polis Emir almıştı, öğrenciler ise istekleri umursanmayınca protestoya başlamıştı. Bu noktada ise ortalığı ateşe vermeye çalışan terör örgütü üyeleri ve çeşitli grupların durumu saptırma çabaları yüzünden herkes mağdur oldu. Buradaki en büyük sıkıntı ise polis öğrenciyle karşı karşıya getirilirken halkta her ikisine karşı düşman edildi. Özellikle Boğaziçi dayanışması ile alakasız olarak yayınlanan o mektubun rezaleti berbat bir durumdu. Boğaziçi protestolarında öğrenciler dışında herkes söz hakkı oldu, bölücüler, teröristler, alakasız siyasi isimler, orada öğrencilere kulak verilse belki olaysız şekilde atlatırdık ama her zaman olduğu gibi kargaşa çıkartmak için oraya giden alakasız kişiler öğrencileri ve polisi çok zor duruma soktu. Ülkenin parlak beyinlerini o durumda görmek beni üzdü. Umarım tekrarlanmaz.
Bunu Z kuşağına anlat cahil iktidar yalakası olursun. Kendileri millete istediğini diyor göz var görüyoruz.

Lütfen nefretini başka bir yere kus, genelleme yapmak bence en büyük saçmalıktır. O olayda Z kuşağı değil, tüm ülke birbirine düşürüldü. Nefretini profil fotoğrafında bulunan 17 yaşındaki Millie Bobby Brown'a kusabilirsin mesela, sonuçta Z kuşağı işte hepsi aynı.

Son düzenleme:
Ne yazık ki ne polisin ne de öğrencilerin suçu yoktu orada. Polis Emir almıştı, öğrenciler ise istekleri umursanmayınca protestoya başlamıştı. Bu noktada ise ortalığı ateşe vermeye çalışan terör örgütü üyeleri ve çeşitli grupların durumu saptırma çabaları yüzünden herkes mağdur oldu. Buradaki en büyük sıkıntı ise polis öğrenciyle karşı karşıya getirilirken halkta her ikisine karşı düşman edildi. Özellikle boğaziçi dayanışması ile alakasız olarak yayınlanan o mektubun rezaleti berbat bir durumdu. Boğaziçi protestolarında öğrenciler dışında herkes söz hakkı oldu, bölücüler, teröristler, alakasız siyasi isimler, orada öğrencilere kulak verilse belki olaysız şekilde atlatırdık ama her zaman olduğu gibi kargaşa çıkartmak için oraya giden alakasız kişiler öğrencileri ve polisi çok zor duruma soktu. Ülkenin parlak beyinlerini o durumda görmek beni üzdü. Umarım tekrarlanmaz.

Lütfen nefretini başka bir yere kus, genelleme yapmak bence en büyük saçmalıktır. O olayda Z kuşağı değil, tüm ülke birbirine düşürüldü. Nefretini profil fotoğrafında bulunan 17 yaşındaki millie bobby Brown'a kusabilirsin mesela, sonuçta Z kuşağı işte hepsi aynı.

Çok iyi telaffuz etmişsiniz durumu teşekkür ederim.

Müslümanlara yobaz diyenler.
Kim Müslümana yobaz diyor kardeşim? Yobaza yobaz denir bunun farklı bir kalıbı yok. Şu din demagojisini bırakın artık. Hristiyan'da olsa Ateizme de inansa yobaz yobazdır dinle alakası yok bu işin. Şu Z kuşağını dinsiz, din düşmanı göstermekten bıkmadınız. Sözde dininde olan insanları da görüyor bu Z kuşağı.
TikTok yeri geldiği zaman yararlıdır. Ama Türkiye'de kullanan net aptaldır.
Kullanmam, desteklemem fakat kimseye hakaret etme sebebi de yaratmaz bu olay. Siz ne izliyorsunuz Survivor? Diriliş Ertuğrul? Yoksa şu tek kurşunla 5 teröristi indirip milli duyguları sömüren, askeriye ile uzaktan yakından alakası olmayan diziler belki?
Z kuşağı millete asarım keserim diyen
Reelde cidden ters birine denk gelirsin seni kuşaktan kuşağa geçirir.
?
Kardeş çalışmayana maaş bağlatacaktı egrem. Çalışmadan gelir bas oyu 6 oka.
Çalışmadan 6 maaş alan bile var hangi devirde yaşıyorsunuz siz? 4 sene mühendislik okuyup projelerle bitiren insanlara 3000 TL asgari ücret veriliyor (ki bulabilirse) bu ülkede bilmem haberiniz var mı?

Kardeş Z kuşağı neden sevilmiyor anlatayım anla. Müslüman'lara yobaz diyenler. Z kuşağı karşı görüşlu partiliye cahil çomar diyen, Z kuşağı millete asarım keserim diyen, Z kuşağı çıplaklık modernlik İslam gericilik diyen Z kuşağı. TikTok izleyen Z kuşağı tiktokır fanı olan da Z kuşağı.
Haklilar. 🤣

Bu kusak muhabbetini kafasiz insanlar yapiyor.
Her kusakta iyisi de var, kotusu de.

Bir jenerasyonun maruz kaldigi zaman diliminden dolayi ortak noktalari olabilir, ornegin Turkiye'de
AKP disinda iktidar partisi gormeyen 20'li yaslarda insanlar var. Bunlar belli noktalarda ortak fikirlere sahip olabilirler ama yine de koca bir kusagin tamamini genelleme yapmak ile; "Terazi burcu insani biraz sey oluyor" diyen ahmaklar teknik olarak ayni seyi yapiyor.

Dogdugu gun ve ortama gore bir insani ozetleyemezsiniz.

17 yaşındayım. Sorgulamadan hareket yaptığım çok azdır. İki gündür bir hanımefendiyi görüyorum, neymiş gençler yaşamak istediği hayatı yaşıyormuş, zaten evde kalmak istiyormuşuz yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızdaymış gibi söylemlerde bulunuyor. Bilmem farkında mıdır onun nesli yüzünden gelecek kaygısı içinde boğuşan, acaba evlenebilecek miyim? Evlensem sevdiklerimi mutlu edebilecek miyim? Sınavlarımı bu zor dönemde nasıl yürüteceğim? Üniversiteye giremezsem ne yapacağım? Üniversiteye gitmeli miyim? Şu zamanda "Türkiye'de" çocuk istemeli miyiz? Hayallerimi gerçekleştirebilecek miyim? Aşılanabilecek miyiz? Öğretmenler neden aşılanmadı? Gibi sorular içinde boğuşuyoruz. (soruları daha da uzatabilirdim ama siz kardeşlerim anlamışsınızdır nelerden bahsettiğimi.) Fakat bu hanımefendi gibi düşünen nice insan var. Benim ailem dahi Z kuşağının bu gidişini desteklemiyor. Bizi neden anlamıyorlar? Siz ne düşünüyorsunuz sizce biz mi yanlış yapıyoruz?
Eğitim durumundaki cahilliği demiyorum. Bazıları okumuş olduğu halde cahil. Örneğin benim arkadaşım. Üniversite okumuş ve cahil.

17 yaşındayım. Sorgulamadan hareket yaptığım çok azdır. İki gündür bir hanımefendiyi görüyorum, neymiş gençler yaşamak istediği hayatı yaşıyormuş, zaten evde kalmak istiyormuşuz yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızdaymış gibi söylemlerde bulunuyor. Bilmem farkında mıdır onun nesli yüzünden gelecek kaygısı içinde boğuşan, acaba evlenebilecek miyim? Evlensem sevdiklerimi mutlu edebilecek miyim? Sınavlarımı bu zor dönemde nasıl yürüteceğim? Üniversiteye giremezsem ne yapacağım? Üniversiteye gitmeli miyim? Şu zamanda "Türkiye'de" çocuk istemeli miyiz? Hayallerimi gerçekleştirebilecek miyim? Aşılanabilecek miyiz? Öğretmenler neden aşılanmadı? Gibi sorular içinde boğuşuyoruz. (soruları daha da uzatabilirdim ama siz kardeşlerim anlamışsınızdır nelerden bahsettiğimi.) Fakat bu hanımefendi gibi düşünen nice insan var. Benim ailem dahi Z kuşağının bu gidişini desteklemiyor. Bizi neden anlamıyorlar? Siz ne düşünüyorsunuz sizce biz mi yanlış yapıyoruz?

Onlara göre Z kuşağı rahat bir hayat sürdürüyorsa bu kötü birşeydir onlar rahat görmedi çünkü onlar gibi olmamızı istiyolarlar aç kalalım sıkıntı çekelim falan aslında Z kuşağı kötü bir hayat yaşıyor maalesef sebebini söylemiyeceğim anlarsınız zaten.

Eski nesillerin taptığı şeylere tapmıyoruz.
Eski nesillerdekiler kadar tabu sahibi değiliz.
Gelişmiş ülkelerdeki insanlar gibi yaşamak istiyoruz.
Bizden önceki nesiller sayesinde ülkenin gittikçe kötüye gitmesinin acısını da bizden çıkartıyorlar.

Gerçi malum partiyi sevmememiz bile yetiyor.

Örnek veriyorum LGBT gibi şeyleri gözümüze gözümüze sokuyorlar.
Cinsel yönelim ve kimlik fark etmeksizin hepimizin yaşamaya hakkı var. Ülkenin LGBT hakları konusunda ne kadar kötü olduğunun farkındasınızdır umarım.
Cinselliği de öyle 2 kelimelerinden biri cinsellik oluyor.
Ülkedeki cinsel açlığın farkında mısınız?

Daha dün bahsettiğin kadını gördüm, gerçekten Z kuşağından ne istiyorsunuz diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım istedikleri hayatı yaşayamyorlar ve bize sarıyorlar. 16 yaşındayım ve sürekli birilerinin bizi yönlendirmeye çalışmasından rahatsız oluyorum. Resmen irademizle dalga geçiyorlar. iyi forumlar.

Geri
Yukarı