Zaman makinesi ya da zamanda yolculuk yapılabilir mi?

Zamanda yolculuk veya zaman makinesi yapılabilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    87
  • Anket kapandı .
Arkadaş sanırım "bulmuş olsaydık" derken mesela 50 yıl önce bulmuş olsaydık 50 yıl önce bulan kişi geleceğe gitmiş olurdu ve gelecekten de günümüze gelmiş olurdu gibi bir düşüncede söyledi onu. O çıkıyor ortaya. Beyin koşarak uzaklaştı şu an, cümle bile kuramadım :D
Hocam çok karışık konu cidden. :D Ben bile kurmakta zorlanıyorum. Bilim insanları tartışıyor bulamıyor, bence bizim haddimize değil bir şeyler üretmek. Burada şeye döndük:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bilmem o kadar düşünmemiştim. Aynı şeyi şu an geçmişte yaşayan ve geleceğin yaşanmadığını düşünen Leonardo da Vinci düşünüyor olabilir. Belki insanlar 8000 yılına ulaşmıştır ve biz geçmişi yaşıyoruzdur.
Hocam bu da çok düşündürücü. Belki de biz geçmişte yaşıyoruz ve gelecekteki hallerimiz bu düşündüğümüz konuyu hatırlıyor falan. Beynim iyice yandı. :D

Geçmişe yolcuğun imkansız olduğunu düşünüyorum. Şöyle bir kendime göre olan örnekle olayı açıklayayım. Diyelim geçmişte annen ve baban 30 yaşında evlendiler ve 31 yaşında çocuk sahibi oldular. Ve şu an da yaşları 50 falan. Şimdi sende buna göre 19 yaşında oluyorsun. Şimdi sen bir yolunu bulup annen ve babanın evlenmelerinden önceki 1 yıla gidiyorsun. Yani annen ve babanın 29 yaşlarına yolculuk yapıyorsun. Ve evlenmelerine bir şekil de engel oluyorsun. E peki şimdi sen gelecekte nasıl var olacaksın? Gelecekte var olmadan geçmişe nasıl yolculuk yapıyorsun? Bunun gibi bir dünya mantığa aykırı olan problem var. Ama bir şeyin mantığa aykırı olması onun olamayacağı anlamına gelmez. Şu anlık bence imkansız fakat bundan 200 yıl sonra şu an imkansız gördüğümüz şeyler gerçekleşebilir. Ama biz göremeyeceğiz bu gelişmeleri. Ancak torunlarımızın çocukları görür.

Bilim son 200-250 yılda bu 200-250 yıldan önceki tüm yıllarda kat ettiği ilerlemenin 2-3 katını kat etti, bilim git gide hızlanıyor; bu hızlanma durdurulamaz.
Durdurulamaz evet. Fakat burada yakınımızda bulunan gezegenlerden söz etmiyoruz. Burada galaksimizin yanında bulunan Andromeda'dan da bahsetmiyoruz. Burada Uzay'ın ötesini, bambaşka bir evreni bahsediyoruz.

Geçmişe yolcuğun imkansız olduğunu düşünüyorum. Şöyle bir kendime göre olan örnekle olayı açıklayayım. Diyelim geçmişte annen ve baban 30 yaşında evlendiler ve 31 yaşında çocuk sahibi oldular. Ve şu an da yaşları 50 falan. Şimdi sende buna göre 19 yaşında oluyorsun. Şimdi sen bir yolunu bulup annen ve babanın evlenmelerinden önceki 1 yıla gidiyorsun. Yani annen ve babanın 29 yaşlarına yolculuk yapıyorsun. Ve evlenmelerine bir şekil de engel oluyorsun. E peki şimdi sen gelecekte nasıl var olacaksın? Gelecekte var olmadan geçmişe nasıl yolculuk yapıyorsun? Bunun gibi bir dünya mantığa aykırı olan problem var. Ama bir şeyin mantığa aykırı olması onun olamayacağı anlamına gelmez. Şu anlık bence imkansız fakat bundan 200 yıl sonra şu an imkansız gördüğümüz şeyler gerçekleşebilir. Ama biz göremeyeceğiz bu gelişmeleri. Ancak torunlarımızın çocukları görür.

Hocam o zaman zamanın ötesinde oluruz ve zaman makinesine ffalan ihtiyacımız olmaz bence ve anneniz ile babanızın çocuk yapmasın önleyerek yeni bir paralel evren oluşturmuş olabilirsiniz.

Geleceği neden mutlak gerçek olarak düşünüyoruz ki? Bence gittiğimiz geçmiş ancak paralel evren geçmişi olur, onun geleceğinin değişmesi de bizim geleceğimize müdahil olmaz.

Durdurulamaz evet. Fakat burada yakınımızda bulunan gezegenlerden söz etmiyoruz. Burada galaksimizin yanında bulunan Andromeda'dan da bahsetmiyoruz. Burada Uzay'ın ötesini, bambaşka bir evrenden bahsediyoruz.
Hayır, zamanda yolculuktan bahsediyoruz ki farklı galaksilere yolculuk bile olsa imkansız değil, 200 yıl içerisinde olmayacağına nasıl bu kadar eminsiniz? Dediğim gibi, teknoloji çok hızlı ilerliyor, ben 200-250 yıl içerisinde tanrı ile ilgili tüm soruların bile cevap bulacağına eminim, galaksiler arasında yolculuk yanında hafif kalır bence.

Benim kafamdan duman çıkıyor abiler. Daha fazla düşünürsek IQ'muzun düşeceğini hissediyorum keşke hawking abim yaşasaydı da bize bir cevap verseydi!
Hayır, zamanda yolculuktan bahsediyoruz ki farklı galaksilere yolculuk bile olsa imkansız değil, 200 yıl içerisinde olmayacağına nasıl bu kadar eminsiniz? Dediğim gibi, teknoloji çok hızlı ilerliyor, ben 200-250 yıl içerisinde tanrı ile ilgili tüm soruların bile cevap bulacağına eminim, galaksiler arasında yolculuk yanında hafif kalır bence.
Hocam teknoloji tabi ki durdurulamaz. Ama 200-250 yıl içerisinde ne olacağını kimse bilemez

Hocam şimdi şöyle düşünelim. Dünya ve onu çevreleyen şey evrendir değil mi? Dünya'nın etrafını ne çevreler? Uzay. Bu durumda paralel evrenler için de bunu söyleyebiliriz. Sadece bir gezegenden evren olmaz çünkü. Bizim başka evrenlere gidebilmemiz için Uzay'ı aşmamız gerek değil mi? Şimdi size soruyorum; siz 250 yıl içerisinde İnsanların uzayı aşabileceğine inanıyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı