Zayıflamak ve sıkılaşmak için nasıl ağırlık çalışılmalı?

Hayır sana çok değil, tabi haftada 3-5 gün antrenman yaptığını varsayarsak. 1000 kalori bile hafif fazla. Yüksek lifli gıdalar tavsiye ederim, mesela bulgur, yulaf, tam buğday ekmeği. Çorba falan çok içiyorsun en fazla 1 kase içip daha çok tavuk göğsü gibi protein kaynaklarına yönelmelisin.

Yağsız lezzetli yemekler yapmak istiyorsan airfryler çok işe yarıyor.
Hocam peki protein olarak tavu , kirmizi et ve ton balığı arasından ne tavsiye edersiniz birde hesap yaptğım uygulama ( y a z ı o )

Hayır sana çok değil, tabi haftada 3-5 gün antrenman yaptığını varsayarsak. 1000 kalori bile hafif fazla. Yüksek lifli gıdalar tavsiye ederim, mesela bulgur, yulaf, tam buğday ekmeği. Çorba falan çok içiyorsun en fazla 1 kase içip daha çok tavuk göğsü gibi protein kaynaklarına yönelmelisin.

Yağsız lezzetli yemekler yapmak istiyorsan airfryler çok işe yarıyor.
Hocam yukarda belirttiğim gibi bisiklet ve agırlık plakaları var bisiklet 1 saat yapıp ağırlık yapıcam ağırlık antrenmanı için önerdiğiniz kanal var mı hiç hareket bilmiyorum birde hesap yaptığımda yağsız vuctu agırlığı 109 kilo çıkıyor bir şey değiştirirmi

Hocam peki protein olarak tavuk , kırmızı et ve ton balığı arasından ne tavsiye edersiniz birde hesap yaptığım uygulama ( y a z ı o )

Hocam yukarda belirttiğim gibi bisiklet ve ağırlık plakaları var bisiklet 1 saat yapıp ağırlık yapacağım ağırlık antrenmanı için önerdiğiniz kanal var mı hiç hareket bilmiyorum birde hesap yaptığımda yağsız vücut ağırlığı 109 kilo çıkıyor bir şey değiştirir mi?
Tavuk kırmızı etten daha iyidir, çünkü daha kolay sindirilir ve daha az yağ içerir. Ton balığı da tüketilebilir aktif olarak yağ yakım dönemindeyim ve her gün ton balığı salatası yiyorum.

Yağsız vücut ağırlığı 109 imkansız diyebilirim. Kemik, organ ve kasların bu kadar edemez. Ege Fitness yardımcı olacaktır fakat onun antrenmanları çok kısa sürüyor, biraz daha uzun antrenman kalori yakmak için daha iyidir.

Pek kanal veremem ama şunu bilmelisin ki piyasadaki ve İnstagram'da olan çoğu vücut geliştirmeci hareketi yanlış yapıyor ve bilmişlik taslıyor. Yani herkesin dediğine inanmamalısın.

Tavuk kırmızı etten daha iyidir, çünkü daha kolay sindirilir ve daha az yağ içerir. Ton balığı da tüketilebilir aktif olarak yağ yakım dönemindeyim ve her gün ton balığı salatası yiyorum.

Yağsız vücut ağırlığı 109 imkansız diyebilirim. Kemik, organ ve kasların bu kadar edemez. Ege Fitness yardımcı olacaktır fakat onun antrenmanları çok kısa sürüyor, biraz daha uzun antrenman kalori yakmak için daha iyidir.

Pek kanal veremem ama şunu bilmelisin ki piyasadaki ve İnstagram'da olan çoğu vücut geliştirmeci hareketi yanlış yapıyor ve bilmişlik taslıyor. Yani herkesin dediğine inanmamalısın.
Vücut Yağ Oranı Hesaplama - HESAPLAMA.NET burdan baktım 103 çıktı ne kadar dogrudur bilemem tavsiyeler icin cok tesekkur ederim

Aktif konu yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

Yağ yakma sırasında yapılabilecek en iyi şeyin gücü korumak veya kaybını minimal düzeye indirmek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden yüksek tekrarlardan ziyade bence düşük-orta tekrar aralıkları hedeflenmeli. (5-10 arası)

Ağırlık çalışması, ağırlık çalışmasıdır. Ana hedef kas ve güç gelişimidir. Kondisyon için ayrı çalışma yapılmalıdır.

Yağ yakma sırasında yapılabilecek en iyi şeyin gücü korumak veya kaybını minimal düzeye indirmek olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden yüksek tekrarlardan ziyade bence düşük-orta tekrar aralıkları hedeflenmeli. (5-10 arası)

Ağırlık çalışması, ağırlık çalışmasıdır. Ana hedef kas ve güç gelişimidir. Kondisyon için ayrı çalışma yapılmalıdır.
"Ağırlık çalışması, ağırlık çalışmasıdır" böyle bir mantık yok. Ağırlık çalışmasının amacı farklılık gösterebilir. Mesela kondisyon arttırmak, güç arttırmak veya hipertrofi olabilir.

1-2 ay yüksek tekrar yaptın diye gücün düşmez ve kas kaybı olmaz. Kalori açığı varken kas gelişimi olmaz ve güç gelişimi olabildiğince azdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı