Zenginlik mi yoksa yeterli alım gücü mü istersiniz?

Ayda 30-40 bin lira gelirim olsun istediğim çoğu şeyi alabilecek kadar maddi durumum olsun, eşyalarımı, arabamı, düzenli olarak yenileyebileyim, her yaz güzel bir tatile gidebileyim mi dersiniz? Yoksa para bende gani olmalı mı dersiniz?

Yeterli alım gücü daha güzel geliyor, insanlar falan hep istediğini alır pozitif olur diye düşünüyorum çoğunlukla, arkadaşlar ile gezeriz, istediğimiz çoğu şeyi alabiliriz topluca, rahat ve çok güzel olur yani.

Ayda 30-40 bin lira gelirim olsun istediğim çoğu şeyi alabilecek kadar maddi durumum olsun, eşyalarımı, arabamı, düzenli olarak yenileyebileyim, her yaz güzel bir tatile gidebileyim mi dersiniz? Yoksa para bende gani olmalı mı dersiniz?
Ben 5.500₺ alıyorum. Benim gözümde 30-40bin₺ geliri olan zaten zengindir.

Yeterli alım gücü daha güzel geliyor, insanlar falan hep istediğini alır pozitif olur diye düşünüyorum çoğunlukla, arkadaşlar ile gezeriz, istediğimiz çoğu şeyi alabiliriz topluca, rahat ve çok güzel olur yani.
Katılıyorum. Mevcut Türkiye'deki sistemde de zengin dolu insan var onlardan biri olmak başarı değil bence.

Kim ne derse desin çok para insanı bozar. Ye iç bitmeyecek bir servet olduğu zaman düşünüyorum da hayattan bir süre sonra zevk alamayabilirim her istediğimi yapabilir her şeye sahip olursam da bir amacım kalmayabilir. Çok para istemem ihtiyacım olan ve gereken şeyleri anında temin edebileyim. Yarını düşünmeden orta halli yaşayabileyim. Güzel bir arabaya sahip olmak için 50 yıl bankaya ödeme yapmak zorunda kalmayayım bana yeterli. Hayaller işte..

Geri
Yukarı