Zorla sünnet edilmek ve zorla askere gitmek yüzünden psikoloji bozulması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sırf Türkiye'de doğduğum için bu 2 olay başıma geldi ve travma oluştu. Sürekli mutsuz ve depresifim. Ne yapmalıyım?
Kabullenmelisin. Askerlik konusundaki üzüntünü anlayabilirim ama sünnet konusu için depresyona girmen tamamen gereksiz bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Bununla yaşayabilirsin, hayatına aman aman bir zararı yok. Cinsel ilişki falan diye zırvalayacaksan hiç zırvalama. Tamamen İslam karşıtı olmak için söylenen sözler bunlar. Zorunlu askerlik konusu ise tamamen çağdışı bir düşünce bence de.

12 Civarıydım.
Küçük yaşlarda olsaydınız hiç etki etmeyecekti. Ben mesela çok küçükken olmuştum ve o ana dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Sünnet edilmenin sağlık açısından faydalı ve hastanede yapılması uygundur ama işte psikolojik açıdan küçük yaşlarda olması çok daha iyi sonuçlar verir. Yine de bu durum yüzünden çok bir şey kaybetmediniz. Askerlik konusu çok apayrı bir konu.

Kabullenmelisin. Askerlik konusundaki üzüntünü anlayabilirim ama sünnet konusu için depresyona girmen tamamen gereksiz bir düşünce olduğunu düşünüyorum. Bununla yaşayabilirsin, hayatına aman aman bir zararı yok. Cinsel ilişki falan diye zırvalayacaksan hiç zırvalama. Tamamen İslam karşıtı olmak için söylenen sözler bunlar. Zorunlu askerlik konusu ise tamamen çağdışı bir düşünce bence de.
Dinle alakası yok hocam sağlık olarak zararlarını öğrendikten sonra bir ömür kendimi eksik bedende hissetmeye başladım . Sünnetin Zararları - Turkish Forum

Küçük yaşlarda olsaydınız hiç etki etmeyecekti. Ben mesela çok küçükken olmuştum ve o ana dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Sünnet edilmenin sağlık açısından faydalı ve hastanede yapılması uygundur ama işte psikolojik açıdan küçük yaşlarda olması çok daha iyi sonuçlar verir. Yine de bu durum yüzünden çok bir şey kaybetmediniz. Askerlik konusu çok apayrı bir konu.
Sağlık olarak çok zararı var hocam doktorlar bu işten dünyanın parasını kazandığı için (doğan her erkek başına ameliyat yapıyorsun mis iş ) zararlarını anlatmıyorlar

Sünnet çok faydalı bir uygulama müslüman olun veya olmayın sağlık açısından güzel bir şey. Fakat zorunlu askerlik işi, aile terbiyesi almış güzel bakımlı bir çocuğa bağırıp çağırıp eski püskü tuvalet temizlemeye uğraştıran bana göre berbat bir uygulama. Türkiye gibi ortadoğuda geride kalmış bütün ülkelerde var ne yazık ki.

İşte yaşadıklarından ötürü psikolojisi çok olumsuz etkilenmiş gördüğüm kadarıyla. O baskıcı ortamları iyi bilirim. Buraya paylaşmasını garipsemiyorum.

Çokta abartmamak gerek bence ama askerlik konusuna katılıyorum 1-2 aylık eğitim yeterli bence geri kalan zaman boşa vakit kaybı. Param olsa bedelli yapardım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı