Zorunlu askerliği yapmazsam ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ulan aklıma pardon filmi geldi yaa 😂😂😂 gideyim de izleyim bari. Dostum sen 6 ay olduğuna şükret eskiden 18 aydı. 1 buçuk yıldan yarım yıla indi yani düşün.

Bunu da savunacak mısınız hocam yoksa?
Saldıracak bir şey kalmadı artık her mesaja "he kanka en o sensin, he kanka haklısın" diye yanıt yazarlar. Adam deli raporu almış askerden kaçmak için, suçlusu ben oluyorum. Bırak hocam yazma vaktine yazık. Konuyu göz ardı et de geç.

Gerçekten anlamıyorum. Evet 1 2 aya düşürülüp verimli kullanılması güzel olabilir. Ama başta da söyledim. 6 ay patates soyduran sisteme kızın. Zorunlu askerlik sistemine değil. Kek yapıp yakmak gibi düşünün. Yapılan şey güzel ama işlenişi kötü ve verimsiz. Unutmayın bu topraklar bedavadan gelmedi. Her attığımız adımın kefareti o dönemin insanlarının kanıyla malıyla ödendi. Bunu onlara saygı göstermek olarak düşünün. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil ama sistem bu yapmak istemeyen parayı bastırıp geçebilir.
Bizim demek istediğimiz de bu zaten. Zorunlu askerlik verimli olsun. Bunu diyenler askerlikten kaçmaya çalışıyor sanmayın.

Henüz gençsiniz yurtdışına kaçın bir şekilde. Biz hem askere gittik hem de paramızı aldılar xD.

Bizim demek istediğimiz de bu zaten. Zorunlu askerlik verimli olsun. Bunu diyenler askerlikten kaçmaya çalışıyor sanmayın.
Elbette hocam. Biz de isteriz ki öyle olsun. De şuanki sistem böyle. Ortası bulunması gerekiyor. Komple kaldıramayız ihtiyaç var. Ama bu kadar da uzun olmasa iyi olur elbette.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı