Zorunlu askerlik çok gereksiz geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende mayıs ayı celbi için başvurumu yaptım beklemekteyim. Çevremde onlarca yüzlerce bedelli yapacaksın değil mi? Sorularına ithafen 55 bin TL'yi vermeyi çok buluyorum.

Askere gitmiş olan ben ve benim gibi yüz binlerce kişi. Bizim kışlada da yemekleri askerler yapıyordu, her takım içinden bir grup gününe göre kantin/bulaşık/temizlik işlerini sırayla yapıyordu. Türkiye genelinde hâlâ büyük olmayan kışlaların çoğunda bu tür işleri askerler yapıyor.

Birçok yerde hala var maalesef.

Ek olarak herkesin silah tutmasını öğrenmesi lazım evet, ama 6 ayda sadece 3 mermi sıkıp gerisini komutanlara hizmet ederek geçirmek işin saçmalığı.
Askerlik 1.5 aya düşürülüp çok kapsamlı ve yoğun bir atış eğitimi verilmeli.
Tank gibi araçları da içermeli bu eğitim.
Eğitim bitti mi de salınmalı.
Askere gitmiş olan ben ve benim gibi yüz binlerce kişi. Bizim kışlada da yemekleri askerler yapıyordu, her takım içinden bir grup gününe göre kantin/bulaşık/temizlik işlerini sırayla yapıyordu. Türkiye genelinde hâlâ büyük olmayan kışlaların çoğunda bu tür işleri askerler yapıyor.
Kaç mermi sıktın askerde ?

Şu hayatta zorunlu askerlik kadar gereksiz bir şey görmedim. TSK'ya bu kadar yük başka hiçbir karar yoktur. Gönüllü Askerlik gibi bir şey yapılabilir. Ya da illa zorunlu olacaksa eğitim sıkılaştırılmalı ve süresi düşürülmeli.

Gereksiz zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı