1 senede İngilizcede hangi seviyeye gelirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okuma ve yazma için kelime haznesi ve dil bilgisi gerekecek yine. B2 düzeyinde bunları iyi yapmak en az iki yıl gerektirir.
Hocam 2 yıl çok uzun bir süre B2 için bence yanılıyorsunuz.
1688383356064.png

Bugün başlayacağım, günde 4 saatimi ayırırım. Bakalım 3 ayın sonunda hangi seviyeye geleceğim ben de merak ediyorum.
Umarım sıkılıp bırakmazsınız günde 4 saat çok fazla. Yapılabilecek en iyi şey discord gibi platformlarda yabancı kanallarda takılmak.

Umarım sıkılıp bırakmazsınız günde 4 saat çok fazla. Yapılabilecek en iyi şey discord gibi platformlarda yabancı kanallarda takılmak.
1-2 saat ayırırım o zaman.

Biraz gelişince de bilgisayarımın, telefonumun ve oyun, programların dillerini ingilizce olarak kullanacağım.

Sonra filmleri altyazılı izlerim dublaj yerine.

Sadece simple tense bilgileriyle 1 yıl içerisinde B2 seviyesine ulaştım. Speakingi hariç tutuyorum elbette. Yani 1 yıl içinde B2 olmak mümkün ancak çok büyük bir emek istiyor. Her gün ortalama 5-6 saat sadece İngilizce çalışıyordum. İmkanın varsa özel ders al, yoksa YouTube'dan Orkun Londoner'i izleyebilirsin. Biraz gıcık gelebilir ancak internette bilgi olarak en donanımlı kişidir.

Kitap olarak ELS Inside and Out, reading olarak da Reader at Work alıp düzenli 3-4 saatlik çalışmayla 1 yıl içinde iyi seviyelere gelinebilir. Olay ilk başta grammare hakim olmaktan geçer, sonrasında günlük hayatında düzenli olarak dile maruz kalıp kelime ezberleyerek seviyeni artırırsın.

Sadece simple tense bilgileriyle 1 yıl içerisinde B2 seviyesine ulaştım. Speakingi hariç tutuyorum elbette. Yani 1 yıl içinde B2 olmak mümkün ancak çok büyük bir emek istiyor. Her gün ortalama 5-6 saat sadece İngilizce çalışıyordum. İmkanın varsa özel ders al, yoksa YouTube'dan Orkun Londoner'i izleyebilirsin. Biraz gıcık gelebilir ancak internette bilgi olarak en donanımlı kişidir.

Kitap olarak ELS Inside and Out, reading olarak da Reader at Work alıp düzenli 3-4 saatlik çalışmayla 1 yıl içinde iyi seviyelere gelinebilir. Olay ilk başta grammare hakim olmaktan geçer, sonrasında günlük hayatında düzenli olarak dile maruz kalıp kelime ezberleyerek seviyeni artırırsın.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

@strigoi Söylediğiniz kanala baktım hocam ilk videodan mı başlayayım? Sanki karışık koymuş gibi geldi videoları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

@strigoi Söylediğiniz kanala baktım hocam ilk videodan mı başlayayım? Sanki karışık koymuş gibi geldi videoları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoları karışık ve bazı konuları bulunmuyor. Sırasıyla:
Tense
Modal
Active Passive
Gerund İnfinitive
Adjective/Adverb
Noun Clause
Relative Clause
Conjuctions

konularını çalış. Sırayı çok bozma. Hem adamı izle hem de kitaptan çalış. En büyük faydayı sana o kitap sağlayacak. Fiyatı pahalı ama hobi olarak değil akademik anlamda ingilizceni geliştirmek istiyorsan en iyi kitap budur.

Videoları karışık ve bazı konuları bulunmuyor. Sırasıyla:
Tense
Modal
Active Passive
Gerund İnfinitive
Adjective/Adverb
Noun Clause
Relative Clause
Conjuctions

konularını çalış. Sırayı çok bozma. Hem adamı izle hem de kitaptan çalış. En büyük faydayı sana o kitap sağlayacak. Fiyatı pahalı ama hobi olarak değil akademik anlamda ingilizceni geliştirmek istiyorsan en iyi kitap budur.
Teşekkürler.

Maksimum B1 olursunuz, geris biraz zor. 12 senedir İngilizce ile uğraşıyorum 3 yere vatandaşlığım var Green Card başvurum onaylandı ama hala bir native gibi konuşamıyorum, C1 olarak kaldım.

IELTS sonucum

Listening 9
Reading 8
Writing 7.5
Speaking 8.5

Overall Band Score 8.5
CEFR Level C2

ama ben hala C1 gibi hissediyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri