1000-1500 TL Arası Sony Marka Cep Telefonu Tavsiyesi

Sony'nin herhangi bir Compact telefonundan kasmasını beklemek beklenebılecek en son şey.
720p ekran eksiklik demışsın fakat ekranın 720p olması kasmamasını sağlayan en büyük etken. Ayrıca 4.6ınc bir ekran olduğu için bu çözünürlük gayet yeterli.
720p ekranda zirve klasmandan bir işlemci kullanılması da performansı arttırıyor.
Karar verilmesi gereken soru ekran boyutu ne kadar olmalı?
4.6 inc boyutta daha yüksek performans veren telefon yok.
Daha büyük istiyorsa Sony Z serisini tercih etmek mantıklı olur. M serisi de güzeldir fakat şunu unutmayalım sony'nin amiral gemisi serisi Z serısıdır. M serisi orta segment serıdır. Hiçbir zaman Z serisi kadar avantajlı olamaz. Ayrıca Z3 ile M5 donanım olarak karsılastırılırsa Z3 daha üstündür. M5'in malzeme kalitesi de Z3 kadar değil. Kenarları metal değil polikarbonat malzeme. Ve bu fark baya hissedilıyor.

Bence Xperia Z5 Premium daha üstündür o_O
Z3 nerden çıktı ? m5 ile aralarında 600 TL fiyat farkı var tabi ki de daha üstün olacak. Ben fiyatına göre söyledim. Aynı şekilde z5 compact ile de m5 arasında 250 TL fark var. Bütçeye göre orta segmentte de tüm ihtiyaçları karşılayan, tasarım ve donanımsal olarak iyi telefonlar var herkes amiral gemisi almak zorun değil. Kaldı ki z5 compact ne bir amiral gemisi ne de z5 ile aynı malzeme kalitesine ve tasarıma sahip sadece adı Z.

Z5 ile RAM hariç aynı donanıma sahip olan Z5c gayet tabii bir amiral gemısıdır.
Aynı zamanda boyutu dışında Z5 ile birebir aynı malzemeye sahiptir.
Yine aynı zamanda Z5 ile arasındaki ekran/gövde oranı sadece %0.5tır.
Hepsiburada.com da 1500 tl dir. Tabi bütçe biraz daha az ise M5 alınmalıdır.

Ithalatcı garantili olabilır. Fakat zaten servıse göndersen de kullanıcı hatası denecegınden fazladan para vermeye gerek yok.

Z5 ile RAM hariç aynı donanıma sahip olan Z5c gayet tabii bir amiral gemısıdır.
Aynı zamanda boyutu dışında Z5 ile birebir aynı malzemeye sahiptir.
Yine aynı zamanda Z5 ile arasındaki ekran/gövde oranı sadece %0.5tır.
Hepsiburada.com da 1500 tl dir. Tabi bütçe biraz daha az ise M5 alınmalıdır.

Ithalatcı garantili olabilır. Fakat zaten servıse göndersen de kullanıcı hatası denecegınden fazladan para vermeye gerek yok.
Hocam tavsiye ettiğiniz telefonun işimi göreceğini düşünüyorum(y). Benim cep telefonumda yapacağım işler her gün gelen mail ve mesajlarıma bakmak ve bazı bankacılık uygulamalarını kullanmak. Tavsiye ettiğiniz telefon umarım beni uzun bir süre götürür :).

Ben performans ve hıssıyat krıterıne göre öneride bulundum. Evet bu işlemleri yapmak için Z5c almanıza gerek yok.
Bütçeyi de düşünürsek M4aqua veya M5 telefonla yapmak istediğiniz şeyler için yeterli olacaktır. Ayrıca pil performansı incelemelere göre oldukça iyi. Bütçeyı zorlamak istemezseniz M4 Aqua yada M5 sizin için yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı