13 yaşında 95 kilo olmak

Bilen bilmeyen herkes konuşuyor anlamıyorum diyetisyene boşa para dökmene gerek yok amacın kilo vermek ise günlük kalori açığı oluşturacaksın ve yediklerine dikkat edeceksin eğer amacın hem kilo verip hem kaslanmak ise çünkü kilo verdiğinde deri sarkmaların olacak spor salonuna gidip kardiyo+ağırlık çalışacaksın.

Az ye yerine günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp kalori açığı yaratacak şekilde beslenmen gerekiyor da diyebilir. İkisi de aynı yere geliyor dostum kırıcı olmanın bir manası yok 13 yaşında bu çocuk.

Doğru diyorsun fakat bu böyleyse dümdüz söylemek lazım 5-6 kişi duyarlı davranınca olmuyor okul hayatında illaki dalga geçip laf edecekler hayat hiçbir zaman toz pembe değil kanka obezsen obezsin bu kadar basit az yemesi spor yapması lazım. Duyarlı davranmak ne kadar düzeltir sanal dışında da birçok kişi dalga geçiyordur ben kırıcı olmam ama dışarıda 10 kişi daha kırıcı olur kanka genetik değilse az yiyip boğazını tutması lazımdı kanka kimse ona çok ye kilolu ol demedi kendi iradesi ister yemeye devam eder ister zayıflar.

Bu dediğin çok saçma. Fazla kilonun nedeni kişinin gereğinden fazla yemesi. Ve bu konu kendi hatası.(bu arkadaşı bilmiyorum genetik sorunda olabilir) bunu söylemesi kırıcılık mı? Obez gibi yerken bize mi sordu?

Katılıyorum...

13 yaşında 85 kilo falandım. Boyuma göre epey fazla bir kilom vardı. Çözüm diyet falan değil, boğaza hakim olmak. Günlük 2 öğün yiyin ve bunlar neredeyse hiç karbonhidrat içermesin.

Bir Kick Boks salonuna yazılın ve orada terinizin son damlasına kadar yorulun. Zaten orada yorulmamak imkansız gibi bir şey. Salona gitmeden önce sert bir filtre kahve için yağ yakımını hızlandırmak amaçlı. Ayda en az 10 kilo verirsiniz ulaşmanız gereken kiloya kadar.

2 ay içinde erirsiniz bu yöntemle.

13 yaşında 85 kilo falandım. Boyuma göre epey fazla bir kilom vardı. Çözüm diyet falan değil, boğaza hakim olmak. Günlük 2 öğün yiyin ve bunlar neredeyse hiç karbonhidrat içermesin.

Bir kick boks salonuna yazılın ve orada terinizin son damlasına kadar yorulun. Zaten orada yorulmamak imkansız gibi bir şey. Salona gitmeden önce sert bir filtre kahve için yağ yakımını hızlandırmak amaçlı. Ayda en az 10 kilo verirsiniz ulaşmanız gereken kiloya kadar.

2 ay içinde erirsiniz bu yöntemle.

13 yaşında karbonhidratı bırakmak yapacağınız en büyük yanlış olur, ergenlikte vücudunuzun gelişmesi için karbonhidrat lazımdır. Diyetisyene giderseniz size göre bir liste çıkartır ve sizde ona uyarsanız 1 ayda 10 kilo bile verebilirsiniz.

13 yaşında karbonhidratı bırakmak yapacağınız en büyük yanlış olur, ergenlikte vücudunuzun gelişmesi için karbonhidrat lazımdır. Diyetisyene giderseniz size göre bir liste çıkartır ve sizde ona uyarsanız 1 ayda 10 kilo bile verebilirsiniz.
13 yaşında diyetisyene de gitmiştim. Sebze vs. bana göre olmadığı için diyet makarna vs. yiyerek günlerimi geçiriyordum. En önemli olan şey boğazına hakim olmak ve az yemek. Ayrıca sadece diyetisyenin verdiği listeye uyarak kilo vermek gibi bir olay yok, öyle bir dünya yok.

Sporsuz kilo vermek hem süreci çok yavaşlatır, hem de aşırı sağlıksız olur, hem de vücutta çok ağır sarkmalar meydana gelir. Spor ile ve boğaza hakim olmak ile ayda 10 kilo çok rahat verilir. Tecrübeyle sabit. Karbonhidratı bıraksın demedim, olabildiğince azaltmasını söyledim.

Vücudun gelişmesi için karbonhidrat lazım fakat fazla karbonhidratın nelere yol açtığını görüyoruz. Belli bir süre azaltmanın hiçbir sakıncası yok ve şu an olması gereken şey bu.

13 yaşında diyetisyene de gitmiştim. Sebze vs. bana göre olmadığı için diyet makarna vs. yiyerek günlerimi geçiriyordum. En önemli olan şey boğazına hakim olmak ve az yemek. Ayrıca sadece diyetisyenin verdiği listeye uyarak kilo vermek gibi bir olay yok, öyle bir dünya yok.

Sporsuz kilo vermek hem süreci çok yavaşlatır, hem de aşırı sağlıksız olur, hem de vücutta çok ağır sarkmalar meydana gelir. Spor ile ve boğaza hakim olmak ile ayda 10 kilo çok rahat verilir. Tecrübeyle sabit.

Ben diyabetim ve çok zayıftım, diyetisyenin dedikleri ile kilo aldım. Yemeği kesmek hem onun için hem de vücudu için zor olur diye düşünüyorum. Diyetisyene gitmeden çözebileceği bir sorun değil, diyetisyene gidince onun vücuduna göre günlük kalorisini çıkartacak ve ona göre bir liste hazırlayacak.

Tam gelişme döneminde çok sıkı bir diyete girmene önermem beslenme düzenini az da olsa değiştir sabah okula gidiceksen tam vaktinde kalmak yerine 1 saat önceden kalkıp 30 dakika evde antrenmanlar yaparak günlük kalp ritmini arttır en azından hem kendini daha öz güvenli ve iyi hissedersin. Örnek vereyim okul kantininden yemek yerine evden götür pek sağlıklı şeyler satılmıyor kantinlerde hem tenefüs sırasında yediğin bir dürüm ayran derste uyumana kadar gider dikkatın dağılır.

Geri
Yukarı