13 yaşında 80 kilo olmak

80 kiloda kaslı olamazsın şu anda. Vücüt yağ oranın 20 üzerindedir yüksek ihtimalle. Sen o kadar yüksek miktarda yağ oranındayken tüm yağlar yerine kas yapman kısa süre içerisinde mümkün değil. Zaten yağ yakıp ağırlık idmanları ile spor yaptıkça hem yağ yakacaksın hem kas yapacaksın. Kas yapmak yağ yakmak kadar kolay değil ama yapılamayacak şey değil.
Şu sitelere baktığımda yağ oranım, %26 civarı çıkıyor. İlk zayıflayıp sonra bulk yapıp kas olur mu?

Şu sitelere baktığımda yağ oranım, %26 civarı çıkıyor. İlk zayıflayıp sonra bulk yapıp kas olur mu?
Yağ oranını düşürdükten sonra bulk yapmayı düşünürsün, yağ oranını düşürüp kas yapmaya odaklan sen bulk düşünmek için yağ oranın yüksek. Zayıfladıktan sonra yaparsın.

Sen daha nerene bulk yapacaksın 😅 Sen keto diyet yapacaksın ve vücut ağırlığınla ya da düşük ağırlık ile yüksek tekrarlı spor/fitness yapacaksın. Bu sırada hareketleri öğreneceksin ve hatrı sayılır derecede kas kütlesi kazanıp yağlarını yakacaksın.

Kalori açığı oluşturman en iyisi, alman gerekeni hesaplaman için birçok video bulunuyor. Yarım şınavla kollarını güçlendirip tam şınava nizami olacak şekilde devam edebilirsin. Kalori açığı ve diyet bu ev sporuna fazlasıyla iyi gelecek yarı zamanlı su orucu yapabilir ya da direkt tam zamanlı uygulayabilirsin. Kiraz sapı ve yeşil çay almanı öneririm, vücutta olan şişikliği fazlasıyla alıyor kendi adıyla detoks olarak geçiyor diye biliyorum. Herhangi bir markette sallama çay olarak bulabilirsin.

Yarım şınava devam ederken mekik ekleyebilirsin, yağ yakmak için olan videolara göz atmanı öneririm. Bunlar sadece öneriler, asıl başlangıç bilgisayara yeterli zamanı ayırıp bu zamanın dışında sporuna ve dışarıya çıkmana özen göstermen. Bilgisayardan uzaklaşmadığın sürece başarman fazlasıyla zorlaşıcak.

Kalori açığı oluşturman en iyisi, alman gerekeni hesaplaman için birçok video bulunuyor. Yarım şınavla kollarını güçlendirip tam şınava nizami olacak şekilde devam edebilirsin. Kalori açığı ve diyet bu ev sporuna fazlasıyla iyi gelecek yarı zamanlı su orucu yapabilir ya da direkt tam zamanlı uygulayabilirsin. Kiraz sapı ve yeşil çay almanı öneririm, vücutta olan şişikliği fazlasıyla alıyor kendi adıyla detoks olarak geçiyor diye biliyorum. Herhangi bir markette sallama çay olarak bulabilirsin.

Yarım şınava devam ederken mekik ekleyebilirsin, yağ yakmak için olan videolara göz atmanı öneririm. Bunlar sadece öneriler, asıl başlangıç bilgisayara yeterli zamanı ayırıp bu zamanın dışında sporuna ve dışarıya çıkmana özen göstermen. Bilgisayardan uzaklaşmadığın sürece başarman fazlasıyla zorlaşıcak.
Bilgisayardan uzaklaşmam benim için çok zor, mekiği de göbekten sebep biraz zor yapıyorum. Biraz azaltabilirim bilgisayarı o kadar.
Dolaşarak. Olabildiğince hareket etmeye çalış. Eve gelip giderken asansör kullanma mesela. Dönüşte otobüsle veya servisle geliyorsan bir kaç durak erken inip yürü. Çöp yiyeceklerden olabildiğince uzak dur.
Ev 10. Katta. 10 kat çıkmam imkansız. Bir kaç durak ineceksem hiç binmeyeyim daha iyi.

Şınav eskiden çekebiliyordum ama son beden dersinde ki kontrol de cekemedigimi fark ettim.
İlk kolay şınavları deneyin mesela şu abinin yaptığı gibi sonra yavaş yavaş normale geçersiniz.
1651845839883.png

Bilgisayardan uzaklaşmam benim için çok zor, mekiği de göbekten sebep biraz zor yapıyorum. Biraz azaltabilirim bilgisayarı o kadar.

Bilgisayardan uzaklaşmadan yine alacaksın, azaltarak uzaklaş.
Mekiği zar zor yapman bile senin için bir başarı, ne kadar yapabilirsen o kadar zorla sınırlarını aş.

Yeni konular

Geri
Yukarı