13 yaşında 95 kilo olmak

Vücudun gelişmesi için karbonhidrat lazım fakat fazla karbonhidratın nelere yol açtığını görüyoruz. Belli bir süre azaltmanın hiçbir sakıncası yok ve şu an olması gereken şey bu.
Karbonhidratın nelere yol açtığını görüyoruz derken? Karbonhidrat zararlı bir şey değildir tabii nasıl kullanacağını biliyorsan, hem bütün yiyeceklerin karbonhidratı var ekmek pilav vesaire her şeyin. Kısa bir süre bile azaltması sağlığına zararlı olacaktır ayrıca.

Ben diyabetim ve çok zayıftım, diyetisyenin dedikleri ile kilo aldım. Yemeği kesmek hem onun için hem de vücudu için zor olur diye düşünüyorum. Diyetisyene gitmeden çözebileceği bir sorun değil, diyetisyene gidince onun vücuduna göre günlük kalorisini çıkartacak ve ona göre bir liste hazırlayacak.
Ben 13 yaşında diyabete çok yakın biriydim, direğinden döndüm diyebilirim. Fazla kilomdan ötürü insülin direncim çok tavandı ve neredeyse diyabet olmam çok olasıydı. Diyetisyene gittim fakat verdiği listeye kısmen uydum, uymadım. İlla 4-5 kilo kaybımda diyetisyenin verdiği listenin yararı vardır fakat çok büyük çoğunluğu boğazına hakim olmak, aç kalmak ve olabildiğince spor yapmak.

Spor yapmazsanız ve sadece listeye sadık kalmaya kalkarsanız kilo verme süreci hem yavaşlar ve hatta durur. Diyetisyen benim için ancak yağ ölçüm ve kilo ölçüm aletimdi o kadar. Her gittiğimde yağ oranıma vs. her yerime bakardı ve ona göre konuşurdu. Bu işin oluru karbonhidratı belli bir süre azaltıp yoğun tempoda spor yapmak.
Karbonhidratın nelere yol açtığını görüyoruz derken? Karbonhidrat zararlı bir şey değildir tabii nasıl kullanacağını biliyorsan, hem bütün yiyeceklerin karbonhidratı var ekmek pilav vesaire her şeyin. Kısa bir süre bile azaltması sağlığına zararlı olacaktır ayrıca.
Nasıl kullanacağını bilmiyorsan azaltmalısın. Sizce konu sahibinin böyle ilerlemesi daha mı sağlıklı? Tabii ki hayır. Karbonhidratı son gaz almaya devam ederek kilo verilebileceğinizi düşünüyorsanız yalnızca hayal dünyasında yaşıyorsunuz.

Bende 14 yaşında 105 kiloydum, bu seneyi atlat yazın ağır bir diyet yaparsın, şuan sınavına odaklan. Bende 105'den 80'e indim 4 ayda.

sana tavsiye kilo vermeye bak bende 13 14 yaşlarındayken senin kilondaydım büyünce veririm dedim acelesi yok dedim şuan 18 yaşındayım 1.74 boy 175 kilodayım çok pişmanım küçükken vermediğime bence en yakın zamanda spor a başla ve diyetisyene git

Yeni konular

Geri
Yukarı