13 yaşında 95 kilo olmak

Gerçekler acı kanka doğru diyor az yemesi lazım hatta benim yaptığım gibi hiç yememesi lazım bol bol su içip egzersiz yapması gerek yoksa bir şey olacağını sanmıyorum.
Az ye yerine günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp kalori açığı yaratacak şekilde beslenmen gerekiyor da diyebilir. İkiside aynı yere geliyor dostum kırıcı olmanın bir manası yok 13 yaşında bu çocuk.

Kilo almanın bir çok farklı sebebi bulunmakta. Vücudunuzda bir problem olabilir. Mesela bir tanıdığımın tiroid bezleriyle ilgili bir problemi vardı ve ilaç kullanmaya başladıktan sonra kilo vermeye de başladı. Tabi sizin kilo almanızın sebebi bambaşka birşey olabilir. Belki çok abur cubur tüketiyorsunuz, belki çok hareketsizsiniz, belki vücudunuzda bir problem var. En iyisi doktora gitmeniz.

Diyetisyene para dökmek yerine az yesin proteinle beslensin yeter. Diyetisyen bir işe yaramıyor bence. Yemeği kestin mi tamamdır en kral diyetisyen sensin .))
diyetisyen işe yaramıyormu :D haftalık beslenmeyle ilgili program veriyor 1 ayda 2 kilo dan fazla vermiştim tavuk eti ön plandaydı

Spora git, cidden çok güzel bir şey. Bugün 29 Ekim gösterilerinde sporcuları da izledim ve kendime dedim ki: Keşke ben de zamanında bırakmasaydım. Hem vücudunu güçlendirir hem de mental anlamda iyileşirsin. Basketbol, Karate, Cimnastik gibi.

Bu ne yahu millet bu kadar mi duyarsiz olmus? Ya tumor benzeri bir sey varsa? Az yemekle olmuyor bazen, vucutla alakali bir sorunu varsa doktordan baska kim care bulacak siz mi? Bence once doktora gidip tahlil yaptirin.

Spora git, cidden çok güzel bir şey. Bugün 29 Ekim gösterilerinde sporcuları da izledim ve kendime dedim ki: Keşke ben de zamanında bırakmasaydım. Hem vücudunu güçlendirir hem de mental anlamda iyileşirsin. Basketbol, karate, jimnastik gibi.

95 kilo dediğin sporları yapamaz önce diyet yapması gerekiyor.

Geri
Yukarı