13 yaşında 80 kilo olmak

Şınav eskiden çekebiliyordum ama son beden dersinde ki kontrol de cekemedigimi fark ettim.
Kendini savunma sanatlarından birine atarak zayıflamaya ve fit bir vücut yapmaya başlayabilirsin. Ben lisedeyken Muai Thai yapıyordum. Full bulk bir görünüm elde edemezsin ama şişman veya yağlı da olmazsın.

Kendini savunma sanatlarından birine atarak zayıflamaya ve fit bir vücut yapmaya başlayabilirsin. Ben lisedeyken Muai Thai yapıyordum. Full bulk bir görünüm elde edemezsin ama şişman veya yağlı da olmazsın.
Vermeyi düşünüyorum. Çok kilo aldığımdan baya yağlandım. Kas mas kalmadı vücutta. Koşamıyorum da doğru düzgün. Kollarım da aşırı kalın fakat hepsi yağ. Bacaklarda aynı şekilde hepsi yağ. Yürüyen bir yağ tulumu oldum😔.

Boks, kickboks, mthai vb savunma sporlarına yönel gerçekten hem kilo verdiyor hemde kendini savunmayı öğrenirsin yaş aranmıyor böyle salonlarda

Vermeyi düşünüyorum. Çok kilo aldığımdan baya yağlandım. Kas mas kalmadı vücutta. Koşamıyorum da doğru düzgün. Kollarım da aşırı kalın fakat hepsi yağ. Bacaklarda aynı şekilde hepsi yağ. Yürüyen bir yağ tulumu oldum😔.
Tek başına, sana komut veren biri olmadan zayıflamaya çalışırsan tahminen bir kaç gün sonra salarsın şu yazdıklarından anladığım kadarıyla. Bir savunma sporuna başlamanı tavsiye etme sebebim bu. Seninle birlikte bir sürü kişi koşacak, şınav ve mekik çekecek, çök kalk yapacak, komando yürüyüşü yapacak. Haliyle sende yapacaksın ortama ayak uydurmak için. Alıştıkça eğlenceli gelmeye başlayacak. Sonrası zaten düzene binmiş olur. Günde 2 saat spor yapsan ne kadar oturursan otur günün kalanında, vücudun salmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı