13 Yaşında Amatör Vücut Geliştirme

Vücut Geliştirmek Boy Uzamasını Engeller Mi?

• Oy verenlerin toplamı
    64
Hocam ilk olarak ikinci yazımın sonunda yaşını hesaba katmayı unuttuğumu söyleyip düşük ağırlıkla çalışması gerektiğini belirtmiştim. Ağırlıklarla çalışmak eklemlerde baskı oluştur ve bu baskı sonucunda vücut gelişmek ister. Ayrıca ben de bu sporla uğraştım. Ve ben bu sporu 12 yaşımdan beri yapıyorum. Başka salonları bilmiyorum ama salon beni almıştı. Ayrıca hocam burda ben kendi tahminlerini değil danıştığım fizyoterpistin bana söylediklerini yazdım.

Merhaba.. Kardeşim sana tavsiyem var. yaklaşık 7 yıldır spor yapıyorum futbol yüzme kendi ağırlığında vicut geliştirme bady tennis çoğu sporla uraştım.. eğer maddi durumun iyi ise o yaşlarda yapman gereken en güzel spor yüzme ve basketboll gelelim soruna sakın ha sakın.. badye o yaşta başlama 22 daha sonrası yaşlarda başlamanı isterim eğer o yaşta ağırlık çalışmaya başlarsan.. sağlık problemi ve gelişme proglemi yaşarsın her şeyin bir zamanı vardır emeklemeden koşamazsın lütfen beni dikkate al iyicene araştır her söylenene kulak verme en az .. en azz diyorum .. 20 yaşından önce başlama 22 çok ideal ve unutma ki.. vicut geliştirmenin %70 beslenmedir lütfen badyi aklından çıkar şuanlık senin iyiliğin için bu kadar satır yazdım yoksa önemsemezdim kardeşim.

Merhaba.. Kardeşim sana tavsiyem var. yaklaşık 7 yıldır spor yapıyorum futbol yüzme kendi ağırlığında vicut geliştirme bady tennis çoğu sporla uraştım.. eğer maddi durumun iyi ise o yaşlarda yapman gereken en güzel spor yüzme ve basketboll gelelim soruna sakın ha sakın.. badye o yaşta başlama 22 daha sonrası yaşlarda başlamanı isterim eğer o yaşta ağırlık çalışmaya başlarsan.. sağlık problemi ve gelişme proglemi yaşarsın her şeyin bir zamanı vardır emeklemeden koşamazsın lütfen beni dikkate al iyicene araştır her söylenene kulak verme en az .. en azz diyorum .. 20 yaşından önce başlama 22 çok ideal ve unutma ki.. vicut geliştirmenin %70 beslenmedir lütfen badyi aklından çıkar şuanlık senin iyiliğin için bu kadar satır yazdım yoksa önemsemezdim kardeşim.
Hocam ben 12 yasında başladım. Hiç sağlık problemiyle karşılaşmadım. Ne tür problemlerden bahsettiğinizi açar mısınız?

Dostum sizin ailenizin genetiksel olarak boy oranını biliyormusun, Yani demek istediğim şu baba veya anne tarafında aşırı uzun veya aşırı kısalık var mı? Vucut geliştirme yerine göre yapılmalıdır, Bana kalırsa 16'dan önce sakın başlama, Daha gelişme aşamasındasın, Genel olarak insan vucudu 22'sine kadar gelişir ancak boy ve fiziki olarak gelişim 17'li civarlarda son bulur, Gerisi işte saç sakaldır ve bunun gibi tefarruatlardan oluşur, Vucut geliştirme boyu kısaltmaz ama boyuda uzatmaz, Vucut geliştirirken eklemlerin ve kemiklerin sertleşme aşamasına girer ve boyun uzamasına engel olan budur. Kemikler sertleşip belirli bir yapıya sahip oldukları için gelişimleri yavaşlar. "Durmaz" sadece yavaşlar.

Eğer hem kendini savunamka hem de vücudunu şekle sokmak istiyorsan öncelikle senin yapman gereken göğüs, omuz, sırt, kanat ve karın kası çünkü bunlar koluna vereceğin güçte ve çekiliğinde ki en büyk etmenlerdir. Yeteri kadar besin almalısın senin için gerekli iki eşya var. Bunlar kapı barfix demiri ve gücüne uygun dumbell. Bunlarla 1 yıl çelıştıktan sonra bir salona gitmelisin veya daha çok malzeme almalısın.

Canım benim henüz yaşın çok erken, body senin için uygun olmaz gelişme çağındasın. Özellikle ağırlıklar boy gelişimine olumsuz etki eder. Bence bekle derim. Düz koşu falan yap. Futbol, basketbol, yüzmeyle uğraş.

Yeni konular

Geri
Yukarı