13 Yaşında Protein Tozu Kullanılır Mı?

Maestro58

Decapat
13 yaşındayım ve 3-4 aydır Fitness'a gidiyorum fakat vücudumda yeterli protein olmadığı için kullandım. İdmanın yarısı boşa gidiyor, sizce kullanmalı mıyım? Ve hangi markayı kullanmalıyım?

Çözüm
13 yaşında bu tip ek gıdalara başlarsan 35 yaşında böbrek yetmezliği yüzünden hayati tehlike yaşarsın.
Okuldan çıkınca direkt gitmen neyi değiştiriyor ki? Sporun bittikten sonra 30-60 dk içerisinde yiyebilirsin.
Önce proteini alıp sonra spor yapılması daha mantıklı değil mi? Yani ben öyle biliyorum
Bu soruyu Google amcaya sorunca sonuçlar çıkıyor.
O zaman balık yağları, artıdan alınan vitaminlerde zararlı sizin görüşünüze göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de başka bir konuya değineceğim. Fitness dediğin herhalde vücut geliştirme yapmaya başladın. Bence yaşın bunun için de erken. Bu yaşlarda şınav, mekik, barfiks gibi egzersizler ve yanında yüzme, basketbol tarzı sporlar yaptığında yeterli olacaktır. 16-17 yaşlarına geldiğinde vücut geliştirme daha mantıklı olur.
O zaman balık yağları,artıdan alınan vitaminlerde zararlı sizin görüşünüze göre
Aynı şey değil. Dediğim gibi sen bunları biraz derinlemesine araştır.

Okuldan çıkınca direkt gitmen neyi değiştiriyor ki? Sporun bittikten sonra 30-60 dk içerisinde yiyebilirsin.

Zararını şimdi görmezsin zaten gelecekte çekersin derdini. Sen bence biraz derin araştır bu konuyu.
Tanıdığım 2-3 kişide kullanıyor 1-2 yıldır yani protein tozundan dolayı bi sağlık sorunları yok.

Bir de başka bir konuya değineceğim. Fitness dediğin herhalde vücut geliştirme yapmaya başladın. Bence yaşın bunun için de erken. Bu yaşlarda şınav, mekik, barfiks gibi egzersizler ve yanında yüzme, basketbol tarzı sporlar yaptığında yeterli olacaktır. 16-17 yaşlarına geldiğinde vücut geliştirme daha mantıklı olur.

Arkadaş ısrarlı biraz. :D

Neden Fitness'a gitmemeliyim? Ayrıca mesela vitamin eksiğimiz vardır, vitamin hapı kullanırız böyle değil mi? Ve benim protein eksikliğim var ve protein tozu kullanmak istiyorum.

Neden fitnesse gitme meliyim?Ayrıca mesela vitamin eksımız vardır vitamin hapı kullanırız böyle değil mi? Ve benim protein eksikliğim var ve protein tozu kullanmak istiyorum
Bence neden gitmemen gerektiğini çok güzel açıklamışız. Bunu geçiyorum, vitamin ve protein tozu dediğin şeyler aynı kefeye konamazlar. Ben sana bunun teknik bilgisini veremem ama merak ediyorsan biraz internetten araştırma yapmalısın ya da bilinçli bir spor hocası veya doktordan da bu istediğin bilgiyi edinebilirsin.

Konuya katılmak istedim bende 15 yaşındayım ben de fazla ağırlık çalışmamanızı öneririm ama mesela boyunuz uzunsa düşünülebilir.Şahsen ben 184 santimetreyim ama yine de çok yüklenmemeye dikkat ediyorum.Bu sorduğunuz sorulara verilen cevapların çoğu doğru hatta bir doktora da sorabilirsiniz.Arkadaşım supplement kullanıyor böbreğinde taş oluştu ve ağırlık çalışmaktan bir damarı tıkandı.Bence kullanmayın,bol bol süt için zararlı şeyler dışında her sağlıklı besini tüketin,yemek ayırt etmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı