14 Yaş için Kas Geliştirme Önerisi

Arkadaşlara ben 14 yaşındayım boyum 170 cm cok düzensiz çalışıyorum geçen gün su 5 lt valizleriyle sağ kolumla 150 defa yaptım sol kolumla 70 falan yaptım sağ kolum çok ağrıyor yarın geçer diye umudu D ediyorum 250 defa mekik çektim hiçbir acı olmadı zaten karın kasım vardı gözüküyordu bana bir program önerir misiniz göğüs baklava ve kol kası yapmak istiyorum karın kasım var kol kasım'da var ama göğüs zayıf yardımcı olun.

İlk önce düzgün mekik şınav çekmeyi öğren rastgele mekik çekerek bir yere varamazsın zaten o yaşlarda karınkasları çalışmasanda görülür boşa heveslenme git geliştir kendini ortalıkta güçlüyüm diye de gezinmeyin sonra bizim okuldada bunları çok sorarlardı ama düzgün ne mekik ne şınav çekebilirlerdi.

Arkadaşlar yaş 14, elimde 20 kg dumbell set var maksimum 12.50 kaldırıyorum. Fakat dumbell kaldırınca, pek işe yaramadığını fark ettim, fazla değişim olmamıştı... Sizce ne yapmalıyım, şınav mekik gibisinden? Youtube'da videolar var günde 200 şınavla 30 günde adamın her yerinden damar fışkırıyor. Öyle bir şey mi yapmalıyım? Yaz tatilinden sonra büyük değişimle herkesi etkileyeyim mi? Yaşıma göre zaten çok güçlüyüm, bir de hedefi büyüttüm bir yaş üsttekilere meydan okuyorum artık. Yani zorlayacak bir şey olsun disiplinle yaparız.
Hocam evde belli bir yere kadar gelirsiniz sonra spor salonuna mecbur kalırsınız. Tek yapmanız gereken kendinize 1 tekrar bile çıkaramayacak bir zorlukta antrenman programı hazırlamalısınız.

Geri
Yukarı