14 Yaş için Kas Geliştirme Önerisi

Dur bi hormonların düzelsin. Kas geliştirme için bu yaş erken değil mi? :) Hayat tek bir gün gibi düşünmemelisin. Çok vaktin var ilerde o gibi işlere. Yahudi sıpaları bilimle haşir neşirler vallaha.
“Zeka geliştirmeye muhtaç kas gibidir” Sherlock Holmes’ün bir sözüdür ya işte o yüzden hazır bu yaşlardayken rakiplerinize yetişmeye çalışın. Kitap okuyun. Ve hem kültürsüz kalırsanız büyüyünce hayata dair bir şey anlamazsınız, bilmezsiniz.

Dur bi hormonların düzelsin. Kas geliştirme için bu yaş erken değil mi? :) Hayat tek bir gün gibi düşünmemelisin. Çok vaktin var ilerde o gibi işlere. Yahudi sıpaları bilimle haşir neşirler vallaha.
“Zeka geliştirmeye muhtaç kas gibidir” Sherlock Holmes’ün bir sözüdür ya işte o yüzden hazır bu yaşlardayken rakiplerinize yetişmeye çalışın. Kitap okuyun. Ve hem kültürsüz kalırsanız büyüyünce hayata dair bir şey anlamazsınız, bilmezsiniz.
Zaten onlardan başladım, kitap okuyorum onlara zaman ayırıyorum, bu sene zaten okulumun birincisi bendim. Beyni geliştirdik, kültürü geliştirdik de kas kaldı ve hayat tek gün diye düşünmüyorum, tek yapacağım kas olsaydı gene çalışırdım, durmazdım çünkü, erken başlamalıyız böyle işlere bence. 13 yaş üstü herkes çalışmalı.
O yaşta ağırlık çalışmayın.
Peki, neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence şöyle yapabilirsin 10 hareket (şınav, mekik, squat(hepsi ayrı ayrı zamanlarda)) 60 sn mola tekrar 10 hareket sonra.

Yine 60 saniye mola son bir 10 hareketi yap ve bitir.

En son 3-4 dk moladan sonra diğer harekete geç ve bunu gün aşırı yap. Bir gün yap bir gün yapma.

Aradaki gün kaslarının dinlenmesi için.

Bunu kendi programımdan uyarladım ben de 15 yaşındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce boy ve kilonu yaz. Şınav ve mekik çekerek kas kütlesi kazanamazsın, eğer yağ oranın düşükse mekik çekerek karın kasın ortaya çıkar.

Bilinçsiz spor yapmamalısın sana hareketleri nasıl ve ne kadar tekrar yapmanı gösterecek birinden yardım almalısın yoksa hem gelişimin yavaş olur hemde sakatlanabilirsin. Dikkat et sağlıklı olayım diye sağlığından olma. Çevrende bilen birinden yardım iste. Bu arada dambıllarla çalısmak yerine CALISTHENICS ile uğraşarak bu yaşta daha sağlıklı bi vücuda sahip olabilirsin. Youtube'da "Sercan Ulusoy"un kanalına bakmanı öneririm. Bol şans.

Son düzenleme:
Ben 15 yaşındayım ama daha bir kere bile ağırlık çalışmadım. Boy uzamasını yavaşlatıyormuş, iyi ki de çalışmadım diyorum şu an 185 cm boyundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı